Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sizce en iyi parfüm hangisi?

kermit

Öne çıkan mesajlar

Masticore said:

Dworgian said:

@horace:

zevk sahibi? parfümde? elitist olmak amaçlı kendine uymayan ama unique parfüm mü almak lazım illa? popüler parfümleri beğenince zevksiz mi olunuyor. kafa güzelmiş abi cidden

ha edit; bir de parfümü deneyebilmek gerekiyor. bana tr dahilinde "creed green irish tweed" deneyebileceğimiz mağaza gösterirsen sevinirim mesela. denemeden sırf tavsiye ile internetten fln parfüm almak da salaklığın daniskası olur bence.

Bir kaç yer var istanbul'da oturuyorsan.Harvey Nichols'da denemiştim ben. Kokusu cok güzel,fresh ama abi 3-4 saatte gidiyor. Virgin island water denedim o cok kötüydü mesela. (Yıllar yılı yaz icin coconut note'li parfum aramışımdır virgin island beni hüsrana uğrattı)

Bir parfümün kalıcılığı ve farkediciliği benim için önemli. Kış için yıllar yılı terre d'hermes kullandım (artık kullanmıyorum baydı her yerde koklamaktan) bunun yerine hiç birşey koyamadım taaki interlude'a kadar. Interlude'um yok ama tester'i üstüme bir kez sıkmam yetti. Dubai'ye fln. yolum düşerse alıcam , burada cok pahalı.

valla ben o kadar derin araştırmıyorum açıkçası. kokluyorum, deniyorum, duruyorsa ve güzel kokuyorsa ok zaten benim için.

ama harvey nichols da denerdim şunu önceden yazaydın :)

mart tan beri ankaradayım zira. gerçi burada da var galba hn
Sosyal ağlarda paylaş

Geçen yaz 20 ye yakın parfüm denemiştim. Blackays ın dediklerinin hepsini not almıştım ama onlardan pek beğendiğim çıkmadı. Ben klasik seviyorum galiba. Bi kaç hediye gelen var bi tane de kendim almıştım. Kendi tercihim armani code black. Bvlgari aqva yı da sevviyorum.

Hediyeler cartier, issey miyake, emporio armani IL falan bi iki tane daha var çok kullanmadığım. Emporio da güzel. Cartier yazın güzel oluyor, limon falanlı bi koku ferah oluyor. Miyake fazla bayıyor beni.

Üstümde ne kadar durduğunu anlayamıyorum hiç birinin.

Bi de cerutti 1881 i beğeniyorum ama bu kadar parfüm varken almadım onu asdfa.

Invictus ve spice bomb u denedim özellikle çok süper revaçta falan denmişti ikisini de beğenmedim. Spice bomb hakkaten spice bomb. Yani çok nadir olur bence sevenini bulmak, o da tam sever heralde. Invictusu fazla tatlı diye hatırlıyorum ama yanılıyor olabilirim.
Sosyal ağlarda paylaş

Masticore said:

Ne demek efendim hype yapmak görevimiz ._.

Bu arada kızlar bunu cok seviyor (ben sevemedim) 1 Million'dan sonra bunun takıntılısı cok. 1Mv2 konmalıymış parfumun adı.

http://www.mazarine.com/wp-content/uploads/2013/07/2.jpg

abi aynen klasik bir paco raban kokusu da ondan.

-ucuz
-kalıcı ve farkedilirliği acaip yüksek
-koku nisbeten güzel

nasıl oldugunu merak eden çıkıp kalabalık bi sokağı koklasın. 1den çok duyarsanız aha o invictus işte :d

ben koku önereyim bi tane. param olmadıgından alamadım. 100'lüğü 380 tl. edp. çok çok başarılı.

http://fimgs.net/images/perfume/nd.26358.jpg

zengin olan gidip denesin. ama öyle iki üfleyip koklamakla anlaşılmaz. sıktırın testerı sonra çıkın gidin. 2-3 saat sonra falan oturuyor koku. bayadır bu kadar başarılı kokuya denk gelmedim. deriye fln sıkarsanız 1-2 gün duruyor zaten. öneririm ısrarla bu kokuyu.
Sosyal ağlarda paylaş

şu 3'ünü severek kullanıyorum;
Bvlgari Aqva
Davidoff the Game
Ed Hardy Skulls & Roses

bu listedekileri de denicem bi ara;
Pure Malt Thierry Mugler
Avant Garde Lanvin
Grey Flannel Geoffrey Beene
Pino Silvestre Original
Bleu de Chanel
Creed Aventus
Midnight in Paris Van Cleef & Arpels
Ocean Wet Wood DSquared
Sosyal ağlarda paylaş

xaty said:

Davidoff the Game

bunun kalıcılığı / farkedilirliği hakkında ne diyebilirsin?

denedim bilekte. kokusu baya hoşuma gitti ama sanki çabuk uçtu. ama sıkan kadın da biraz havadan sıkmıştı.

sonra intensini denedim. kadın başka bişey mi sıktı ne yaptı bambaşka bi koku gibiydi. bilemedim hiç o yüzden.
Sosyal ağlarda paylaş

Black-ice said:

xaty said:

Davidoff the Game

bunun kalıcılığı / farkedilirliği hakkında ne diyebilirsin?

denedim bilekte. kokusu baya hoşuma gitti ama sanki çabuk uçtu. ama sıkan kadın da biraz havadan sıkmıştı.

sonra intensini denedim. kadın başka bişey mi sıktı ne yaptı bambaşka bi koku gibiydi. bilemedim hiç o yüzden.

intense'i denemedim, kağıt üstünde benzer gözüküyor aslında
kalıcılığı ortalamanın üzerinde (4/5 derim), çok yayılan bir koku olduğunu söyleyemem (uzun süre sonrası için) ama yakın mesafede fark edilir derecede kalıyor uzunca.
Sosyal ağlarda paylaş

kadın parfümü baya bir denemiştim ben satma amaçlı üniversite de iken. ama erkek konusunda içimizde öküz ve popülist bir yaklaşım var.
Angel erkek için, wish kadın için en sevdiklerim idi.
Ama angel artık çok baydı hüso emmi bile kullanabiliyor şu dolma parfümcüler sağolsun.
Şimdilik lacoste red en çok kendime yakıştırdığım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...