Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

anket: köpek alcak olsanız hangisini tercih ederdiniz?

Mayhem

Öne çıkan mesajlar

ailemde 18 tane köpek var kangalda var alman kurduda var husky de var golden da var var oğlu var ama sokaktan kurtardığım köpeklerin yerini hiçbiri tutmuyor.

hayvan sevmek farklı birşey kafa tasçı olmak farklı birşey,köpek alınacaksa sevgiye muhtaç binlerce cins köpek barınakta bekliyor birini yuvaya kavuşturmak yapılacak en doğru haraket

kafatasçılığa hayır.

seç beğen al
Sosyal ağlarda paylaş

bence bi dogo argentino yu araştır. favorimdir yani bu kadar güzel huylu cins görmedim ben. havlaması yok köpekte aşırı bir özgüven ve asillik var. he ortada ciddi bir tehlike varsa (özellikle sahibine ve bulunduğu çevre içerisinde) hiç affetmez zaten köpeğin duruşunu gören büzük büzük yeltenemez bile ne yapacaksa.

çocuklarla arası çok iyidir + bir çok dominant cinsin aksine diğer evcil hayvanlarla da arası çok iyidir.
Sosyal ağlarda paylaş

Mighty_THoR said:

ailemde 18 tane köpek var kangalda var alman kurduda var husky de var golden da var var oğlu var ama sokaktan kurtardığım köpeklerin yerini hiçbiri tutmuyor.

hayvan sevmek farklı birşey kafa tasçı olmak farklı birşey,köpek alınacaksa sevgiye muhtaç binlerce cins köpek barınakta bekliyor birini yuvaya kavuşturmak yapılacak en doğru haraket

kafatasçılığa hayır.

seç beğen al

keşke herkes senin gibi olsa (tu) (tu) (tu)
Sosyal ağlarda paylaş

tekrardan kopek alsaydım ingiliz bulldog alırdım herhalde

ayrıca barınaktaki hayvanla petshopda minicik kafeste aylar günler belki yıllar geçiren kopegin farkını biri bana acıklasında kendime geleyim ?

o barınağa giden kopekler kendiliğinden barınaga girmedi herhalde.millet gidip alıyor ordan burdan sokaga salıyorlar bakamayıp sonra barınaga gidiyor.

maddi imkanım olsa bahçem olsa alırım 5-10 tanesini ayrı bi ilgi gösteririm.ama bir tane hayvan alıcam onunda insanın istediği gibi olmasında bir sakınca yok.

ister sokaktan ister 500 dolar verip petshoptan ister barınaktan.hiç bir farkı yok sevdikten ve yeterli ilgi gösterdikten sonra
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

Doberman alacaksanız ve paranız varsa.

http://www.altobellodobermann.com/

altobello iyi bir kennel degil, kucuk yarısmaların buyugu filan.

bulasmayın sakın eheh :)

yurt dısından alıcaksan yardımcı olurum, yalnız tuzlu oluyor biraz.

ha birde dobermann a bakmak zordur, hiperaktif hayvandır ve enerjisini atmaz ise hayatı sana zindan eder.
Sosyal ağlarda paylaş

bişiyi merak ettim ya,

bu doberman fln hacı adam öldürmüyor mu bunlar?
veya şöyle diyim mesela mayhem sokakta dolaştırıyor bunu, benle karşılaştı, ben acayip korkarım köpekten doberman görsem istemsiz geri kaçarım heralde,

şimdi bu it beni ısırsa bi cezası var mı bu işin? böle aklıma geldi birden.
Sosyal ağlarda paylaş

abi bilemezsin ki hayvanı, ne kadar eğitimli de olsa, kafasında ne geçiyor fln, bide böyle karşısında benim gibi korkan adam gördü mü ısırır ısırır yani.

mesela köpek görüp geri koşmaya başladığında çoğu kovalamaya başliyor seni.

köpeklerle ilgili milyon tane tatsız anım olduğundan biliyorum :)
Sosyal ağlarda paylaş

Red said:

ayrıca barınaktaki hayvanla petshopda minicik kafeste aylar günler belki yıllar geçiren kopegin farkını biri bana acıklasında kendime geleyim ?

o barınağa giden kopekler kendiliğinden barınaga girmedi herhalde.millet gidip alıyor ordan burdan sokaga salıyorlar bakamayıp sonra barınaga gidiyor.

barınaktaki hayvanla petshopda kafeste havasız şekilde bekletilen, gerekttiğinde ilaç verilerek canlı görünmesi beklenen hayvanların acı ve insafsızlık bakımından hiçbir farkı yok.
tek farkı petshoptaki hayvanların güzellik bakımından daha fazla tercih edilir olması maalesef bazı bilinçsiz insanlar tarafından. oysa hiçbir farkı yok, onlar da anne altından alınıyor ve birsürü rahatsızlığı çıkabilir.
petshopta duran hayvanların satılması daha kolay sadece.
barınaktan almayı insanlar tercih etmiyor maalesef fark bu.

o petshoptan köpek alıp ya da birinden heves uğruna sonra bakamayıp sokağa atan barınağa bırakıp kaçan insanların da allah belasını versin. bin beter olsunlar inşallah.
Sosyal ağlarda paylaş

Rasmon said:

bu arada başlığı ilk seferinde köpek olsanız hangisini tercih ederdiniz şeklinde okuyan bi tek ben miyim?

ben de varım.
bir dakika önce " lan ben de garbıça topik açayım anketli manketli, köpek olcak olsanız hangisini tercih ederdiniz" diye aklımdan geçirdim.
sonra vazgeçtim. yapan olursa telifimi alırım dürüm kuru üzerinden.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de isterim barınaktan köpek almak ama anlamadığım şey barınaktan köpek almak istemeyen insanlara neden laf ediliyor. Size ne yani? Çirkin, bakımsız, fakir ve yardıma muhtaç diye sırf bir can kurtarmak, ona bir hayat sunmak için gidin sokaktan birini bulup evlenin isterseniz. Güzel ve bakımlı insanlarla bir hayat kuranlara da küfür edin yeri gelince.

Yani dediğim şeyin pek bir anlamı olmadığının farkındayım ama bazılarınızın hayvansever ayaklarına yatıp BARINAEAAAA diye haykırmasını, istemeyenlere laf etmesini aşırı komik buluyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Cons said:

abi ben 3 kere aldım barınaktan 3üde balkon demirlerinin arasından düşüp öldü tavsiye etmiyorum barınak köpeği.

anırdım anırdım gece gece ahahahahahahah

bu arada dışarda çok tatlı köpekler oluyor da adam gidip cins istiyosa niye dışlanıyor bu adam ben bunu anlasam. Toplum baskısı gibisiniz maşallah
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...