Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bilgisayar mühendisi imzası

Oce4n

Öne çıkan mesajlar

BonePART said:
Proje nedenli herhangi bi aksakliktada direk tepene biniyolar.

ahahah :D pc olayında sürekli bi sorun çıktığını düşünürsek olmaması daha iyi sanırsam :D
Ki böyle bir sorun da var. Bir bilgisayar projesi (yazılım) bitmez hiç. Destek devam ettiği sürece o proje devam eder yani (bkz: windows sp packs, versiyonlar....). Bir süre sonra öldürülür ^_^ (Bkz: windows 95)
Sosyal ağlarda paylaş

Dedigim gibi Muhendislik Odasi onayli imza insan hayatinin tehlikede oldugu yerlerde gerekiyor. Zaten senin yaptigin onayladigin proje odaya gidiyor odada onaylanip belediyeye sunuluyor.

Para diyosun spacede piyasa o kadar dusuk ki. Asansor SMM de makine + elektrik 50 liraya projeye imza atan adam var. 50 TL. Projeyi cizip goturuyosun adamlar imzaliyo.

400 Lirayada proje yapan ve onaydan geciren var. Onnar projeyi ciziyo bide belediyeden odadan onaylatiyo daha iyi hizmet yane. Aeauheauh
Nerde para?
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 yıl sonra ...
konuyu biraz hortlatmış olmakla beraber eğer bilgisayar mühendislerine imza yetkisi diye bir durum çıkarılırsa bilgisayar teknolojilerinin ilerlemesi yavaşlar... yabancılar kendini geliştirirken yerimizde sayarız... bilgisayar müh. mezun olanların çoğu mesleklerini çok iyi icraa edemedikleri için başka işlere yönelebiliyor... her ne kadar diğer inşaat müh. mak müh. gibi mesleklerin imza yetkisi olsada emin olun işini bilmeyenler iki ileri bir geri başka projelere imza atarak yaşıyacaktır yine bu alanda kendini geliştiren ama vasfı olmayan kişiler ilerliyecektir...
Sosyal ağlarda paylaş

kami said:

lise terk programcılar rahatsız

Haha cok komik bir yorum olmus.

Ulkemizdeki bilgisayar muhendisligi egitimi ortada. 2-3 universite haric ogrencilerine adam gibi egitim veren okul yok. Eger kendin cabalarsan bir seyler ogrenebiliyorsun.

Bu bilg. muh. odasi olayindan falan lise terk programcilardan cok, "iyi" muhendisler rahatsiz oluyor. 2013 yilina geldik. Udacity, coursera, edx gibi platformlar varken yazilim yapan insanlarda diploma arama vizyonsuzlugun en ama en buyuk ornegidir.

Hayir bir de ogrendim ki turkiyede bu isi yapmak icin odalara kaydolmak zorunluymus. Daha da otesinde, atiyorum mezun olduktan sonra 4-5 yil odaya kaydolmadin(ornegin yurtdisindaydin), sonra gelip kaydoldugunda o 4-5 yilin da aidatini istiyorlarmis. Cok komik. Bir de diyorlar ki "ama sizin hakkinizi savunuyoruz biz". Eger bu soylenen dogruysa istemiyorum ben haklarimin savunulmasini. Hirsiz mantigi direk.

Sozlukte (sanirim)anjin san'in entry'si vardi. ODTU, Bogazici vs. mezunlarinin nasil pointer vs bilmedigiyle ilgili. Vasifsiz universitelerimizin vasifsiz mezunlarina bir yerlerden vasif kazandirmaya calisiyorlar iste. Iyi muhendis olan adam zaten "vasifsiz" insanlarin gelip kendi pozisyonunu calacagindan korkmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

bir proje yaparken zaten sapik gibi imza atiyorsun herseye merak etme.
daha ogrenciyken bile fizibilite raporlarina meeting raporlarina her poka imza atiyorsun. calisirken cok daha fazlasini atarsin

arkadaş devlet için zorunluluk açısından sormuş sanırım. Yoksa özel sektörde herkes zaten sağa sola bir sürü imza atıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...