Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

aldatıldım.

Buyse

Öne çıkan mesajlar

sallanmıyor böyle durumlarda.o yüzden sana "boşver" diyemem pek tabi.
ama eğer kendini eve kapatırsan gerçekten çok başarısız bir karar olur bu.dışarı çıkmalısın.kafa dağıtmalısın.
kesinlikle yakın arkadaşların sayesinde atlatıcaksın bu durumu ve bir süre ruh halin acı-sinir-üzgünlük şeklinde kısır döngüde olacak.
ama geçicek. ve birşeyin geçiceğini bilmek çok umut dolu bir durum bence.
Sosyal ağlarda paylaş

@fede: yaw adam yapamayacak, ya hata yapıp eline yüzüne bulaştıracak ya da kendine eziyet edicek bu bir. ikincisi ise çarmıha gerelim demiyordum, İNTİKAAAAAAMM diyordum. ki bu fiziksel şiddet içeren bi olay değil. iyi planlanmış ve amaçlı bi hareket serisidir yani..

adam yapamayacak derken basiretsizlik falan değil, yanlış anlaşılma olmasın. adamın içinde bu yok yani.. hepsi bu. derler ya sokma adımla üç adım gidemezsin buradan ne dersek diyelim olmayacak yani bu iş.. çörtler bi yerde buyse. sonra kendini paralar.
Sosyal ağlarda paylaş

kız emege saygı rep yapsaymıs en azından.

benzerini yasadım ben de.
bunalımlardan, eski iliskilerden ve yasadıklarından karakteri cokmus zayıflamıs gucsuzlesmis uyku problemi olusmus falandı kızın. butun arkadasları diyodu sen iyilestirdin heyhöy diye, sora geldi dedi ben o gun eximle bi gorusmustum. konustuk sadece ama diye.

1 ay once mesaj atti, ben cok kotuyum duzelemedim, son bi kez gorsem seni eminim cok isime yaricak bidaha rahatsiz etmicem seni.

sen bana yaptigini ne cabuk unuttun dedim. ayni seyi kiz arkdasima mi yapmami bekliyosun.
Sosyal ağlarda paylaş

Buyse said:

kızın kişiliği hakkında bilgi vereyim madem.

anne baba doktor, onların sevgisini nerdeyse hiç görmemiş, para sıkıntısı yok. kolejlerde okumuş, hem de baya iyi kolejlerde. lise sona doğru sapıtmaya başlamış hafiften, anne baba eksikliği, sevgisizlik ilgisizlik, her erkeğe yanaşmasına sebep olmuş, özel derse gelen evlenmek üzere olan hocasıyla bile flört etmiş, sonra üniversiteyi kazanıp yalnız yaşamaya başlamış ev kiralayıp. bu arada 17 yaşından beri, kendisinden 10 12 yaş büyük ve evli bir doktorla aşk yaşamış, git geller olmuş ama adam buna defalarca evlenme teklif etmesine rağmen kabul etmemiş. sürekli söylenen yalanlar, sürekli aileye söylenen yalanlar, sürekli sevgilileri aldatmalar, yalnız yaşadığı için dur sen ne yapıyorsun diyen olmamış. annesi ezik bir karakter, kızı birşeyler yapıyor oturuyor ağlıyor ben sizi yetiştiremedim diye, yumruğunu masaya vuramıyor. baba desen imam nikahlı karısı var eve uğramıyor sadece para veriyor. sorunlu bir erkek kardeş var ablasını umursamıyor. peşpeşe eskitilen sevgililer, ve bilmemne evladı erkekler sürekli kullanmışlar onu, kullanıp atmışlar bir kenara. o da sürekli dayanak aramış kendisine..
ben tanıştığımda bitmiş bir haldeydi, ben ona değer verdim. eğer geçmiş yaşantısından gerçekten pişmansa ve değişmek istiyorsa onu destekleyeceğimi söyledim, o da bunu kabul etti. ben de gerçekten tüm geçmişini sildim, çünkü beni sevdiğini biliyordum, hissediyordum. her hareketinde her yaptığında aşk vardı. sınav zamanlarında gittim yanında kaldım. her sabah kahvaltı hazırladım, nerdeyse o düzgün ders çalışsın diye hizmet ettim bir nevi. sonra baktım ki gerçekten eski huylarından eser yok, ona evlenme teklif ettim ilişkinin tam 6. ayında. gözyaşları içinde kabul etti. ve memleketine döndü.
asistanla tanışması, onunla beraber olması, ve bana davranışları tamamen değişti. artık benden kaçıyordu sürekli, bir bahaneler uydurup internetten telefondan uzaklaşıyordu. sonra bir gün ben eve meriçi kahve içmeye çağırabilir miyim diye sordu? ben dışardaydım o sıra, öyle sinirlendim ki, artık yanlış giden birşeyler olduğunu biliyordum. onun bana sakın gelme ne olur gelme demesine rağmen bu ilişkiyi kurtarmak için konuşmak için eve uğramadan otobüs bileti aldım 1 saat sonra otobüsle onun bulunduğu şehre gidiyordum. sadece bir gece için onun yanında kaldım. kapıyı açtığında çok durgundu. yüzüme bakamıyordu, bana uzak oturuyordu, ben onunla konuştukça sevgi gösterdikçe yanaştı sarıldı, uzun süre ben konuştum o dinledi. meğerse asistanla yaptığı şeyin utancı varmış üstünde. söyleyememiş beni kaybetmemek için.
ben geri döndüm ankaraya, bir süre sonra 2 3 haftalığına yanında kalmak için tekrar gittim. ama artık benim tanıdığım kız değildi o. sürekli dalıyor benimle ilgilenmiyordu. gözlerinde sevgiyi göremiyordum. ben sürekli şüphelendim birşeyler olduğundan, çok belliydi. ben sordukça inkar etti. başka bahaneler buldu, o bahaneler yüzünden bir ton kavgalar çıktı hiç yere. bir kaç kez ayrıldık ama barıştık tekrar.
aslında hepsinin altında o aldatma meselesi varmış. şimdi bütün taşlar yerine oturuyor. kendisine dur diyememiş işte. eski huyları depreşmiş.
ben ona gerçekten çok güvendim, benim için geçmişinden pişman olması yeterliydi herşeyi unutmam için, ama o benim onu nereden nereye getirdiğimin farkında değildi.
o yüzden diyorum ki bırakayım burnu sürtülsün, erkeklerin kucaklarında dolaşsın dursun. ilk sevgilisi o 35 yaşındaki kel adamla beraber şu an. daha ne kadar düşebilir bir insan. daha ne kadar aşağılık olabilir. benim bir şey yapmama gerek yok ki.. o paçavra olacak eğer ailesi annesi dur demezse. ki umudum yok. benden bu kadar
ayrıca tl:dr

Kız böyle bişiyse fazla üstüne gitme sittr et gitsin, çok uğraşır da iyice ezersen ya kafayı yer depresyondan ya da başka şeyler yapar, yine sen acır üzülürsün sonra salla.
Sosyal ağlarda paylaş

Kız loser ve self-destructive karışımı bir karakter, İn için özr, daha açıklayıcı oldu diye yazdım.
O yüzden, Sadece asistanın karısına haber ver, onun sdışında birşey yapma. Zira o aşüfte kız mal değil, bir müddet sonra senin değerini çok daha iyi anlayacak, ve asıl o zaman ona koyacak olay.
Sosyal ağlarda paylaş

idilik said:

insanların bir ''kızı recm et'' demedikleri kalmış. yemiş işte bir halt. erkek arkadaşına da durumu anlatmış. yani ayrılalım demek istemiş. tamam 1 ay söyleyememiş, ama sonunda söylemiş. asistan desen, ayrı bir mal. evliyken başka birisiyle ilişkiye girmiş. o da onun sorunu; dövsen, rezil etsen, aklı başına mı gelecek sanki? ya da çevresindekiler ahlaki açıdan asistanı yargılayabilecek kadar ahlaklı mı? karısı bir süre sonra anlar zaten, hisseder en azından adamın karaktersizliğini. o da onların sorunu, ister ayrılır, ister ayrılmaz.

amma linç, intikam meraklısı adam varmış paticikte.

sen kendi ilşişkine bak. soğudun mu kızdan, tamam bitir ilişkini, istediğin lafı da et, yüzüne de bakma bir daha. üzülürsün elbet bir süre, ama sonrasında abso'nun da dediği gibi , kafanın, kalbinin uyuştuğu bir kız bulacaksın elbette. öyle annesine fln. söylemen de hoş olmamış. kadın, sana inansa bile üzülmekten başka ne gelebilir elinden bir düşün. üniversite öğrencisi, belki de başka bir şehirde okuyan kızını ne kadar kontrol edip, dizginleyebilir ki? ayrıca gerekir mi böyle bir şey? 18 yaş üstü her insan kendi yaşam ve kendi hatalarından kendisi sorumlu değil midir? kadının dövüp eve kapatacak hali yok ki kızı. gereksiz olmuş anneyi üzmek.

üzül, acı çek, insan tanıma ve insan ilişkileri konusunda deneyim yaşadığını, yaşanılanların ve bunlar karşısındaki tutumlarının senin kişiliğini güçlendireceğini düşün. kendine olan saygını azaltacak davranışlarda bulunma. paticik gazını ciddiye alma.

Bu laflar hep çok boş geliyor bana. Bence de insanlar idilik arkadaşımızın dediği gibi davranmalı, orası ayrı bir konu ama yok öyle bir ütopik hayatlar toplululuğu. İnsan doğası gereği biri sana bir yanlış yaptığı zaman içten içten sen de ona acı çektirmek istersin. Azıcık insansan, azıcık gururun varsa içinde böyle bir durumda yedirmek istersin sana yapılanları karşındakine. Ben olsam böyle yapardım en azından, ki kime "abi düşün, sevgilin var, evlenme teklif ediyosun, hayatını onunla beraber geçirmek istediğini söylüyorsun, kabul edip gidip elin evli adamıyla yatıyor" desen, yapman gereken şeyin "intikam" diye adlandırdığımız olaylar kümesinin bir parçası olması gerektiğini söyler.

İntikam muhabbeti çok yanlış anlaşılmış bir olay bence. Çok çirkin gösterilen bir olay, bence bu çok yanlış. İntikam güzel bir şeydir yani, karakterini gösterir bir kere, sana yapılan yanlışın bir daha tekrarlanmamasını gösterirsin karşındakine. Bu delikanlılık ya da atarlı bir genç olmakla alakalı olan bir durum değil, hatta uzaktan yakından alakası yok. Karakteri ve egosu yerinde olan hiç bir insan böyle bir şeyi içine atıp "bırak abi takılsın onlar, bizim için olan olmuş" demez, dememeli, hatta diyememeli.

O yüzden geçip de olmuş bitmiş ağzı yapmayın lütfen, burada Buyse'nin yaşadığı olay herhangi bir kankanızla yaşadığınız "abi bana yanlış laf etti" muhabbetinden çok öte, adamın suratına karşı yapılmış bir terbiyesizliktir ve hakarettir.

Ben şunu savunuyorum, intikam almak zorundasın yoksa 5 yıl sonra, kızın gözünde senin HİÇ BİR önemin kalmadığı zaman arkadaşlarına "ben de 5 yıl önce böyle böyle bir adamla beraberdim, zaten olmazdı o iş, ben de asistanımla yatmıştım zaten" diyecek.

İntikamdan kastım git çocuğu döv, okuldan attır, kızı intihara sürükle değil. Ne yaparsan yap, senin bileceğin, hiç birimizi de ilgilendirmez. Ama senin hayatının sonuna kadar beraber olmak istediğin insanın böyle bir hareketinin karşısında "sağlık olsun, iyi ki evlenmeden önce öğrendim" dememen lazım.

OH AKŞAM AKŞAM.
Sosyal ağlarda paylaş

Büyük geçmiş olsun Buyse,bu arada ben de seni kız sanıyordum.
Alkol kullanmamana çok sevindim,sana çözüm olmazdı.Vücudu yormaya bak zaten spor yapıyormuşsun,daha fazla yap.O vücudun en azından düzgün uyuyabilmesi lazım.Birde kısa süre de olsa şehir değiştirebilme ihtimalin varsa bence değerlendir,tatil falan olur. Ne yaparsan yap yanlız kalma.Neresinden dönersen kardır diye bak abi,Allah korusun ya evlendikten ve atıyorum çocuğunuz olduktan sonra yapsaydı.Zaten senin gibi ona değer veren hayat arkadaşı olmasını isteyen birini kaybetmiş,onun için zaten ceza büyük
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...