Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ekşi sözlük

Sinbringer

Öne çıkan mesajlar

Trollere zaman harcayanların zamanına yazık.
Trol başlı başına bir sorun. Twitter, ekşisözlük gibi mecralarda hem paralı veya belirli bir çıkarı olanlarlar manipülasyon yapıyor hem de uç tipler çok daha görünür oluor. Kesinlikle bu tür yerler kamuoyunun nabzını tutmak için doğru yerler değil.
Öte yandan böyle tek tek uğraşarak bir yere varılabilir mi bilmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Yok bence harika olmus. Kolay oyle klavyeden sallamak. Aynilarini bugunku hukumet veya AKP icin yazabiliyor musun, hayir. Her an birsey olabilir diye tirsiyorsun.

O insanlarin da normal isleri vs var. Arkasina bilmemneyi almak kolay. Biraz da onlar tirssin bakalim, gunluk hayatlarinda gizledikleri fikirleri aciga ciksin, insanlar hala oyle kabulleniyorlarsa onlari kabullensinler ama bilinsin ne dusundukleri, neyi amacladiklari.
Sosyal ağlarda paylaş

eldar said:

Trollere zaman harcayanların zamanına yazık.
Trol başlı başına bir sorun. Twitter, ekşisözlük gibi mecralarda hem paralı veya belirli bir çıkarı olanlarlar manipülasyon yapıyor hem de uç tipler çok daha görünür oluor. Kesinlikle bu tür yerler kamuoyunun nabzını tutmak için doğru yerler değil.
Öte yandan böyle tek tek uğraşarak bir yere varılabilir mi bilmiyorum.

Bunların yaptığın şeyin adı trollük değil. Trollük olay çıkarmak, insanları rencide etmek amacıyla öyle düşün veya düşünme gerekli görüşleri internete yazıp onlar kendilerini parçalarken bunları görüp eğlenmektir.

Şuan internette olan bu adamların gerçekten sahip oldukları düşünceleri kolektif bir birlik ile tek bir görüşü karalamak için mesaili bir şekilde yazması. Bunun adı militanlıklık. militan
isim Fransızca militant
1. isim Bir düşüncenin, bir görüşün başarı kazanması için savaşan, mücadele eden kimse

Var olan Atatürkçü Cumhuriyeti yıkmak için verilen savaşın internet ayağını bunlar yürütüyor. Troll de gül geç değil yani adam kendisi de zaten öğretim görevlisi üniversitede.
Sosyal ağlarda paylaş

GONDARCENGIZ said:

tldr varmı, ocakta yemek var

Atatürk'e hakaret eden bi adam var.
Adamin laptopla alakali sorunu olmus sozluge yazmis.
Baska sitede ayni sorundan ad soyad buldular.
marmara unide arastirma görevlisi
entrylerinde yazdiklarinin suc teskil etmedigini iddia ediyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Evet olay trolluk değil organize bir şekilde saldırıdır, ülkenin sinir damarlarıyla oynamaktır.

Adamların ne olduğu belli devamlı mesaj atıp adamları bu hale getirenler de baya salak, mesaj atma kaybolsun gitsin işte.

Ekşi sözlükden zaten rahatsız oluyordum bu adam yüzünden girmemeye başlamıştım
Sosyal ağlarda paylaş

demeye çalıştığım şeyde uykusuz kalmicak adam tam olarak amacına ulaştı. adam zaten saklanmıyormuş öncesinde. kendi twitter hesabından kendi entrylerini paylaşmış kaç kez.

https://twitter.com/karaelf_/status/714709139977584640

mesela

adam şu anda bu ifşadan sonra yapılan salak saçma linç ile beraber yumuşak yumuşak yazıp yağ gibi üste çıkıyor ve eğlencesine bakıyor. emin olun bir şey olcak olsa şimdiye olurdu zaten. ifşa olmasına gerek yok hakaretten yargılanması için. ha umarım adam gibi tepki verenler sonunda bu herife ağzının payını verir ama şu anda gördüğüm kadarıyla çok saçma muhalefet ediliyor adama. yok ailesinin eczanesi, yok tipsizliği yok bilmemne. ulan adama atatürk'e demediğini bırakmamış ordan yürüsenize illa bişi diyecekseniz.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben pek derisi kalın biri değilimdir, zaten kolay incinirim alınırım. Bu yavuşşak beni mahfetti kaç kere hormonlarımı kimyamı bozdu ama demek ki başkaları da umursuyormuş dedim ve garip bir keyif alıyorum. Öğrencileri hocaları falan da artık biliyor olacak. ÇOK KÖTÜ biri bu bildiğin evil. Yanına kalacak ama biraz da olsa canı sıkılsın bir iki gece uykusu kaçsın razıyım.
Sosyal ağlarda paylaş

mokoko said:

demeye çalıştığım şeyde uykusuz kalmicak adam tam olarak amacına ulaştı. adam zaten saklanmıyormuş öncesinde. kendi twitter hesabından kendi entrylerini paylaşmış kaç kez.

https://twitter.com/karaelf_/status/714709139977584640

twitter hesabında ad soyad yazmıyor ki? adamın gerçek kimliği çıktı ortaya.
Sosyal ağlarda paylaş

Bir şey olmaz diyenler ağlamaya başlamış bile suçluyu ünlülerden seçmiş
Beni hedef gösterdi bu duruma düştüm diye adam yeni attı tweti, her zaman ki islamcı çamura yatmaları

https://eksisozluk.com/tuncay-ozkanin-linc-kampanyasi--5464227.

hah milleti o kadar kızdırmış ki yok yani böyle bir şey

Hazır suç duyurusu hazırlamış avukat olanlar indir ver hemen savcı şip şak heh

http://dosya.co/fz6mqic2v6vj/Furkan_BO%CC%88LU%CC%88KBAS%CC%A7I_Hakk%C4%B1nda_Suc%CC%A7_duyurusu.docx.html
Sosyal ağlarda paylaş

mokoko said:

ya geçen gün arkadaşım bundan 5 sene önce eski bir topçuya karaktersiz yazdı diye ifade verdi abi siz ne diyorsunuz sfdsaf

bu adamın yazdıklarından sonra başının emniyet ile belaya girmemesi zaten insanların sinirini zıplatan şeylerden biri. adamın ifşa olmasına gerek yok laps diye buluyorlar ip'den zaten. bununla ilgili khk geçti bildiğim kadarıyla. artık öyle çok uzun sürmüyor izninin falan alınması.

bazı konularla ilgili radikal yorumlar yaptığım için ben de mini bir linç yemiştim ve haksızca uçurulmuştum. ama iyi ki olmuş diyorum şu an. ohal, khk hoplatırlardı şimdi olsa.
Sosyal ağlarda paylaş

Burada en büyük problemlerden biri Furkan Bölükbaşı'nın Atatürk'e yönelik ettiği hakaretler değil. Adam hususi olarak provokasyon ile uğraşıp, hedef gösterip, nefret suçu işliyordu. Asıl tehlikeli olan bu kendini AKP'li gibi gösterip, o kitleyi mobilize bir nefretle dolduruyordu ki kitle buna müsait. Mini Etekli kızlar, aleviler, kürtler herkes hedefindeydi adamın.

Kendisi en başından beri kuyruklu Gülen mensubu. Genç Sivillere yönelik katılımı olsun, Türkan Saylan'a yönelik saldırıları olsun. Diğer muhafazakarlar Türkan Saylan'a karşı kin gütse dahi özellikle Gülen cemaati kadar saldırmadılar. Aslında Türkan Saylan'a asıl saldırılma nedeni özellikle Gülen Cemaati ile çok uğraşmasıdır Türkan Saylan'ın. Direk Kriminalleştirmeye oynadılar. Hatta Zaman Gazetesi ÇYDD'nin bursları Fahişelere ve Teröristlere verdiğini söylüyordu.

Furkan Bölükbaşı burada devreye girip Genç Sivillerle beraber eylem yapıyor, bildiri okuyor.

Tamamen örgütsel bir faaliyet yani.

Özellikle son dönemlerinde Saylan, Gülen cemaatine yönelik çok fazla konuşma yaptı ve örgütün gündemine oturdu.

Örneğin Hanefi Avcı ve Ahmet Şık'ın kitaplarından sonra tutuklanmaları hadiselerini hatırlarsak Saylan'a yönelik saldırıları da gayet rahat anımsayabiliriz.

Burada örgüt kendi imajını korumak ve main stream medyada imajını zedeleyecek her kişi ve yayına karşı amansız bir mücadele yürüttü.

Furkan Bölükbaşı, bu açıdan önemli bir figür. Akademik kariyeri yine tamamen Cemaat sayesindedir.

Şuan Sözlükte dikkat ediyorum, özellikle cemaat mensupları korumaya çalışıyorlar.

Klasik olarak "duyarlılık", "çok zeki çok başarılı", "düşünce özgürlüğü" gibi üç nüans üzerinden yürüyorlar.

Aktroll olarak damgalanması yanlıştır. Akp'li denmesi yanlıştır. Böyle söyleyerek AKP'li seçmenin korunması altına itiliyor ki bu yanlış. Gülen cemaati bu taktiği hala kullanıyor ve halan yiyen gerzekler var.

Adam RTE Ve Berat'a bile küfür ediyordu ÖYP'yi KHK ile kaldırıp akademisyenleri tasfiye etmeye başladıklarında.

Adamın tüm eğitim geçmişi Gülen cemaati ile bağlantılı.

Buna rağmen bu adamın tutuklanmamasının en büyük sebebi sürekli Ak-troll ve AKPli denmesidir. Ben bazen bunu cemaat mensuplarının bilerek yaptığını düşünüyorum böylece kendi adamlarını koruma kalkanına alıyorlar ama burada en büyük ahmaklık linç kültürüne sahip aptallar.

Linç kültürü bir cezalandırma metodu olamayacak kadar ilkel bir tavır.

Halbuki aklı selim olunsa gülen bağlantısı ve nefret suçu işlediğine dair deliller sayesinde hem işinden olur hem para cezası yer hemde tutuklanma ihtimali gündeme gelir ki bunlar ona fazla geleceği için yaptıklarının metodolojisini veyahut örgütsel faaliyetleri bile dökebilir.

Ancak linç kültürü Furkan'ı doğal ve taktiksel olarak AKP kanatlarına itiyor ki buda iktidar partisinin gücünü kullanarak Furkan'ı kurtarması anlamına geliyor.

Atatürk'e hakaret etmesinin tek ve ana gündem maddesi olması bu ülkenin saçmalığı maalesef. Atatürk'e hakaret etti de Atatürk'e hakaret etti. Demokrat Partinin 1951'de koyduğu bir yasanın bir aptallık manzumesine dönüşmesi ise maalesef bu ülkenin aklı ile değil duyguları ile hareket eden yığınları yüzünden.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...