Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Scott Pilgrim vs. The World

progamer

Öne çıkan mesajlar

çok küçük bi kitleye hitap ediyor film.. en büyük dezavantajı bu.

zarar etmesi iyi/kötü kriteri de değil zaten.

seneler içinde değeri daha iyi anlaşılacaktır. anlaşılacaktır da tr'ye adam gibi getirsinler lan şunu! olmadı dvd falan getirsinler, box set falan alalım..

var mı dnr'da? ost' de olur bak..
Sosyal ağlarda paylaş

apartman teyzesi, menopoz teyze gibi sınıflara da dahil olabilir.

film süper ya..
bunun dvd'si falan tr'ye gelince haber verin bi de.. alalım olm, adamlar daha çok böle muhteşem filmler yapsın

şu yorum doğru ama
said:
32 yıldır bu gezegende yaşıyorum, ilk defa bir filmi her akşam yatmadan evvel izler oldum, nasıl olabilir böyle bir şey yahu, ilk izlediğim günden beri her akşam açıp açıp izliyorum, müptelası oldum bu filmin. özellikle scott'ın ramona ile alakalı bilgi toplama sahnesi, matthew patel kavgası, knives ile scott'un ilk video oyunu sahnelerini evire çevire izliyorum, ne güzel ulan bu film!

canım sıkıldıkça ben de bakınıyorum paso..
Sosyal ağlarda paylaş

Bu filmi seven de ergendir o zaman :P (ergen: her konuda amerikayı baştan keşfeden, örnek vermek gerekirse müzik muhabbeti "abi pink floyd ne aşmış grup yaa" ile sınırlı gördüğü her yeni farklı şeyi ilk kendi gördü yaptığı her şey o yaptığı için özel sanan boru sesli agresif genç)

Yaw bırakın gören de ilk defa abes komedi filmi izliyosunuz sanacak. Bi Red izleyin, bi Big Nothing izleyin, bi Hot Fuzz izleyin, Shaun of the Dead izleyin, ne bileyim tam bu klasmanda olmasa da Kiss Kiss Bang Bang izleyin. Gerçi bu saydıklarımın en az yarısını izlediğinizi tahmin ediyorum, o halde karşılaştırmak çok daha kolay olacaktır. Kaliteli abes komedi bunlardur. Bu film saydıklarımın tırnağı olamıyor işte ettiği zararla da kanıtlamış bunu, zevksizsiniz sorry :)
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

xunn said:

Rewendor filmden anlamıyorsun, arkadaşın da yok.

Üzgünüm.

doğrudur, filmden anlasam zaten bu filme "film" bile demezdim :)

demek ki tüm dünya anlamıyomuş filmden ki film zarar üstüne zarar ediyor haha :)

Ooo, filmi bırak senin beynin sol lob çökmüş.
Sosyal ağlarda paylaş

yok, sadece daha kısıtlayıcıyım. her serbest çalışmanın (bu film de dahil, ama dendiği gibi görsellik-efekt kısmı muhteşem ona lafım yok) sanat olarak kabul edilmesine karşılıyım. Yoksa suyu çıkıyor bu ülkede. çok değil 1-2 sene önce döllü peçetesini sanat eseri diye sergileyen gördük bu "sanat yaptım ben" diye her şeyi değere bindirme anlayışının sonunda.
Sosyal ağlarda paylaş

bebe gibi troll'lemeyin isterseniz filmi sevmeyenleri =) sevilmeyen şey hani V for Vendetta olur, ESotM olur falan hani anlarım, yine yanlış ayrı konu.

ama gidip geek/nerd seviyesi belli bir düzeyin üstünde olan 15-35 yaş arası kitleyi hedef alan bir filmi birileri beğenmedi diye bıdı bıdı yapmak harbiden paha biçilemez. geri kalan herşey için mastercard.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

Bu filmi seven de ergendir o zaman :P (ergen: her konuda amerikayı baştan keşfeden, örnek vermek gerekirse müzik muhabbeti "abi pink floyd ne aşmış grup yaa" ile sınırlı gördüğü her yeni farklı şeyi ilk kendi gördü yaptığı her şey o yaptığı için özel sanan boru sesli agresif genç)

Yaw bırakın gören de ilk defa abes komedi filmi izliyosunuz sanacak. Bi Red izleyin, bi Big Nothing izleyin, bi Hot Fuzz izleyin, Shaun of the Dead izleyin, ne bileyim tam bu klasmanda olmasa da Kiss Kiss Bang Bang izleyin. Gerçi bu saydıklarımın en az yarısını izlediğinizi tahmin ediyorum, o halde karşılaştırmak çok daha kolay olacaktır. Kaliteli abes komedi bunlardur. Bu film saydıklarımın tırnağı olamıyor işte ettiği zararla da kanıtlamış bunu, zevksizsiniz sorry :)

bence New York'da 5 Minare Çok daha kaliteli bir film, hem de hepsinden. Çok haklısın. Burdaki herkes + sen çok zevksizsiniz. Mahsun gibi insanlar az yetişiyor bu ülkede ki sizin gibileri yetiştirsin işte. Adamın yaptığı eseri anlamıyorsunuz sonra laf atıyorsunuz. O yüzden gidip New York'ta çekiyor zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

xunn said:

Ooo, filmi bırak senin beynin sol lob çökmüş.

yok yok, öyle olsa ritimsiz kafiyesiz ingilizce cümleleri ardarda sıralar şiir yazdım ben diye gezerdim. yaratıcılık kısmı da sol lobla alakalıydı yanlış hatırlamıyorsam.

biz Xunn'la aynı edebiyat dersine ve ingiliz edebiyat derslerine girdik. bu konuda bir sorunun varsa gerçekten seni hocamız Niyazi Pehtamar'la tanıştırabilirim. Yaratıcık ve sanatla ilgili ciddi eksikliğin var. Zaten film beğeninden anlamalıydım bunu. Mahsun Kırmızıgül'ün blogunu da takip etmeni isterim. Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

ilgi çekmenin çok daha garantili yöntemleri var, yanlış yoldasın. Kimse oturup ilgi çekmek için film kötülemez. Kişiselde drama yaz anında x^n kuvvetinde ilgi fırtınasına yakalanırsın. V için kötü film dersen sağlıklı insanın yapacağı iş "hadi ya ben beğenmiştim güzel filmdi", "yok yaw aşmış film bence" ya da "evet abi kötüydü bence de" tarzı bir yorum yapmaktır. Sağlıksız insansa "nasıl beğenmezsin demek ki zevksizsin şöyle de böle" diye agresiflik yapar.

Kişiliği yeterince oturmamış insanlar (ki özellikle ergenlik döneminde herkeste oluyor bu sonrasında devam etmesi kişiliğin oturmadığını gösteriyor) zayıf karakterlerini örtmek için bir şeylere 4 elle tutunmaya sarılmaya çalışıyor işte. Bazen futbol takımı bazen siyasi parti bazen bi ünlü bazen de film müzik grubu ya da kitap oluyo. O yüzden kendilerince aşmış bir filmle kendilerini iyice bütünleştirip buna yapılacak hiçbir eleştiriyi kabul edemiyor, alt tarafı bir film eleştirisini kişisel algılayıp karşı tarafa ya da onun zevklerine hakarete kadar abartıyorlar işi. (Tabii geyiğine yazan 1-2 kişi de vardı başta aradaki fark belli oluyor). Bunun sonucunda da alt tarafı film kötüydü/beğenmedim diyince annesine küfredilmiş gibi dellenen güruh çıkıyor ortaya.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...