Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hayattan soğuyorum muntazaman

Bone

Öne çıkan mesajlar

Bone said:

http://kelebekgaleri.hurriyet.com.tr/galeridetay.aspx?P=13&cid=23598&rid=2369
Beren Saat her bölüm başına 30 bin dolardan fazla para kazanıyormuş.

Annemin babamın ortaklaşa kazandığı yıllık maaş bu civarda.
Kız bir bölümde kazanıyor bu kadar para. Haftalık 4x30=120 desek, 12x120=1440bin dolar. Yıllık 1.5 milyon dolar. Hadi yılın üçte birinde çekmiyorlar, tatil yapıyorlar desek, 1 milyon dolar yine iyi para. Aylık 200 milyar TL civarına denk geliyor.
Bir de bunu ödeyecek parayı kazananlar var, ona da ayrı oha diyorum.

Hayattan soğuyorum bu tip şeyleri görünce.

Evet aç gözlüyüm, ben de para istiyorum.

Hmm,
Beren Saat'in yıllık kazandığı parayı dervlete vergi veren biri olarak diyorum ki:
ÇALIŞ ÇALIŞ ÇALIŞ
ve gerisini Allaha bırak....
Edit: Beren Saat vergi bile bildirmemiş 2008 de...
Sosyal ağlarda paylaş

suvras said:

Zeka = Öss olarak algılarsan evet ilk 100'e giren sivilceli, gözlüklü pek çok tip süper star olmalıydı.

Karşına çıkan fırsatları değerlendirmek de bir zeka işidir veya o fırsatların çıkmasına sebep olmak.

Hehe, bu tamamen kafası öss'ye basmayanların, kapasitesi yetmeyenlerin kendilerini rahatlatma, ego tatmini falan için uydurdukları bir şey. O yüzden kanmayın böyle şeylere, geleceğinizi boşu boşuna karartmayın.

ÖSS genel olarak bilgi ve dikkat ölçse de belli bir ölçüde zeka da gerektiren isteyen, dolaylı yoldan zekayı da ölçen bir sistem.

Aslında ALES ÖSS'ye göre daha iyi bu konuda. Daha az ve temel bilgiye odaklanıyor. Daha çok dikkat zeka ve yetenek ölçüyor.

Ha, illa fırsat yaratmak falan dersen, madem o kadar zekisin yeteneklisin öss de bir fırsat, gir dereceye istediğin okulda okuma burs alma hatta üstüne para alma fırsatını yarat bakalım derler adama :)

Hoş dizi oyunculuğunun üniversite okumaktan daha çok zeka gerektirdiğini iddia eden bir yorumu ciddiye almak da hata tabii, yapmayın etmeyin :) Tamam Türkiye'de genel olarak 3-5 tanesi dışında üni. eğitimi de kalitesiz, çok fazla kafa gerektirmiyor, ama yine de oyunculukla falan kıyaslanmaz yani.

Ha oyunculuk zeka pek istemese de istediği pek çok kalifikasyon var. Her şeyden önce yetenek, fiziksel görünüş, ses, sıkı çalışma istiyor. Rol yeteneği herkeste olan veya kolay gelişen bir şey değil. Haliyle aynı eğitimi almak aynı zekaya sahip olmak bir dizi oyuncusuyla aynı kefeye sokmuyor. Rol yeteneği lazım.

Bunun dışında şans falan da gerçekten çok büyük faktör elbette.

Ha bir de futbolculuk falan hayaliyle de kendinizi kandırmayın. O da bayağı yetenek, şans ve tabii eğitim işi. Ki türkiyede futbol eğitimi de çok parlak değil. Herkes kendini çok farklı, özel zanneder ama kimse değildir. Etraf karın tokluğuna futbolculuk yapan 2. lig ya da amatör küme futbolcularıyla dolu :)

Oyuncuymuş, sunucuymuş, futbolcuymuş, basketçiymiş falan bunlar uçuk şeyler. Aynı hayalin peşinden yüzbinler koşuyor, 3-5 tanesine denk geliyor anca, o yüzden ödülü de büyük. Geri kalanlar telef oluyor.

Oturup da adam gibi üni. okuyup düzgün bir işe girmek belki öyle milyonlar kazandırmaz ama en azından gelecek için garantidir.
Sosyal ağlarda paylaş

Ramocan said:

Bone said:

http://kelebekgaleri.hurriyet.com.tr/galeridetay.aspx?P=13&cid=23598&rid=2369
Beren Saat her bölüm başına 30 bin dolardan fazla para kazanıyormuş.

Annemin babamın ortaklaşa kazandığı yıllık maaş bu civarda.
Kız bir bölümde kazanıyor bu kadar para. Haftalık 4x30=120 desek, 12x120=1440bin dolar. Yıllık 1.5 milyon dolar. Hadi yılın üçte birinde çekmiyorlar, tatil yapıyorlar desek, 1 milyon dolar yine iyi para. Aylık 200 milyar TL civarına denk geliyor.
Bir de bunu ödeyecek parayı kazananlar var, ona da ayrı oha diyorum.

Hayattan soğuyorum bu tip şeyleri görünce.

Evet aç gözlüyüm, ben de para istiyorum.

Hmm,
Beren Saat'in yıllık kazandığı parayı dervlete vergi veren biri olarak diyorum ki:
ÇALIŞ ÇALIŞ ÇALIŞ
ve gerisini Allaha bırak....
Edit: Beren Saat vergi bile bildirmemiş 2008 de...

çok kalite mesaj, saygı duydum.

+1 yazsam ne yazmasam ne zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Öss'de ilk 5 bindeydim, iyi bir tıp fakültesinde okuyorum halen. dolayısıyla söylediklerinin kafası basmayanların uydurmasından ziyade kıçını yırtıp para kazanamayanların, ego tatmini için, çok para kazanan kişilere saldırması ile alakalı olması gerekir.

O insanlar o parayı hak ediyor diyemem ama oraya gelmek de tamamen şans faktörüne bağlanamaz.

ÖSS'nin zekayı ölçen bir sistem olması kısmına şunu söylüyorum:

3 saat'de koskoca hayatı belirlemesine

Mesleki veya psikolojik yatkınlık anlamında hiçbir bilimsel kıstas taşımamasına

Tam tersi tamamiyle soru çözme ve soru tiplerini ezberleyip el beceresi gibi gördüğün anda soruyu çözme yetisi kazandırmaya yönelik bir sistem olmasına rağmen savunmak muhtemelen ömür boyu memur zihniyetinde yaşayacak, üç aşağı beş yukarı aynı paraları kazanıp, yuvarlanıp gidecek birisi olmana da yorulabilir.

İstediğim okulda okumadığımı, burs almadığımı nereden biliyorsun behey zıpçıktı şeklinde bir yanıt da denebilir sonuçta burada. Kaldı ki söz konusu olan burada ben değil, bone'un akranı olan bir kişinin kazandığı bu paraya olan isyanı. Gördüğüm kadarıyla kendi ifadesiyle "bizim bi tarafımızdan terler akıyor, benim yaşımdaki kız annemin ömür boyu kazamayacağı maaşı 1 senede alıyor" demiş. Yani zaten çalıştığını iddia ediyor ki samimiyetine de inanıyorum bu konuda.

Dizi oyunculuğu, üniversite okumaktan çok daha zor evet kusura bakma, her bölüm için değil elbette ama genele bakıldığında türkiye'deki mevcut üniversite öğrencileri ve mezun sayısı ile dizi oyuncuları sayısını karşılaştırırsak belki yüzbin üniversiteliye karşılık bir dizi oyuncusu vardır.

Şans ve sıkı disiplinli çalışma kısmına katılıyorum.

Bu arada oturup adam gibi üniversite okuyan / okumuş zaten yüzbinler var. Arada dizilerde oynayacak, milli maçlara çıkacak, sporcu olacak, şucu olacak, bucu olacak ve bir sürü para kazanıp meşhur olacak kişilere de ihtiyaç var, bu kişilerde çoğunlukla çocukluklarından beri o boş hayallere kapılan o hayallerinin peşinde azimle, disiplinle, emek vererek, yılmadan, başımıza artiz mi olacak kır kıçını üniversiteni oku zihniyetine kulak asmayan kişilerden çıkıyor.

Rewendor said:

suvras said:

Zeka = Öss olarak algılarsan evet ilk 100'e giren sivilceli, gözlüklü pek çok tip süper star olmalıydı.

Karşına çıkan fırsatları değerlendirmek de bir zeka işidir veya o fırsatların çıkmasına sebep olmak.

Hehe, bu tamamen kafası öss'ye basmayanların, kapasitesi yetmeyenlerin kendilerini rahatlatma, ego tatmini falan için uydurdukları bir şey. O yüzden kanmayın böyle şeylere, geleceğinizi boşu boşuna karartmayın.

ÖSS genel olarak bilgi ve dikkat ölçse de belli bir ölçüde zeka da gerektiren isteyen, dolaylı yoldan zekayı da ölçen bir sistem.

Aslında ALES ÖSS'ye göre daha iyi bu konuda. Daha az ve temel bilgiye odaklanıyor. Daha çok dikkat zeka ve yetenek ölçüyor.

Ha, illa fırsat yaratmak falan dersen, madem o kadar zekisin yeteneklisin öss de bir fırsat, gir dereceye istediğin okulda okuma burs alma hatta üstüne para alma fırsatını yarat bakalım derler adama :)

Hoş dizi oyunculuğunun üniversite okumaktan daha çok zeka gerektirdiğini iddia eden bir yorumu ciddiye almak da hata tabii, yapmayın etmeyin :) Tamam Türkiye'de genel olarak 3-5 tanesi dışında üni. eğitimi de kalitesiz, çok fazla kafa gerektirmiyor, ama yine de oyunculukla falan kıyaslanmaz yani.

Ha oyunculuk zeka pek istemese de istediği pek çok kalifikasyon var. Her şeyden önce yetenek, fiziksel görünüş, ses, sıkı çalışma istiyor. Rol yeteneği herkeste olan veya kolay gelişen bir şey değil. Haliyle aynı eğitimi almak aynı zekaya sahip olmak bir dizi oyuncusuyla aynı kefeye sokmuyor. Rol yeteneği lazım.

Bunun dışında şans falan da gerçekten çok büyük faktör elbette.

Ha bir de futbolculuk falan hayaliyle de kendinizi kandırmayın. O da bayağı yetenek, şans ve tabii eğitim işi. Ki türkiyede futbol eğitimi de çok parlak değil. Herkes kendini çok farklı, özel zanneder ama kimse değildir. Etraf karın tokluğuna futbolculuk yapan 2. lig ya da amatör küme futbolcularıyla dolu :)

Oyuncuymuş, sunucuymuş, futbolcuymuş, basketçiymiş falan bunlar uçuk şeyler. Aynı hayalin peşinden yüzbinler koşuyor, 3-5 tanesine denk geliyor anca, o yüzden ödülü de büyük. Geri kalanlar telef oluyor.

Oturup da adam gibi üni. okuyup düzgün bir işe girmek belki öyle milyonlar kazandırmaz ama en azından gelecek için garantidir.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

ÖSS tamamen zekaya bağlı demedim zaten ama zeka da gayet ciddi bir etken.

Ve hala dizi oyuncusunun zeka gerektirdiğini iddia ediyorsun, bu ülkede maymunun bile dizi oyuncusu olduğunu gördük (Çarli) :) Yetenekle zekayı feci şekilde karıştırıyosun :)

Dizi oyuncusu olmakla her halde dizide yer alan hayvanlar, kibritler, masalar ve sandalyeler gibi şeyler arasında biraz fark var. Rol ve o konuma gelmek için harcanan çaba açısından. Fırsatları değerlendirmek için kafa yerinde biraz zeka kırıntısı olması lazım, maymun olmaktan ziyade.
Sosyal ağlarda paylaş

Mesela sana biri bi anlaşma sunsa bundan sonraki bütün girdiğin sınavlardan 100 alacaksın ama hep az para kazanacaksın kıt kanaat geçinceksin veya ayda 120 bin dolar alacaksın ama bütün sınavlar 3-5 gibi notlar alacaksın.

Her halde ilk şıkkını seçersin.

Ya arkadaş zeki olmak ayrı bir şey akıllı olmak ayrı bir şey bunu gördüm.
Sosyal ağlarda paylaş

kendini oyuncularla popcularla topcularla karşılaştırcak yaşı geçmiş olman lzm.kafa olarak yani.25 yaşına gelip.bu konularda hiç bi yeteneği olmadıgı halde ulan messi kaç para alıyor tarkan kaç para alıyor necati şaşmaz bolum başı 75 kagıt alıyor gibi düşünceler yanls

zengin olmak için bunlardan biri olmak lzm değil.zeki oldugunu düşünüosan bir şeye konsantre ol ve o yönde ilerle.

ki topcu popcu kesimi insanlık geneline yaydıgın zaman cok ufak bir kitle.yani herkesin böle olması imkansız :)

milletin kazandıgı paraya gözünü dikeceğine birşeyler yap

ayrıca hayat öss de dogru yaptıgın 3-5 soruyla kazanılmıyor :).
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...