Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Scott Pilgrim vs. The World

progamer

Öne çıkan mesajlar

Venator said:

dasaaa said:

said:
. Bu film saydıklarımın tırnağı olamıyor işte ettiği zararla da kanıtlamış bunu, zevksizsiniz sorry

abi şuradan gidersen feci ayar yiyebilirsin yalnız.

yol yakınken dön bu hatadan..

Konuya dahil olmayayım diyorum ama bu laf ortadayken de zor be.

Gerçekler ortada:

Orada trollük var doğru, ama trollük amaçlı değil tepki amaçlı. Ben alt tarafı filmi beğenmedim diyince 50 tane tipitip gelip "zevksizsin kötüsün filmden anlamıyosun" dedi, aynı tepkiyi 50 defa aldım, sonunda madem karşıt fikre bunu diyoruz diye aynısını yazdım. İşin komiği yazan 50 adam trol olmadı da ben oldum. Yazılan şey tamamen aynı. Önceki mesajlara bak gör.
Sosyal ağlarda paylaş

Çogu insanın nasıl begenmezsin atarı geyik.

Ama sen begenmedim diyip geçmiyorsun ki, direk kötü diyorsun. Bu senin "renkler ve zevkler ehehehe" çelik ayna savunmanı saçma kılıyor.

Sinema'da bazı şeyler ölçülebilirdir, ve onlar bu filmde gayet yerli yerinde. Senin yada benim "Bence değil." diyebileceğimiz kriterler değiller.

Bak ciddi cevap da yazdım sana.
Sosyal ağlarda paylaş

Sereglin said:

biz Xunn'la aynı edebiyat dersine ve ingiliz edebiyat derslerine girdik. bu konuda bir sorunun varsa gerçekten seni hocamız Niyazi Pehtamar'la tanıştırabilirim. Yaratıcık ve sanatla ilgili ciddi eksikliğin var. Zaten film beğeninden anlamalıydım bunu. Mahsun Kırmızıgül'ün blogunu da takip etmeni isterim. Saygılar.

Haa pardon, edebiyat dersine girilince yaratıcı ve sanatçı olunuyormuş pardon, lol :)
Sosyal ağlarda paylaş

xunn said:

Ama sen begenmedim diyip geçmiyorsun ki, direk kötü diyorsun. Bu senin "renkler ve zevkler ehehehe" çelik ayna savunmanı saçma kılıyor.

Sinema'da bazı şeyler ölçülebilirdir, ve onlar bu filmde gayet yerli yerinde. Senin yada benim "Bence değil." diyebileceğimiz kriterler değiller.

hah işte şöyle mesaj at tamam. Ölçülebilir şeyleri söyledim zaten görsellik mesela, adamlar uğraşmış güzel efekt yapmış. İtirazım da yok buna.

Film hakkında alt tarafı "iyi espriler vardı anca onlar 2/10 kurtarır" dedim, sonra 50 tane cevap gelene kadar da sustum. Herkes binbir laf edince yazdım kendimi savunmak için. Bi say bakalım kaç mesaj gelmiş arada.

Film kötü dedim, neden? Konusu sıradan, akışı kopuk, ara ara aksiyon dövüş sahnelerine gelene kadar arası sadece filmi tamamlamak için doldurulmuş gibi duruyor, sadece "video game şekli yaptık kız tavlama mevzusu da koyduk geeklerin ilgisini çekeriz bunun parasını yeriz" tarzı bir film olarak çarptı gözüme.

Ölçülebilir ne var görsellik dışında? Senaryo mu çok muhteşem? Oyunculuk mu inanılmaz? Nedir yani ölçülebilir kriterin?
Sosyal ağlarda paylaş

Lelouch said:

diğer bir grupta genelde çok sevilen bişeyin içinde hate saçarak ilgi çekmeye çalışır

"ben beğenmedim" diye mi girdin olaya ? Yoksa sevenlere laf atarak başka emeller mi güttün ?

güttün evet güt

Bu saatte alkollü gezme yazık daha saat kaç :) Bi bak bakayım konudaki ilk mesajlarım nasıl? İnsanların mesajları nasıl? "Beğenmedim 2/10" yazıp bırakmışım. Sonra insanlar bana laf atmadıkça herhangi en ufak bir laf atma girişimim olmuş mu? Hatta toplu rage gelene kadar bi süre kişisel laf atanlara bile bişi demedim, fanboilar coştu diyip geçtim. Kim kime laf atıyo bi daha bi oku
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

xunn said:

hah işte şöyle mesaj at tamam. Ölçülebilir şeyleri söyledim zaten görsellik mesela, adamlar uğraşmış güzel efekt yapmış. İtirazım da yok buna.

Film hakkında alt tarafı "iyi espriler vardı anca onlar 2/10 kurtarır" dedim, sonra 50 tane cevap gelene kadar da sustum. Herkes binbir laf edince yazdım kendimi savunmak için. Bi say bakalım kaç mesaj gelmiş arada.

Film kötü dedim, neden? Konusu sıradan, akışı kopuk, ara ara aksiyon dövüş sahnelerine gelene kadar arası sadece filmi tamamlamak için doldurulmuş gibi duruyor, sadece "video game şekli yaptık kız tavlama mevzusu da koyduk geeklerin ilgisini çekeriz bunun parasını yeriz" tarzı bir film olarak çarptı gözüme.

Ölçülebilir ne var görsellik dışında? Senaryo mu çok muhteşem? Oyunculuk mu inanılmaz? Nedir yani ölçülebilir kriterin?

Ben daha filmi izlemedim ki nereden bileyim.

Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

Sereglin said:

biz Xunn'la aynı edebiyat dersine ve ingiliz edebiyat derslerine girdik. bu konuda bir sorunun varsa gerçekten seni hocamız Niyazi Pehtamar'la tanıştırabilirim. Yaratıcık ve sanatla ilgili ciddi eksikliğin var. Zaten film beğeninden anlamalıydım bunu. Mahsun Kırmızıgül'ün blogunu da takip etmeni isterim. Saygılar.

Haa pardon, edebiyat dersine girilince yaratıcı ve sanatçı olunuyormuş pardon, lol :)

metinsel ve senaryosal olarak konu üzerinden konuştuğumuz için böyle bir belirtme yapmıştım. ama haters gonna hate olacağından, sen lars von trier severken ben topragım mahsun'u sevmeye devam edeceğim ok? ha bir yandan da, yaratıcılık basitlikte en üst seviyededir. bunu da biraz daha araştır irdele plx. ok? seni mahsun'un yazdığı şarkıları da incelemeye davet ediyorum. biraz gelişirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

said:
. Bu film saydıklarımın tırnağı olamıyor işte ettiği zararla da kanıtlamış bunu, zevksizsiniz sorry

abi şuradan gidersen feci ayar yiyebilirsin yalnız.

yol yakınken dön bu hatadan..

Twilight:

Box Office
Budget: $37,000,000 (estimated)
Opening Weekend: $69,637,740 (USA) (23 November 2008) (3419 Screens)
Gross: $191,465,414 (USA) (2 April 2009)

New Moon:

Box Office
Budget: $50,000,000 (estimated)
Opening Weekend: $142,839,137 (USA) (22 November 2009) (4 Screens)
Gross: $296,619,304 (USA) (28 March 2010)

Eclipse:

Budget: $65,000,000 (estimated)
Opening Weekend: $83,637,242 (USA) (4 July 2010) (4468 Screens)
Gross: $300,523,113 (USA) (17 October 2010)

Ayrıca örnek olarak verdiğin Red de ortalamanın altında kalan bir filmdi kadrosuna rağmen bence.
Sosyal ağlarda paylaş

RED'e laf edeni kurşunlarım,

toplamda 120 sayfalık bir çizgi romandan olağanüstü bir film çıkarmış adamlar, sinematografik olarak harika, hikaye harika

bu sene çizgi romanlardan uyarlanan en iyi film benim gözümde, Kick-Ass'ti, Scott Pilgrim'di vs. çok iyilerdir ama RED çok farklı bir film
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...