Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kokuya karsi

Seele

Öne çıkan mesajlar

3 sene önce yaktığım domates çorbası geldi aklıma. Ev pis kokmaya baklamıştı. Mutfağa girdim baktım tencereden yanık kokusu geliyor. 6 saat boyunca bir güzel pişmiş çorba. Tencereyi temizlemeye çalışırken sağolsun zorlamadı beni, kalıp halinde çıktı :D
http://i.imgur.com/JyT40EQ.jpg
http://i.imgur.com/f1HDqKe.jpg

Koku içinde bişey yapmadım. Camları açtım ertesi güne geçti.
Sosyal ağlarda paylaş

Yabgu said:

Hay arkadaş ben de yaktım, tavuk yaptığım geniş tencerenin dibindeki yapışan kısımları sökmekle uğraşmayayım hafif su koyup kısık ateşte kaynatayım dedim kendileri çözülür falan... Sonra PC başına geçtim.

Mad max oynuyordum :D bi koku geldi akabinde mevzuyu hatırladım. tencerenin dibi zift olmuş, balkona aldım, mutfak duman altı olmuş. Kısaca felaketin eşiğinden döndüm.

Her yeri açtım havalandırıyorum evi. Aust, airwick, glade, yumoş vs. ne yazdıysanız alacağım + duvarları ve dolapları da silerim. Şu sirke kaynatma vs. işini de yapacağım sanırım. Bizimkiler 1 hafta yok anne diline düşmektensen kafamı keserim o derece durum kötü umarım çıkar.

Başka önerisi olan varsa yazsın lütfen.

Bu arada Seele, 5 sene olmuş, sende durum ne geçti mi? asafdaf

en tipik mallıkbilinçsizlik işte bu yanık tencere-tava olaylarından sonra evde ne kadar koku varsa sıkmaktır. neticede o kokuya neden olan kimyasallar yanık nedeniyle ortamda yoğun şekilde bulunan moleküller ile reaksiyona girip çok daha iğrenç kokular oluştururlar. ağır moleküllü oldukları için de yere sis gibi çöker ve koku çok daha uzun süre geçmez.

en klasik yol camları açacaksın. evin içinde tüm camları aç. estir evi.
budur.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben ocakta (ocak kapalı) bir tencere işkembe çorbası bırakıp kuşadasına gitmiştim. 8 gün sonra geldim EVE GİREMEDİM. Bayaa bildiğin beynime çaktı koku çık burdan dedi.

Temizlikçi kadın çağırdım, dedim çöz bunu. Hallederiz ağğğbi dedi. 7/8 falan halletti, 1/8 zamanla çözüldü. Masadaki baharatları tuzu falan attım, hepsine sinmiş, kadın HERŞEYİ yıkadı, yıkanmayanları sildi bir gün boyunca.
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

Yabgu said:

Hay arkadaş ben de yaktım, tavuk yaptığım geniş tencerenin dibindeki yapışan kısımları sökmekle uğraşmayayım hafif su koyup kısık ateşte kaynatayım dedim kendileri çözülür falan... Sonra PC başına geçtim.

Mad max oynuyordum :D bi koku geldi akabinde mevzuyu hatırladım. tencerenin dibi zift olmuş, balkona aldım, mutfak duman altı olmuş. Kısaca felaketin eşiğinden döndüm.

Her yeri açtım havalandırıyorum evi. Aust, airwick, glade, yumoş vs. ne yazdıysanız alacağım + duvarları ve dolapları da silerim. Şu sirke kaynatma vs. işini de yapacağım sanırım. Bizimkiler 1 hafta yok anne diline düşmektensen kafamı keserim o derece durum kötü umarım çıkar.

en tipik mallıkbilinçsizlik işte bu yanık tencere-tava olaylarından sonra evde ne kadar koku varsa sıkmaktır. neticede o kokuya neden olan kimyasallar yanık nedeniyle ortamda yoğun şekilde bulunan moleküller ile reaksiyona girip çok daha iğrenç kokular oluştururlar. ağır moleküllü oldukları için de yere sis gibi çöker ve koku çok daha uzun süre geçmez.

budur.

KuddusiMavra yok o mallığı yapmadım henüz :D Çok yazı okudum havalandırma işini yaptım, hala evin her camı açık. Genel ağır koku yok oldu. Öz is kokusu sadece mutfakta ve çok hafif hissediliyor.

Kokulu bir mum yaksam ve havalanmaya devam etse ev koku gidici gibi. Tek sıkıntı perdeler ve mutfak bezlerini yıkamak. Tamamıyla iz bırakmamak için de dolapları silsem yeter sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

Yabgu said:

KuddusiMavra said:

Yabgu said:

budur.

KuddusiMavra yok o mallığı yapmadım henüz :D Çok yazı okudum havalandırma işini yaptım, hala evin her camı açık. Genel ağır koku yok oldu. Öz is kokusu sadece mutfakta ve çok hafif hissediliyor.

Kokulu bir mum yaksam ve havalanmaya devam etse ev koku gidici gibi. Tek sıkıntı perdeler ve mutfak bezlerini yıkamak. Tamamıyla iz bırakmamak için de dolapları silsem yeter sanırım.

annen agzini burnunu kiracak hic kacari yok. hersekilde anlayacak olayi. bence hediye falan al hazir bekle. özür vs ..
Sosyal ağlarda paylaş

Beyler koku moku sıkmadım, 3 gün aralıksız evin her tarafı açıktı. Koku gitti ya lan :D

Ama gelin görün balkonda sakladığım zifte dönüşen tencere nerede diye sordu annem, bir insan tatilden gelince dolaba bakınca hemen eksik malı nasıl görür anlamıyorum, mecbur söyledim. Yok oldu falan denir mi :D

ama "ya işte tabanı tuttu yandı anne" dedim yoksa bilmiyor ki mutfağın tavanında en az 1.5 metre duman oluştu, azımı sararak mutafağa girdim yere yatarak ocağı kapadım zehirleniyordum asldjaldjalsd

o değil de kombo oldu bu dönem ocak yandı, buzdolabı iflas etti, kombi bozuldu, aşağı komşunun mutfak duvarında sararma varmış sanırım boruda sızma var kısacası SIÇTIK AĞIR AĞIR :(
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...