Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Taksim Marmara Otel'in köpeği Ebru için adalet

fedaykin

Öne çıkan mesajlar

bir köpek ölmüş.

köpek için üzülen bir kesim var (ve evet, ben de facebook'ta açılan duygu seli gruplarını falan salakça buluyorum böyle konularda. "ayy cnmmsss çk da sevimliymissss" gibisinden yaklaşımlar, dünyadan bi'haber vs.). ama üzülebilir insanlar, bunu yardırgamayın artık yahu.

bir de köpek için üzülen kesime laf sokma çabasında, "lan insan ölse üzülmezsin beee" diyen insanlar var. ne biliyorsun? ona bakıyorsan sen bir köpeğin ölmesine bile tepki vermiyorsun. hatta umursamıyorsun. insan ölse de tınlamazsın sen. hadi madem o aptal mantığını burada yürüt, kurtul işin içinden.

daha da acısı, hani böyle bir sıralama yaptın madem saçmasapan.. ırak'ta bir milyon kişi öldü 2003'ten bu yana savaşta. afrika'da insanlar -hala- susuzluktan kırılıyor. sen burda bir kişinin cenazesini kılıyorsun. git onlar için duyursana sesini.. hani madem bir sıralama yapıyoruz. öncelik senin 3-5 ölünde mi? değil mi? aaaaa...

birbirimize köstek olmayı çok iyi beceriyoruz nitekim. yani köpek için üzülen insanlardan zarar gelmez en azından. eğer ki bu insanların başka gerçeklere sırt çevirdiğini düşünüyorsanız, köpek için üzülmesine karşı çıkmayın. diğer gerçeklerin de olduğunu anlatın onlara. ama böyle saldırgan ve aşağılayıcı bir tutumla yapılmaz o.

ha bu laflarım aslında şu haberin konusuna değil. zira şu şeye haber bile diyemiyorum ben. the marmara reklam mı yapıyor? yoksa gazetede bir yerlerde birisi, "fotoğraflarına tıkla" diye link vermekten mi sıkılmış nedir? böyle bir şey saçmalamış.

ama bu saçmalığa verilen tepkileri gözlemlemek de bana böyle bir fırsat doğurdu işte.
Sosyal ağlarda paylaş

trolleyenlerin mesajı silinse bölüm banı yese aslında ne güzel olurdu.

burdaki köpek "öylesine ölen" bir köpek değil, insanlar tarafından linç edilmiş.

hani bazıları illa araya sıkıştırıyor "insan ölse umursamazsınız siz ne biçim insansınız". ancak böyle bir bahane olan olayları sihirli bir değnekle ortadan kaldırmıyor. linç edilen bir insan olsa ona da üzülürüz. 1 mayıs 1977, sivas katliamı, malatya'daki yayınevi katiamı gibi olayları anıyoruz, üzülüyoruz. buna karşın bir köpek linç edildiğinde tepki verildiğinde nedense "siz hiç insanlara üzülmessiniz zaten" deniliyor.

köpekler vatandaşlık hakkına sahip değiller, ancak onların da yasalar ve hukuk önünde hakları var. bir devlet vatandaşı olmamalarına karşın onların da canlı birer varlık olduğunu unutmamak lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

yahu bu sadece kopegin olumune uzulmekle ilgili birsey degil ki, hangi alemdesiniz?

evet uzucu kopegin oldurulmesi, hele o sekilde, o ayri; ama bir de -cok buyuk ihtimalle nedensiz yere- bunu yapan hayvanoglu hayvanlarin cezalarini cekmeleri burada amac,
o hayvanoglu hayvanlara mudahale etmeyen cevredeki diger iki ayakli hayvanlarin mudahale etmedikleri icin is isten gectikten sonra bile olsa en azindan vicdan azabi duymalarini saglamak amac,
boyle bir olayin 'normal' kabul edilmeyecegini, sokak kopeklerinin bile bu kadar 'sahipsiz' olmadigini gostermek amac,
turkiyenin en buyuk ve 'modern' sehrinde boyle bir hayvanliga bu kadar rahat goz yumulmayacagini duyurmak amac...

'aa salaklara bak kopek olmus uzuluyorlar' yaklasimi inanilmaz yuzeysel ve yukarida aciklanmis nedenlerden oturu abuk olmasinin yanisira, bu topicte trolllukten belinize belinize tekme yemenize de neden olabilir, haberiniz ola

edik; haber de fakemis, bu durumda viktor larkhill kimdir, neden boyle bir aciklama yapmistir noktasina donduk
Sosyal ağlarda paylaş

Ben hayvan severim gayet, insan sevmem diğer mahlukları sevdiğim kadar. Benim söylediğim; öyle bir şeyi yapacak olan kimseye karşı duygularınızı tatmin etmek için hukuktan bir şey ummayın. Şu anda haktı hukuktu sorumlular bulunsundu diyerek varılabilecek bir tatmin yok.
Gerçi bunun için çabalayanlar var ama kısmet.
Sosyal ağlarda paylaş

Nefr said:

edik; haber de fakemis, bu durumda viktor larkhill kimdir, neden boyle bir aciklama yapmistir noktasina donduk

Ya diğer haber de var etrafta hangisi doğru anlayamadım ama bi hayvan ya solunum yetmezliğinden ölür ya da kaburgaları vs kırılarak ölür yani ikisini karıştırılacağı bir durum olmaz sdf. birinden biri büyük kolpa yani
Sosyal ağlarda paylaş

Haberin fake olduğunu okumadan, ilk sayfanın birazını okuyup "oha hayvanlar, üzülmeyenler de top olsun" diye girişenler var da, bir okuyun isterseniz.

Haberin fake olması da şu mesaja katılmamı pekiştirdi açıkçası;

elesso said:

insanların kafa yorcak derdi yok kafa yorcak bişeyler arıyolar, onlarada hak vermek lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...