Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Stronghold Kingdoms

Kanuni

Öne çıkan mesajlar

Herkesin başlangıç köyü aynı mı ? Yani sahip olduğu alan. Mesela bazu videolar izledim, bir kaç köyünü geziyor çok daha büyük alanı olan köyleri var adamın, mesela böyle tepe gibi biryer ve köyün içinde oraya elma ağaçları dikmiş. Herhalde daha sonradan aldığ köyleri öyle.

http://www.youtube.com/watch?v=7uiJGmWV9Ik

56. saniyeden sonra iki köyünü karşılaştırıyor ilki bendeki olan köyden alan aynı ama ikinci köyde bariz daha geniş alan var. O tepelik kısım vs.
Sosyal ağlarda paylaş

law, koylerin tiplerine gore kullanilabilir alanlari degisiyor. baslangic koyu lowland her zaman. sonra istersen sag ust menuden settingse gir, convert village de, farkli tipleri gorursun orada, ama bir koyu convert ettigin zaman butun binalarin yok olur, sifirdan baslarsin/ her tipin kendine gore artisi var, mesela highlandde asiri stone ve iron uretirsin, ama yer dardir. mountain peak secersen iron uretimine deli bonus gelir, ayrica kaleye avantaj sagler ama uc binada sisersin falan. riverside da balik tutarsin, salt flatste tuz uretirsin vs...

aquila; var zaten savas olayi deli gibi. ulkeler var, ama asil olay houselar. houselar klan mantigi iste, deli savaslar donuyor oylari kontrol edebilmek icin
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

steward oldum ama bayrağı daha görmeden kapıyorlar, tsi kaçta spawn oluyor bayrak anlamadım.

bayraklar her 24 saatlik periyodda bir spawn oluyor, kesin saati yok. flag hirsizligini onlemek icin zaten o, su saatte olacak diye birsey yok yani

period onemli. 24 saat icerisinde mutlaka spawn olur ama her 24 saatlik dongu digerinden bagimsiz; yani pazartesi gunu birinci saatte spawn olmusken sali gunu 23. saatte spawn olup seni 47 saat bekletebilir, kestirilemiyor onceden

edik; madem steward oldun; capitalda asker uretmek icin once ilgili binayi yapman lazim, dolayisiyla bir ure bayrak biriktirmek zor. kolay yolu su ki; her capital uretebildigi askerden bagimsiz larak reinforcement troop kabul edebilir. yani kapat capital kalesini basitce, yolla kendi okcularindan bir 50 tane, yerlestir duvarlara, o epey engeller milleti zaten sen capitali adam edene kadar. yalniz capitala yolladigin reinforcementi geri alamazsin diger koyler gibi; capitalin askeri olur onlar. asker bulundurmak icin barracks yapiyorsun normal, ama capital kalesine asker koyabilmek icin sergeants at arms office yapip guardhouse yapacak kadar upgrade etmeniz lazim, sonrasinda ayni kendi kalendeki gibi guardhouselarin kadar asker koyabilirsin capital kalesine
Sosyal ağlarda paylaş

matematik 3 vermek lazim yav, digerlerini acmak icin. bi de bu brewery olayini kimse kavrayamadi lan heralde, bende de x1 kirmizi, bi de direk urettigim kadar tuketim oluyo ne kadar arttirirsam, anlamadim. yalniz bi archer koyucam diye 4 research gerekiyo galiba, neyi research edicemi sasirdim eheh, ama halkimi sanata ve kulture yonelticem, demokrasinin parlayan yildizi olucam.
Sosyal ağlarda paylaş

aquila said:

matematik 3 vermek lazim yav, digerlerini acmak icin. bi de bu brewery olayini kimse kavrayamadi lan heralde, bende de x1 kirmizi, bi de direk urettigim kadar tuketim oluyo ne kadar arttirirsam, anlamadim. yalniz bi archer koyucam diye 4 research gerekiyo galiba, neyi research edicemi sasirdim eheh, ama halkimi sanata ve kulture yonelticem, demokrasinin parlayan yildizi olucam.

ya ben onun olayını anladım sanırım. stokta yeterince mal olmayınca, ürettiğinle tükettiğini eşit gösteriyor çünkü fazlası olamaz zaten. haliyle 1x'ten öteye gitmiyor. biraz kapat, stokta biriksin sonra çıkarabiliyosun 2x 3x'e. tabi stok azalacaktır yine aynı şey olacaktır. böyle halkı anlık mutlu etmek falan gerektiğinde çok işe yarıyor ama.
Sosyal ağlarda paylaş

evet aynen dediğin gibi, 0'a vurduğu anda geri düşer. birikince tekrar elle ayar gerekiyor. elle ayar manyağı olmamak için de gelir gider dengesi gerekiyor.

ben elma tüccarı oldum resmen, matematiğe gömdüğüm SEKİZ puan yeşil elma gibi oturdu mideme ama. acısını çekiyorum çok şu anda. oturup herşeyi okumak lazımmış oyuna başlamadan.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...