Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Stronghold Kingdoms

Kanuni

Öne çıkan mesajlar

Law said:

5 tane merchantim vardi, elimdeki elmalaı sattım, ama gidiş o gidiş ürünlerin parası geldi ama 5 tane merchantim geri gelmedi ? Bug falan mı var acaba?

Bence bug olmuş, geri dönmeleri gerekirdi. Support'a mail atınız.

Xenocide said:

stewardlığa adaylığımızı nasıl koyuyoruz? şu anda bulunduğum şehrin stewardı 9000. sıralarda ben ise 6000'lerdeyim. hatta bulunduğum şehirde en yüksek benim lan.

Steward'lığa adaylığını koymanız için en fazla oylanmış lord sizin olmanız gerekiyor, belli bir süre yok, ne zaman kendinizi birinci görürseniz o zaman "Became a Steward" seçebilir ve o şehri yönetebilirsiniz.

Puanımı nasıl artıracağım? Bu konuyu bende ayrıntılı bilmiyorum oyunun wikisinde yazar ama tahminimce bağış oranı/honour ile ilgisi olduğunu düşünüyorum. (Sallamışda olabilirim emin değilim)

Edit: Şunuda eklemek istiyorum, Steward puana bakmaz oya bakar, daha evde mamasını yiyen villageidiotlar bile steward olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

xeno; adaylik otomatik zaten dendigi gibi. her pozisyon icin minimum rank var ama, galiba freeman olman lazim stewardlik icin en az, emin degilim. steward oldugunda da mesela sheriff secilebilmen veya sheriff icin oy verebilmen icin de en az knight olman lazim vs...

law; enemy siege camp herkese saldirir zaten belli araliklarla, ai o, birsey yapmaz. gelip iki tokatlayip birkac duvar yikip geri donecek en kotu, engelleyemezsen honour kaybedersin az birsey rankine gore
Sosyal ağlarda paylaş

abi nasil oynadigina bagli o, suresi ranki yok

yani mesela researchlerde ne yaptin? hangi uretimine bonus verdin? tukettiginden fazla mal uretebiliyor musun? o fazla mali sattiginda para ediyor mu? merchant guildsi arastirdin mi, parishin disina ticaret yapabiliyor musun? vs...
Sosyal ağlarda paylaş

Odun ve taş çok zor geliyor 4 er point verdim oraya, farmda ekmeğe gidiyorum okudğum kadarıyla birim alandan daha çok üretim yapılıyor. Ekmeğe geçince zaten triple rationlar poülasyonu çoştururum ama şu aşamada 7 tane oduncu ve taşçı binam var ama çok çok yavaş geliyor kaynak. merchant guild dikmeye çalışıyorum zaten para kazanıncada ordu üreitimi için lazım ve fazladan point satın alabiliyoruz.

İki scout var ama etrafda odun taşda yok yiyecek yağmalıyorum. Odun ve taşı binalarını coşturmaya bakıyorum başlaangıçda.
Sosyal ağlarda paylaş

Önce bir hesap yapın, ben bu oyuna ne kadar vakit ayırabilirim diye planlayın. Eğer gerçekten başında vakit geçiriyorsanız Scout çıkartıp çevredeki kaynakları toplayarak gelişebilirsiniz. Eğer yeterli vaktiniz yok ise o zaman Scout'a vereceğiniz araştırma puanlarını raw-materials kaynaklara harcamanız en doğru tercih olacaktır ancak bu da uzun vade de getiri sağlayacaktır...

Ben ilk gün yaklaşık 15 saat başından kalkmadan oynamıştım ve 1 haftada öyle hızlı kalkındım ki vassalı olduğum lordun rankını aştım vassalık zinciri kırıldı. Tamamen emek/zaman oranıyla alakalı...
Sosyal ağlarda paylaş

Nefr said:

abi nasil oynadigina bagli o, suresi ranki yok

yani mesela researchlerde ne yaptin? hangi uretimine bonus verdin? tukettiginden fazla mal uretebiliyor musun? o fazla mali sattiginda para ediyor mu? merchant guildsi arastirdin mi, parishin disina ticaret yapabiliyor musun? vs...

parishin dışından henüz ticaret yapamıyorum.

elma ve peynir üretimini level 4-5 gibi bişey yaptım. tükettiğimden çok elma üretebiliyorum. 1000 elma satıyorum 300 gold civarı bişey geliyor. scout researchım da var yolluyorum vakit buldukça.

taş üretimi level 6 'da fakat bi türlü stoğumda edinemiyorum fazla fazla. binalar çok pahalı. onun da researchı varmış, onu da level 3 yaptım ama yetmiyor. ne bilim baya bi zor geldi ya gelişmek. lord of ultima'da daha kolaydı sdf

ha bi de asıl soracağımı unuttum. Inn yaptım, 2 tane de brewery yaptım, günlük üretimi 520 civarı bişey. Ale Ratio'yu 1x yapıyorum +2 bonus veriyor, günlük tüketimi 200 civarında. fakat 2x,3x,4x yapsam da hiçbişey değişmiyor. bozuk gibi. bi de o 1x yazan yazı kırmızı renkte. anlamadım niye.
Sosyal ağlarda paylaş

Birde askerler kazana dahil değilmiş, 3 tane boşda köylü vardı, onları askere çevirince, günlük food tüketiminden ve ale tüketiminden düşdüler. Yani çok boşda köylü varsa tutmamak lazım askere çevirin gitsin, tabi goldla oluyor bu olay goldda yoksa market dikmeye çalışın. Yeni fark ettim paylaşayım dedim.

Tiyatro kaç bonus veriyor mutluluğa +5 mi ?
Sosyal ağlarda paylaş

Ale bugu bendede oldu, gittim breweryi leri off yaptım sonra tekrar açdım düzeldi. Şimdide yatak sorunu var, 32 yer var toplamda ama pop 23 de her gelenle normalde +1 bonus geliyordu ama artık yer olmasına rağmen her yeni gelen köylü ile bonus -1 yiyor böylede güzel bir olay başladı.
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunda garip bir bug buldum. Hiç paranız yokken diyelim taxı iyice eksiye çekerseniz (normalde para varsa düşüyor) mutluluğa korkunç bonuslar geliyor +45 gibi. Ne işe yarar hızlıca köylü toplamanızı akabinde, taxı sıfıra getirip ticaret ile mal satıp gelen goldla hızlıca asker yapmaya yarar.

Ale ve food hiç vermiyorum köylüye -30 penaltı geliyor ama bu halde bile genel mutluluk +40 da, biriken bütün food ve ale i satıp iyi gold yapmak mümkün.

Fakat oyunun açık kalması lazım, logout olup tekrar girince tax den gelen bonsular düşüyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Yok ediyor, misal köylü 1 saat de geliyorsa tax'ı - olarak dibe vurunca gelen +45 bonusdan dolayı köylünün geliş hızı kısalıyor ve honor pointde anında artıyor, 3 saat uyguladım ve gözlemledim oyun açık kaldığı sürece bu tax bonusu işliyor.

Yine bu bonus sayesinde food ve ale vermediğim için onalarda çok çok birikdi şimdi satıyorum markete.

Kısa sürede yok olan orduyu yaratmak için iyi bir taktik. Ama bonusu iptal ettiğiniz anda hızlıca golda çevirebileceğiniz (trade ile) food, odun vb stoğunuzun olması lazım tabi aynı oranda birikmiş kılıç, yay vs de lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...