Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

En son okuduğunuz kitap

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

http://2.bp.blogspot.com/-kdEjqIvyS7M/U8oxqsOJ-1I/AAAAAAAAGiE/Kofs4sPjHDk/s1600/s%C3%BCrg%C3%BCnvekrall%C4%B1k_yorumcad%C4%B1s%C4%B1.png

tahsin yücel'in çevirdiği kitapların tekrar çevrilmesi gerekiyor fakat bu sefer hiç değilse okunur olmuş gibi çeviri. (öykü olduğundan sanırım, camus'nun önemli denemeleri t.yücel çevirili -sisifos söyleni gibi- ve insan üzülüyor camus'yü tahsin yücel'in çevirdiği dilin anadili olduğuna...) ama camus okumaya başlamak için iyi bir kitap değil. camus okumaya devam etmek için de iyi bir kitap değil. yani pek gerek yok okumaya.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben yabancı'yı vedat günyol çevirisinden okumuştum, o kadar kötü bi türkçeydi o kadar içim şişmişti ki o günden beri camus okuyamadım. Çok inanılmaz iyi çevirilmiş bi taneye denk gelirsen ses etsene. artık çeviri kitap okuyamaz oldum resmen. tahsin yücelin kumru ile kumru'sunu da okuyamadım gerçi, yücelin tek sıkıntısı çeviri değil yani sdf

Gerçi orhan pamuk'a geçirdikçe geçirdiği bi yazısı vardı, sırf o yazı yüzünden ısınmıştım herife. Derdimde derman olmuştu adam, anlatamadıklarımı çatır çatır yazmıştı sdf
Sosyal ağlarda paylaş

abi ben yabancı'yı fransızca okuyacak kadar fransızca biliyorum aslına bakarsan. ama ancak yabancı yani, bilen bilir ne kadar basit dili olduğunu. camus'nün diğer kitaplarına yabancı dillerim yetmez. tahsin yücel'in türkçe'sine de türkçem yetmiyor ama öyle abuk bir adam o maalesef.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...

okumadım, dinledim :P
adam inanılmaz araştırarak yazmış ve çoğu şeyi gerçekten fizik ve mantığa oturtmuş. böle boş zamanlarında oturup fizik, yörünge mekanikleri, roket teknolojilerini vs araştıran bi herifmiş zaten :D kendi bilmediği bazı konularda uzman görüşleri alıp onlara göre düzeltmeler yapmış falan.

tabii bütün bu manyak araştırmalara rağmen arada gerçekleşmesi mümkün olmayacak 3-5 detay varmış kitapta ama yine de baya takdir edilesi.

bu arada dinledim dedim de, aralarda çok güzel yerinde espriler var watney karakteri sayesinde. metrobüste kendi kendime ses güldüm birkaç kere, insanlar "manyak mı bu" diye baktılar falan :D
Sosyal ağlarda paylaş

Marsli hakkinda;

daha kitabi bitirmedim ona gore cevaplayin

olm bu Watney denen adam her seyin hesabini yapiyo, bir suru Co2 olaylarina fln giriyo, butun aletleri taniyo, NASA nin kendisinin oldugunu fln dusunuyo ya, e nasa bunun fotolarindan anliyo canli oldugunu. Watney tahmin edemedi mi, lan bunlar fotolardan beni gorurler sole bisi yaziyim da oldugum yerde bekliyim diye;

http://www.thesurvivaldoctor.com/wp-content/uploads/2013/10/tom-hanks-cast-away-help.jpg

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
mortheria said:

Okumaya devam et gerekli cevapları bulacaksın ;8

olmadi, bitirdim ama bahsettigim seyin bir aciklamasi yok.

yani kitap iyi guzel de

sadece bu kisimda biraz hizli gecistirmisler gibi geldi bana, yani kamera olayi en basinda kesfedilebilir olmasi gerekirdi. sanirim filmde bu olayi cozmusler, fragmanina bakacak olursak mark yazi yazmis kameralara dogru NASA da okuyup ona gore harekete geciyo.

ps; ha birde johansenn ile mark arasindaki ben yazmadim kuzenim yazmis muhabbeti sdfsdfsdf filme mutlaka koymalilar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...