Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hayattan soğuyorum muntazaman

Bone

Öne çıkan mesajlar

http://kelebekgaleri.hurriyet.com.tr/galeridetay.aspx?P=13&cid=23598&rid=2369
Beren Saat her bölüm başına 30 bin dolardan fazla para kazanıyormuş.

Annemin babamın ortaklaşa kazandığı yıllık maaş bu civarda.
Kız bir bölümde kazanıyor bu kadar para. Haftalık 4x30=120 desek, 12x120=1440bin dolar. Yıllık 1.5 milyon dolar. Hadi yılın üçte birinde çekmiyorlar, tatil yapıyorlar desek, 1 milyon dolar yine iyi para. Aylık 200 milyar TL civarına denk geliyor.
Bir de bunu ödeyecek parayı kazananlar var, ona da ayrı oha diyorum.

Beren Saat dediğin kişi aynı okulda, aynı dönemde, aynı sınıflarda okuduğumuz bir kız. Aynı eğitimi aldık yani, zeka konusunda veya bilgi konusunda kendisinden eksik olduğumu sanmıyorum. Ama o her hafta bölüm başına 30bin dolar kazanırken, ben bu hafta 6 finale birden giriyorum. Kimse para mara vermiyor.

Bize ilkokul-ortaokul-lise zamanı boyunca hep "çok çalışkanın, daha para kazanacağı, daha başarılı olacağı" anlatılırdı.
Biz de hep bu şekilde yönlendik.

Bazen düşünüyorum, acaba MF öğrencisi olmakla kasmasaydım, boş zamanlarımda ansiklopedi/kitap kurdu olmakla geçirmeseydim, sahne önüyle uğraşsaydım şimdi ne olurdu.
Dizilerde oynayamazdım belki, dizide oynayacak kızlar için boy pek farketmiyor da, erkekler için 1.90 üstü boy felan gerekiyor. Ama bu boyla çok iyi futbolcu olurdum bak. Transfer ücreti başına milyon dolarlar alırdım, televolelerde gözükürdüm artık. Hep öğretmenler "kısa süreli şöhretler bunlar, futbolculuk belli bir yaşa kadar kazandırıyor, ondan sonrası bitiyor" deseler de, 20-35 yaş arasında milyonlar, milyarlar kazandıktan sonra zaten hayatın boyunca kullanabileceğin paran oluyor (hele etrafa savurmayıp geleceğe yatırımlar yaparsan). Sonra teknik direktör felan da olursun, iyi para kazandırıyor. "Hayatın boyunca futbolcu olamazsın" belki ama, ondan sonrasında ölene kadar teknik direktör veya klüp yöneticisi olma imkanın var.

Hayattan soğuyorum bu tip şeyleri görünce.

Evet aç gözlüyüm, ben de para istiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

biz buna hayatın gerçekleri diyoruz malesef bone..

said:
Bize ilkokul-ortaokul-lise zamanı boyunca hep "çok çalışkanın, daha para kazanacağı, daha başarılı olacağı" anlatılırdı.
Biz de hep bu şekilde yönlendik.

kandırmışlar sizi (yani bizi)..

keşke kısa zamanda voleyi vurmayı öğretselerdi :p
Sosyal ağlarda paylaş

Ben her şeyden herkesten uzak kalarak dağın başında yollarda kalarak, yeni nesli nasıl daha iyi kaliteli yetiştirebilirim diye yırtınayım,millet yürüsün gitsin.Adaletsiz seçim mi artık neyse bu.Gerçekten çok acı bu gerçekler ya.Keşke truman showda olsaydım kesin o zaman daha haz duyardım hayattan:(
Sosyal ağlarda paylaş

Bunlar şanslı azınlık. Yoksa oyuncu olmaya çalışıp ta devlet konservatuvarlarında sürünenler de var mesela.
Diğer yandan "çalışkan olan kazanır" ı haklı çıkaracak kesim olarak ta iş adamları var, kurmuşlar işlerini, hayvanlar gibi para kazanıyolar. Oyunculardan da futbolculardan da çok kazanıyolar onlar. Diğer yandan stv deki flash taki filmimsilerde oynayanlar da oyuncu mesela.
Yani seçtiğin mesleğe değil, geldiğin konuma göre başarılı sayılıyosun.
Sosyal ağlarda paylaş

Bonec said:

Beren Saat dediğin kişi aynı okulda, aynı dönemde, aynı sınıflarda okuduğumuz bir kız. Aynı eğitimi aldık yani, zeka konusunda veya bilgi konusunda kendisinden eksik olduğumu sanmıyorum. Ama o her hafta bölüm başına 30bin dolar kazanırken, ben bu hafta 6 finale birden giriyorum. Kimse para mara vermiyor.

Hayattan soğuyorum bu tip şeyleri görünce.

Evet aç gözlüyüm, ben de para istiyorum.

Oralara elbette birileri gelecek ama bu öss'den daha zor ve daha fazla zeka, yetenek ve en önemlisi de şans gerektirir. Hepsi sende olsa bile şans yok. Dolayısıyla bu az para kazanma konusunda kaybetmeye mahkumsun.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...