Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Thor (2011)

cado

Öne çıkan mesajlar

• 2 hafta sonra ...
sostizm said:

Yeni izleyebildik biz de.

1- Kostüm ve miğferlere BA YIL DIM...
2- CGI çok özenli ve başarılı olmuş.
3- Kızı öpen kahraman klişesi, bildiğimiz THOR tiplemesine çok uymamış.
4- Loki çok başarılı oyunculuk çıkarmuş. (çizgi romanda bu tiplemenin ismi Lockheed olarak da geçmiyor muydu?)

7/10 çok başarılı

senin dediğin Lockheed Martin abi, F-16ları yapan firma.
Sosyal ağlarda paylaş

ya filmdeki efektler bir tek bana mı yetersiz geldi.

şu an bir oyun grafiği ne kadar iyiyse o da en fazla o ayarda olmuş. mekanlar fazla yapay duruyor, yani olması gerektiğinde fazla çizim çizim geldi gözüme açıkçası.

jotunheim'a gidecekken köprünün üzerinde atlarla koşturdukları sahnede o kadar felaketti ki görüntü üzüldüm lan. Ne bileyim belki bütçe olarak dengesiz bir karşılaştırma olabilir ama 2009 yılından kalma Avatar bundan çok daha iyiydi grafik olarak.
Sosyal ağlarda paylaş

Aket-Atum said:

sostizm said:

Yeni izleyebildik biz de.

1- Kostüm ve miğferlere BA YIL DIM...
2- CGI çok özenli ve başarılı olmuş.
3- Kızı öpen kahraman klişesi, bildiğimiz THOR tiplemesine çok uymamış.
4- Loki çok başarılı oyunculuk çıkarmuş. (çizgi romanda bu tiplemenin ismi Lockheed olarak da geçmiyor muydu?)

7/10 çok başarılı

senin dediğin Lockheed Martin abi, F-16ları yapan firma.

Sanki ben de firma adını buradan alıyor sanıyordum, o kadar öyle aklımda kalmış yani...
Sosyal ağlarda paylaş

aynen onu düşündüm ben de. zaten dikkatli bakınca sinemada bulanık olduğunu görüyorsun efektlerin. ben transformers'a 2 kez gittim ikincisinde zaten genelde etrafa, detaylara falan baktım ve defalarca çamur gibi aktığını gördüm sahnelerin.

1080p olunca tırnağına kadar inceliyorsun adamı hatalar hiç kaçmıyor gözünden.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
daha yeni izleyebildim de, bildiğin hayal kırıklığı oldu yav.
cgi benim de gözüme çok battı. hele thorun kankileri kasabaya geldiklerinde kıyafetleri silahları oyuncak gibi gözüküyodu resmen. thorun kıyafeti,helmi,mjolnir i gayet iyiydi ama.
lokinin oyunculuğunu beğendim ama ilerde de o devam eder umarım.
bi dee loki orcininde de frost giant kırmasımıydı, thor un öz kardeşi deil miydi ?
Sosyal ağlarda paylaş

Thor'a kız bağlamaya çalışmak çok gereksiz olmuş bence. Bunun dışında mekanlar falan iyiydi. Ama çizgi roman klişelerini geçip gerçek Nors mitosundaki hikayelerden film yapsalar hem aşırı komik hemde aşırı epik olabilir yahu. Devlerin Tanrıları kandırıp içki yarışında tanrılara bardakta içki yerine bütün okyanusu içirmesi falan bence bu filmin konusundan daha eğlenceli olurdu :D
Sosyal ağlarda paylaş

• 5 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...