Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gunluk

CusTodeM

Öne çıkan mesajlar

xaty said:

Teşekkür ederim.

Arçelik aslında Türkiye'deki sayılı firmalardan ve CV'de gayet şık duracak bir firma. Ayrıca bana da güzel şeyler katacağı kesin. Ama bazı noktalar kafamda soru işareti. Birincisi, 1 aylık staj imkanı sunuyorlar ve benim 2 aylık staja ihtiyacım var. İkincisi, 52 stajyer alıyorlar ki çok fazla geldi. Üçüncüsü, Arçelik'te staj yaparken öğrenebileceklerim biraz sınırlı olacak ve benim için çok faydalı geçmeyecek diye düşünüyorum. Dördüncüsü, diğer firmalar Arçelikten daha iyi sanki?

Diğer firmalar belki Türkiye'de pek bilinmiyor ama birisi GE, General Electric, dünyanın sayılı firmalarından. Delphi de General Motors'un altından ayrılan ve alanında dünya lideri bir firma. İkisi de Amerikan firması.

Üç firmayı karşılaştırınca; Arçelik'in 9,5milyar$, GE'nin 157milyar$, Delphi'nin 18milyar$ yıllık geliri var. Aynı sırayla 18bin, 304bin, 147bin çalışan sayıları var. Bu üçü arasından GE baya çekici geliyor aslında..

Abi GE'den kabul gelirse Arçelik'e gitmek bazı ülkelerde idam sebebi olabilir, Arçelik bokum gibi firma GE'nin yanında.
Sosyal ağlarda paylaş

Önümüzdeki hafta burda olmadığım için işlerimi yapmaya başladım. Bir çoğu da bitti.

2 tane kaldı, biri ders projesi final raporu, diğeri de bitirme projesi durum raporu. Bu ikisini ne ara yazıcam hiç bilmiyorum. Özellikle neredeyse bir şey yapmadığım ve tek başıma olduğum bitirme projesinin durumu içler acısı :(

Pazardan sonra zaten yokum, Cuma-Cumartesi de şenlik var. Bugün ve yarın bitirsem de kurtulsam şunları çok güzel olcak.

Ama aklımda hafta sonu ve sonrasında gelcek olan Slovenya var. Bu durumda dersle uğraşmak zorunda olmam çok acı :(
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...