Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Scott Pilgrim vs. The World

progamer

Öne çıkan mesajlar

imdb puanları beni hiç ilgilendirmiyor ama bunu sanırım 3. 4. kez yazıyorum.
district 9 efekte boğulmamış diyorsun gerçekçi ve monoton diyorsun da yani o filmin post prodüksiyonu avatardan daha fazla şey gerektiriyo olabilir. scott pilgrim; hot fuzz ve shaun of the dead'in getirdiği yeniliklerin bilmemkaç lvl daha üstü yenilik getiriyor sinemaya. sinematografi ve post prodüksiyonun +sanat yönetiminin bu kadar ortak, bu kadar profesyonel çalıştığı çok az film vardır. sadece sinemadaki yerinden bahsediyorum. sevmesem de bunları yazardım. postta hallederiz diye bi laf vardır mesela, bu filmde görüyoruz ki hiçbir şey posta bırakılmamış, gerçi çizgi roman uyarlaması olmasının bunda çok büyük etkisi olsa da nice çr uyarlamaları gördük efektleri saçma sapan falan olan. yaşça küçük de değilim mesela, nerd de sayılmam ama o kültüre sempati duyuyorum. bence nerd ıyk öeğk komiklikleri bile komik değil demek yerine otur bi düşün neler getiricek bu film ana akım sinemaya, ne gibi teknikleri genel geçer teknik haline getirecek. film konusundan ziyade bir sinema eseri olarak çok farklı bi noktada durmakta ve bence daha bir sürü yapıma ilham verecek teknik malzemeye sahip.
Sosyal ağlarda paylaş

Sinema yapımcısı değilim, yönetmen prodüktör değilim, sinema yatırımcısı da değilim. Bu yüzden film ileride sinemaya ne getirecek getirmeyecek zerre umrumda değil. Ya da hangi tekniği ne kadar başarılı ya da başarısız kullanmış o da değil. İzleyiciyim ben. Filmi izlerim, beğenirsem beğenirim, beğenmezsem de beğenmem. Gerisi beni ilgilendirmez. Filmi beğenmişsem başarılıdır, beğenmemişsem değildir. Yoksa isterse dünyayı yerinden oynatacak teknik getirsin, filmin kendisi beni sıkıyosa yine o film kötüdür. Ya da ileride bu filmin açtığı tekniği kullanarak yapılacak çok daha iyi bir film bu filmin değerini arttırmaz gözümde. En fazla "e iyi ki bu tekniği uygulamışlar" derim. Klasik girdiği her dükkan restoran ya da sinema salonunda koltuk sayısından aylık ciro hesaplamaya çalışan, tuvalette fayans sayan türk insanı tabii filmin tekniğine, gelecektik getireceği kara falan da kafa yorar, ben yormam.

D9 konusuna gelince, zaten efektleri kötü, uğraşılmamış ya da yersiz diye bir şey demedim, ama efekte boğulmuş görselliğe abamış bir film değildi, amacı o yönde değildi, tam tersine gerçekçiliğe oynamaya çalışıyordu, haliyle sinemadansa evde izlenmelik film tanımına uyuyordu genel kitlenin gözünde dedim.

Son olarak yaşın kaç bilmiyorum, nerd misin değil misin orasını da bilmiyorum, zaten umrumda da değil bunlar. O yorumu yapan kişi de ben değildim, ama şurada alt tarafı bir filme kötü eleştiri getirdik diye sergilediğin tutum tamamen nerd rage, kusra bakma. İşi kişisel boyuta taşımak, sinirlenmek agresifleşmek falan, pek normal insanın yapacağı iş değil.
Sosyal ağlarda paylaş

valla benim için beğenmediğim film kötüdür, beğendiğim iyidir, kriteri tamamen sol testisim yani :) Dedim ya filme iyi ya da kötü derken sadece beni eğlendirip eğlendirmediğine bakarım ben diye. SHR'yi beğenmiyosan senin için de o kötüdür yani ne var ki bunda büyütülecek? Ha, benim taptığım filmler de var, onu da siz beğenmeyebilirsiniz, kötü diyebilirsiniz normal şeyler bunlar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...