Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

DOOM 3 İyi olmuş / Kötü olmuş kavgası topici!

Eno

Öne çıkan mesajlar

olm doom3 süper ben bunu söylüyorum yani. sürekli karanlık sürekli korkunçluk pis pis çığlıklar kulakta nabız sesleri, aksiyon büyük silahlar... aha. süper olm manyak mısınız.[signature][hline]unity100, 18 Temmuz 2004 22:05 tarihinde demiş ki:
bababababababa ba. ahelogg ahelog hele hele helelehlelelee.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sam, 09 Ağustos 2004 00:26 tarihinde demiş ki:
said:
LathspeLL, 09 Ağustos 2004 00:16 tarihinde demiş ki:
Valve - Amacı community adı verilen oyuncu kitlesine beklenen devam oyununu yapmak, onlara muhteşem bir oyun deneyimini yaşatmak, ardındanda bu başarıyı multiplayer ortamında yaratmak.

öeeeh.. yeşil kartı olanlara da bedava veriyorlardır herhalde..

said:
ID software - Amacı: FPS türü için standart oluşturacak oyun motoru yapmak ve bu motoru eski oyunlarının yeni versinunda kullanrak oyunu bir reklam aracına dönüştürmek. Doom3'ün amacı oyunculara Valve'nin sunduğu şeyleri sunmak değil motorun satılmasını sağlamak.

tabii ki, valve kar amacı gütmeyen, evsizlere aş dağıtan bir vakıf iken id kapitalist baronların kurduğu bir para çarpma örgütü..

yani şurada diyeceğim hiçbirşey doom 3'e karşı önyargını değiştirmez çünkü evvelden beri half-life 2 ile kıyaslıyorsun, hl2'yi "gelmiş geçmiş en iyi oyun olarak gördüğünü" önceden söylemiş olduğun için de doom 3 kötü olmak zorunda senin gözünde. ben ise tarafsız yakalaşabiliyorum her iki oyunun da geçmiş hayranı olarak senin aksine.. ;)

game of the year olabilir belki ama yine de görmemiz gerek. ut2004 ve rome: total war gibi oyunlar da var bu yıla ait.. hl2'nin şimdiye dek anlatılan gameplay'i gösterebilmesi gerek..

ekleme: id motorlarına bayılmıyorum ama iyi kullanılınca yerine göre iyi iş görebiliyorlar. şahsen unreal tournament motorunu quake 3 motorundan daha iyi bulmuşumdur vaktinde. belki source'u da daha iyi bulurum ama oynanıyor halde görmem gerek önce..

Ya allahım ben yeterince objektif bakıyorum olaya. 2 oyunuda yeterince inceledim. D3 için aylar evvel ne dediysem o çıktı karşıma, HL2 içinde düşüncelerim var ve oda çıkacak.
D3'ü küçümsemiyorum sadece hakkını veriyorum. Hakkıda 8.5/10'dur.
HL2 abartılmıyor, asıl abartılan Doom3. İsmi dışında hakkettiği bir klasik tarafı yok!

Ama sizin bana "HL2 fanı olduğun için..." dediğiniz şey sizdede geçerli, Doom3'ü eleştirenlere demediğiniz kalmadı be. Yok acaip acaip forumlar açmalar, dalga geçmeler.

Dünya üzerinde Doom3 bazlı siteler dışında, tarafsız sitelerde yayınlanan anketlere baktığınızda 1. sırada hep HL2'yi görürsünüz. Oyun çıkıncada yerini kaybetmeyecek.[signature][hline]LathspeLL
Taurelilomea-tumbalemorna Tumbaletaurea Lomeanor
Sosyal ağlarda paylaş

yok abi, doom 3'e çok karanlık, çok korkutuyor, böyle grafik bir daha gelmez, yüzde yüzlük, mükemmel bir oyun demediğin sürece objektif bakmamış olursun, kafanı şişirirler...

ha bi de karanlık demene rağmen "sen aydınlık dedin, git bi köşede öl" tarzında laflara maruz kalırsın :)

olay budur yani.[signature][hline]iyi adam kötü adam çirkin adam

[Bu mesaj Bonecrusher tarafından 09 Ağustos 2004 03:07 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Ben beğenmedim Doom3'ü.

Çünkü ss'lerini gördüm aklıma System Shock 2 geldi nedense.
2 saat aradım, evin altını üstüne getirdim, bulamadım ya! Anca demosunu buldum o da 2 dakkada bitiyor ya :(

(Alakasız oldu ama neyse)[signature][hline]DoGMeaT, 02 Ağustos 2004 15:43 tarihinde, icq'da demiş ki:
ben aramam öle, paticik benim eniştemin bikere, istesem hepnizi banlarım. yaaa!
Sosyal ağlarda paylaş

bu kadr reklamdan sonra biraz daha ii bişi beklio nsan.[signature][hline]ben-olm nooblara yazık deelmi,reskill çme lan çolouğa çocuğa,yiyosa gel ban karşı dur!

eragset(eraq)-çekerim lan,dirilmeselrmiş,kim dedi onlara oyunu bilmeden gelsinler buralar noob lara olum,nooblar lame,olm sende lamersin seni kesecem.
Sosyal ağlarda paylaş

centrino 1.6 mhz işlemci, 1 gb ddr, 64 mb ati radeon 9600 mobility ekran kartı ile 1280x1024 çözünürlükte, mediumda, 4x AA açık, gölgeler kapalı config ile oynadım laptopta, 25-30 fps alıyorum, gölgeleri açmayı deneyim ama 20nin altına düştüğü için ondan fedakarlık etmek zorunda kaldım

başta biraz sorun yaşadım kitleniyordu bir süre sonra, 9600 mobility için 8.01 ati sürücülerini yükledikten sonra düzeldi ve nihayet oynayabildim

çok beğendim, grafik, ses, oynanabilirlik, senaryo, korku alanlarındaki notum: 10/10

herkese iyi oyunlar...[signature][hline].:. He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you .:.
- Friedrich Nietzsche
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Eraq, 09 Ağustos 2004 03:09 tarihinde demiş ki:
Ben beğenmedim Doom3'ü.

Çünkü ss'lerini gördüm aklıma System Shock 2 geldi nedense.
2 saat aradım, evin altını üstüne getirdim, bulamadım ya! Anca demosunu buldum o da 2 dakkada bitiyor ya :(

(Alakasız oldu ama neyse)

abandonware olarak var o 200 mb bişey indirdiydim ben. underdogs ta bulabilirsin.[signature][hline]Roken brengt u en anderen rondom u ernstige achade toe
MSN:[email protected]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bonecrusher, 09 Ağustos 2004 03:05 tarihinde demiş ki:
yok abi, doom 3'e çok karanlık, çok korkutuyor, böyle grafik bir daha gelmez, yüzde yüzlük, mükemmel bir oyun demediğin sürece objektif bakmamış olursun, kafanı şişirirler...

bozacının şahidi şıracı.. :)

lath objektif değilsin demenin sebebi evvelden beri doom 3 ile half-life 2'yi kıyaslaman ki hl2'yi daha çıkmamış haliyle mükemmel olarak kabul etmişsin. elbette ki objektif bir kıyaslama bekleyemiyorum senden, yukarıda alıntıladığım "hl2'yi sadece hayranlarını düşünerek yapıyor valve, doom3 ise motor satmak için yapılıyor" sözlerinden belli bu.. :) doom 3 motoru henüz lisanslanmamışken (sen motor satıyor id diyorsun ya) source motoru kim alıyorsa çat çat hemen satıldı daha oyun ortada yokken. (ilk defa böyle birşey oldu, önce bir piyasaya sürer görürsün gerçekten iddialarını yerine getiriyor mu diye) hl2 için hiç reklam yapılmamış da doom3 için her yerde reklam basılmış gibi anlatıyorsun ki ben de yabancı siteleri, piyasayı takip ediyorum, alakası yok. doom ve id'nin hayran kitlesini hiçbirşeymiş gibi ele almışsın, yine objektif olmadığın görülüyor..

bone grafiklere yakından 0/10 dedin ya, "640kb herkese yeter" gibi bir açıklamaydı bu yani. nesiller boyu aktarılacak bir söz.. :)[signature][hline]Cleaning Man at Flophouse: Hey, buddy. You got a dead cat in there, or what?

The Terminator: Fuck you, asshole.
Sosyal ağlarda paylaş

hehe çocuklarıma anlatıcam, "bir amca vardı böyle grafiklere uzaktan başka yakından başka puan veren" oha felamn olsunlar, onlar da kendi çocuklarına anlatsınlar.. :-p

ben oyuna döneyim, gayet keyifliymiş valla. beklediğimden daha iyi olup çıkacak bu gidişle..[signature][hline]Cleaning Man at Flophouse: Hey, buddy. You got a dead cat in there, or what?

Sosyal ağlarda paylaş

benim oyunu bitirip ardından nightmare ve multiplayer denedikten sonraki final notum:
9/10

grafik: 10
ses: 9
gameplay: 10
konu: 9 (beklediğimden çok çok daha güzeldi. hl'yi biraz özenmişler ama hadi neyse :P)
çeşitlilik: 8 (az çeşit yaratık, az çeşit ortam)
multiplayer: 9 (quake 3'ün hızını yakalamış + üstüne grafikler çok daha güzel. kırdığım bi notun nedeni ise railgun yok :( (ha bi de multiplayer'a rocketjump koymuşlar) )[signature][hline]Are you gonna bark all day, little doggie, or are you gonna bite?
Sosyal ağlarda paylaş

o zaman remake yaparken biraz esinlenmişler..

hl2'nin konusu: deney sırasında uzaylılar teleport edilir, oyunun sonlarına doğru xen'e gidip işi kökünden çözmek için ordaki baba yaratık öldürülür.

doom'un konusu: deney sırasında cehennem yaratıkları teleport edilir, oyunun sonlarına doğru cehenneme gidilir ve ordaki baba yaratıklar öldürülür.

fazla benziyo bence bu iki konu.

(bu arada çeşitliliğe 6 ya da 7 vermek daha doğru olur.)[signature][hline]Are you gonna bark all day, little doggie, or are you gonna bite?
Sosyal ağlarda paylaş

hl doom'a özenmiş olamaz mı peki? araştırma üssünde başka boyuta açılan kapı olayı 93'teki doom'da var, bu hl'den 5 yıl önce..

You're a marine, one of Earth's toughest, hardened in combat and trained for action. Three years ago you assaulted a superior officer for ordering his soldiers to fire upon civilians. He and his body cast were shipped to Pearl Harbor, while you were transferred to Mars, home of the Union Aerospace Corporation.

The UAC is a multi-planetary conglomerate with radioactive waste facilities on Mars and its two moons, Phobos and Deimos. With no action for fifty million miles, your day consisted of suckin' dust and watchin' restricted flicks in the rec room.

For the last four years the military, UAC's biggest supplier, has used the remote facilities on Phobos and Deimos to conduct various secret projects, including research on inter-dimensional space travel. So far they have been able to open gateways between Phobos and Deimos, throwing a few gadgets into one and watching them come out the other. Recently however, the Gateways have grown dangerously unstable. Military "volunteers" entering them have either disappeared or been stricken with a strange form of insanitybabbling vulgarities, bludgeoning anything that breathes, and finally suffering an untimely death of full-body explosion. Matching heads with torsos to send home to the folks became a full-time job. Latest military reports state that the research is suffering a small set-back, but everything is under control.

A few hours ago, Mars received a garbled message from Phobos. "We require immediate military support. Something fraggin' evil is coming out of the Gateways! Computer systems have gone berserk!" The rest was incoherent. Soon afterwards, Deimos simply vanished from the sky. Since then, attempts to establish contact with either moon have been unsuccessful.

You and your buddies, the only combat troop for fifty million miles were sent up pronto to Phobos. You were ordered to secure the perimeter of the base while the rest of the team went inside. For several hours, your radio picked up the sounds of combat: guns firing, men yelling orders, screams, bones cracking, then finally, silence. Seems your buddies are dead.

It's Up To You
Things aren't looking too good. You'll never navigate off the planet on your own. Plus, all the heavy weapons have been taken by the assault team leaving you with only a pistol.
If only you could get your hands around a plasma rifle or even a shotgun you could take a few down on your way out. Whatever killed your buddies deserves a couple of pellets in the forehead. Securing your helmet, you exit the landing pod. Hopefully you can find more substantial firepower somewhere within the station.

As you walk through the main entrance of the base, you hear animal-like growls echoing throughout the distant corridors. They know you're here. There's no turning back now.

half-life güzel işlemişti konuyu ama görüldüğü üzere bu konunun neredeyse aynısı ilk doom'da da vardı ve doom 3 remake'i onun..[signature][hline]Cleaning Man at Flophouse: Hey, buddy. You got a dead cat in there, or what?

Sosyal ağlarda paylaş

özetle bu konu doom 1'de vardı, HL ondan sonra çıkıp, ona özenip senaryosunu o şekilde yönlendirdi, en son doom 3 çıkıp doom 1'deki senaryoyu tekrarlayınca insanlar HL'den alınmış bir senaryo olduğu fikrine kapıldı

bu mudur?[signature][hline].:. He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you .:.
- Friedrich Nietzsche
Sosyal ağlarda paylaş

hl doğrudan doom1'den özenmemiş olabilir (ilham alınmış olabilir, normal) ama doom3 hl'den etkilenmiş denemez, çünkü remake olduğunu söylüyorlar ve doom1'in de konusu bu. hl'ye çamur atmak değil maksadım ama benzer şekilde doom3'e çamur atılması anlamsız. ha ama ille birisi özenmişse o hl olabilir ancak..[signature][hline]Cleaning Man at Flophouse: Hey, buddy. You got a dead cat in there, or what?

Sosyal ağlarda paylaş

harbi beğenmedim
nedir saçma saçma karanlıklar. Aynı yaratıklar. Iııh farcry tek geçer bence doom u .
Hl 2 de gelsin bakalım ama beğenmedim doom3 ü beklemeye değmedi kanımca.[signature][hline]Here I'll stand on the firing line
Here I'll walk through the field where I died
I will fight and let the voice ring true
I am the ghost.Standing next to you
Sosyal ağlarda paylaş

ya çok abartılacak bi yönünü bulmadım ben de. eğlenceli olan yerler arada bi atraksiyon oluyo o kadar. karanlık baydı. yaratık modellemeleri çok iyi ama sayısı az. boğa gibi olan yaratık süperdi özellikle. demirleri büktü, kapıyı yamultu sonra da camdan daldı içeri. bi de fıtı fıtı duvarda gezinen yaratık çok iyiydi. hmm bu arada şu ayna olayını anlamadım. oyunda bi ara tuvalette ayna gördüm ama bişey olmadı. orası değilse ne olacağını anlatmayın. =P[signature][hline]*reading screen* "To Start Press Any Key". Where's the ANY key? I see Esk [ESC], Catarl [CTRL], and Pig-Up [PGUP]. There doesn't seem to be any ANY key. Woo! All this computer hacking is making me thirsty. I think I'll order a TAB. *presses TAB key*
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Angelfire, 09 Ağustos 2004 18:59 tarihinde demiş ki:
harbi beğenmedim
nedir saçma saçma karanlıklar. Aynı yaratıklar. Iııh farcry tek geçer bence doom u .
Hl 2 de gelsin bakalım ama beğenmedim doom3 ü beklemeye değmedi kanımca.

karanlık olmadıını düşünürsen oyun çok bayık olur we çok saçma olur marstasın bilinmeyenyaratıklar üsse saldırıo ışıkların hepsi yanıo ama bence çok saçma[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

bi tuvalete girdim ama bisey olmadı? ne olması gerekiyodu? spoiler kodu ilen şeeder misin ya da pm'le...[signature][hline]*reading screen* "To Start Press Any Key". Where's the ANY key? I see Esk [ESC], Catarl [CTRL], and Pig-Up [PGUP]. There doesn't seem to be any ANY key. Woo! All this computer hacking is making me thirsty. I think I'll order a TAB. *presses TAB key*
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...