Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

diş

copry

Öne çıkan mesajlar

• 2 hafta sonra ...
olabiliyor, ondan da olabilir.
nadir de olsa çıkabilir.

sorununun kaynağı food impaction da olabilir (diş-dişeti arasına kaçan ve temizlenmeyen yabancı cisim, gıda vs)

aft ile şiş ve kızarık diş etini görsel olarak ayırt edebilirsin ama, arat istersen.
apse varsa ve yolunu bulup dişetinden çıkmışsa ise sivilceye benzer, onu da görsel ayırt edebilirsin. dental abscess, periodontal abscess olarak aratıp bi bakabilirsin. ya da özelden fotoğraf gogo
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...

Burada sorayım daha bilgili cevap gelir hiç bi dişçimiz discordda değilmiş.

Benim azı dişlerinden biri alınmıştı boş orası, geçen hafta o boşun yanında ki dişin dolgusu düştüğü için yeniden dolduruldu ama olağandışı muhteşem bir dişçim olduğu için nasıl yaptıysa artık diş kırıldı bugün, sallanıyodu ciddi ciddi ve bi haftadır ağrısı vardı. Bugün gittim durum bu bu diye adam orayı bi tuttu zaten çat diye kırıldı çıktı. Üzerini kaplamak için dolgu yaptı fakat bu sefer dolgunun bi kısmı yanda bahsettiğim o boşluğa taşmış, beni rahatsız etmiyor sorun değil ama psikolojik olarak tedirgin oluyo insan neden yanda çekilmiş dişin olduğu boşluk olması gereken yerde şuan diş dolgusu taşmış olarak bulunuyor diye. Napılmalı, başka bi dişçiye gidip bi gösteriim mi yoksa o kadarcıktan bişi olmaz mı? Rahatsız etmediği için bu konuda bişi yapıp yapmamak konusunda kararsız kaldım.

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
On 14.01.2019 at 11:51, Lopeth dedi ki:

peki hangi diş macununu öneriyorsunuz?

paradontax kullanmaktan ağzım çamur oldu yıllardır

Diş macunu + fırçası önerisi istiyorum ben de internette baya araştırdım ama herkes farklı bir şey diyor.

Beyazlatıcı macunlarla ilgili özellikle farklı bilgiler var.

invisalign tedavisine başlayacağım bu arada. Tel taktıktan sonra dişlerim geri bozulmuştu, bu yaşta tekrar tel takamam diye bu yola başvurdum.

Sosyal ağlarda paylaş

2 tüp curaprox black is white kullandım, normal diş macunu gibi susatmıyor, ağızda acaip his te kalmıyor ama bi beyazlama göremedim. Ama ille çok para vericem diyosan güzel macun.

Colgatein limonlu olanının tadı çok güzel, sürekli fırçalayasım geliyor.

Biomedin hindistan cevizlisini kullandım, iyi gibiydi, Kömürlüsünü denedim ağızda kötü tat bırakıyor.

Bende macun arayışındayım açıkçası sürekli yenileri deniyorum

Sosyal ağlarda paylaş

Dünyanın en kötü dişçisiyle yine başım dertte. İlk gün dolgum düştü diye gitmiştim, dolguyu doldururken dişi kırmış heralde hayvan bi hafta ağrı sonra tekrar gittiğimde kırık yeri aldı, yerine tekrar dolgu yaptı, 10 gün falan dayandı bu dolguda düştü. Ulan bi düzgün yap şunu tekrar tekrar gelmiim alt tarafı dolgu düştü diye gittim kurtulamıyorum adamdan. Hayır başka yere gitsem para alacak bu en aızndan bedava bi daha şans veriim diye gidiyorum yarın yine 12de bakalım. Bir son şans daha tanıcam bu sefer yaptı yaptı yapamazsa artık başka dişçi aramaya başlıcam kesin.

Sosyal ağlarda paylaş

Acaip komik, zira hiç bu işi kötü yapan olamaz. Bütün dişçiler harika, hatta daha şu dünyaya kötü dişçi diye bir insan gelmedi bile. Bugün dişçilik okuyan ve bitiren herkes muhteşem bir dişçidir, hepsi alanında uzmanlaşmış ve hiç hata yapmadan emekliliğe kadar çalışan insanlardır.

Geyikte bi yere kadar kardeşim adam bildiğin rezalet işte, bildiğin dövülesi taksici falan kıvamında dişçi. Bugün gittim yine yaptı bakalım bu sefer kaç gün tutacak. Sürekli mık mık mık bişiler geveleyip duruyo sonra işini yapıyo gönderiyo. Hep aynı adama gittim bu diş için bu sefer üçüncü oldu dedim konu aynı diş başkasına gitmiim hem bu para almıyo tekrar olduğu için dedim bu sefer 100 lirada aldı. Bundan sonra dişim kopsa gece 4 olsa tek doktor bu olsa kafama sıkar buna gitmem.

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...

2 dişimin arasında çürük çıktı düzenli fırçalamama rağmen. Diş ipi kullanmaya başladım doktorumun önerisiyle, sıkışık duran dişlerin arasından bir şeyler çıkıyor bazen, çürüyen de tam öyle bir noktadaydı. baya uğraştırıyor ama ip olayı.

Sosyal ağlarda paylaş

• 4 ay sonra ...

Copry yaşıyor mu halen ?

Kanal tedavili dişimin kökünde iltihap olmuş gittim diş hekimine tekrar açtı ilaç koydu, antibiyotik verdi. Hatırlamıyorum daha önceden böyle uzun süren ağrı sızı olmamıştı bende.

Bir sorayım dedim, lan nekadar daha sürer bu eziyet. Bayram sonrası gel açık bakalım dedi doktor. Kademe kademe azalır dedi ağrı.

Daha önceden kanal tedavisi yapılır, iltihabı temizler ertesi günü sızı kalır ama uyutmamazlık yapmazdı. 2 gündür uyuyamıyorum bildiğin. Bir de alt çene tam ortada. 

Sosyal ağlarda paylaş

• 3 yıl sonra ...
fresia, 01.03.2023 13:33 tarihinde dedi ki:

up up up

istanbul'da kaliteli dolgu malzemesi kullanan doktor önerebilir misiniz (mesela 20 senelik dolgum duruyor öyle bi şey olsun mümkünse 🙂

bir de fiyatlar ne civarda oluyor, kontrole gittim çok sıkıntılı değilmiş ama devlette malzeme kötü dedi 

@Archangel_

AYSUN CANAN: Rüzgârın Kızı  çok iyidir selamımı söyle.  (biraz pahalıdır ama en son teknoloji kullanır)

Sosyal ağlarda paylaş

fresia, 01.03.2023 13:33 tarihinde dedi ki:

up up up

istanbul'da kaliteli dolgu malzemesi kullanan doktor önerebilir misiniz (mesela 20 senelik dolgum duruyor öyle bi şey olsun mümkünse 🙂

bir de fiyatlar ne civarda oluyor, kontrole gittim çok sıkıntılı değilmiş ama devlette malzeme kötü dedi 

@Archangel_

geçmiş olsun, benim de içim rahat yönlendirebileceğim copry olur, iş adresini bilmiyorum. ataşehir tarafında ya da pendik tarafında aklıma gelen isimler var. istanbul a çok hakim değilim, uyar dersen özelden gogo

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...