Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

oyun yok ya

Netcafe

Öne çıkan mesajlar

Bende kaç yıldır ortada geziyorum. Wow hesabını aç 1 sezonun yarısını oyna durdur. Warhammer çıktı 7-8 ay oyna. Biraz aion biraz rift. Anladımki güzel oyun yok. Oturup guild wars bekliyorum, çıkacak oyunlarda tırt geliyor bana.

Neyse, kısır döngümü kırmak için eve online satın aldım. Aktif oynamıyorum henüz, skilleri sıraya diziyorum günde bir kaç dakika. Çıkıyorum.
Karakterim hazır olana kadarda, günlük oyun ihtiyacımı karşılaması için fps oynuyorum.

Kısaca kendini boşlukta hissedenlere eve online a şans vermelerini tavsiye edebilirim. Vakit ayırmanıza gerek yok, ilk başta skillerinizi felan kasın 5$ a 50 gün. Son 10 günüde hazırladığınız karakter ile oyunu öğrenmeye çalışırsınız, sarmazsada kaybınız 5$ olur. Nede olsa oturup başında kasmıyorsunuz, ayarlıyorsun oyundan çıkıyorsun, pilot senin yerine öğreniyor. Bu arada bu 5$ olayı 10 saat sonra bitecek.

önce bir trial açıyorsunuz, daha sonra steamdan 5$ a satın alıp, aldığınız trial hesabı, steamdan aldığınız keyi kullanarak aktif ediyorsunuz. 5$ = 50gün. bilginize :)o
Sosyal ağlarda paylaş

Cidden şu yeni mmorpg olayı çok gözümde büyüyor yoksa şu indirim sırasında alıcaktım bir eve ama sonra farkettim ki giderim knight online falan indiririm yine yeni mmorpg oynayamam cok zor gelıyor wow desen zaten monotonlaştı ama hala daha iyisi yok böyle mmorpg oynamiim bir müddet diyorum ama singleplayer cok kafa yormıcak basit oyun bulamadım günü gecirmecelik
Sosyal ağlarda paylaş

ya oyunu oynarken
grind
pvp
pve
kasmak
aytım
para
dps
tank
heal
denge

bunları unutmassanız hiç bi oyundan zevk alamazsınız. Geçen LOTRONUN müziklerini dinliodum ve şimdi indirmeye başladım, oyunun nasıl olduğu umrumda değil, yok dengeymiş yok grindmiş yok zart zurtmuş. Lore olacak, mekanlar olacak e muabbette olur tamam başka şey istemem.
Wow dünyanın en iyi oyunu olma fırsatını tepelden beri, insanların mmolara yaklaşımı hep bu şekilde.
Al,tüket tüket tüket harca bitir sıkıl.
E bilader, sen zevk almayı bilmiosun ki?
Saolsun wow vanilla halininin içine ultra sıçıp, tüm zevk veren şeyleri yok etti. Gitti bide WAR u örnek aldı, her ne kadar feature zart zurt varsada, WAR sıkıcı bir oyun. PVP yapmak için PVP yaptığın, sadece level vs almak için quest yaptığın tüm oyunlar sıkıcıdır.

Neden zamanında frp oynadığınızı hatırlayın beyler, neyden kaçtığınızı ve şu anda mmoların %90 ının ne olduğunu bi düşünün.
Sosyal ağlarda paylaş

war bence güzeldi. Ama hiç geliştirmediler. Birde warda salakça bulduğum en önemli şey, RR muhabbeti. Arkadaş düzgün bir seviyeye gelmek için aylarca oturup pvp de farm yapmak nedir ya?

Hiç geliştirilmediye örnek. Doğru düzgün 6vs6 yada guild vs guild gibi extra şeylere hiç bulaşmadılar (2 yıl sonra dandik bir 6vs6 koymuşlar sc tipi) + pve si çok tırt tı. Ben umutluydum warhammerdan ilk başta parayı vurduklarında geliştireceklerini, bugları hemen kapatacaklarına o kadar emindimki oyunu alınca. Ama gel görki, ilk ayının sonuna doğru en salak bugları bile kapatmamışlardı.
Neyse geçmişten bahsetme konusu olup çıkacak.
Sosyal ağlarda paylaş

Evet Mythic'in öle birşey yapması komik.

GW2 diyenler var, GW2 in görsellikten başka ne farkı var?. Grind,pvp,pve,item,leveling,gold,dps,heal,tank kavramları olmayacak mı? MMO demek bunlar demek artık farklı ne bekliyorsunuz ki. Yok aradığımı bulamadım yok umduğum gibi çıkmadı. Farklı olalım diyen bir sürü MMO var ve durumları ortada. İnsanlar bedava oyun yapmıyor büyük yatırımlar dönüyor bu işte. Kimse kalkıp o kadar parayı sokağa atma riskine girmez bu saatten sonra...

Blizzard'a tüm en içten duygularımı bir kez daha iletiyorum...
Sosyal ağlarda paylaş

Şurda elimizde her imkanın var olduğunu varsaysak ve kafa kafaya versek gelmiş geçmiş en iyi MMORPG'yi tasarlasak.
Macera dolu, sürükleyici bir oyun yapsak. Ortaçağda geçse mesela open map de gerçek dünya olsa. Isteyen portekizde bir gemi ile bilinmeyen kıtaları bulmaya gitse, isteyen roma da savaşlara katılsa, isteyen mısırda köle ticareti yapsa ama bazen de istemediğiniz durumlarla karşılaşsanız. Bir arenada gladyatör olmaya zorlansanız, bir gemide kürek çekmeye, köle olarak satılmaya vs. pvpsi dengeli ve adaletli olsa. büyük savaşlara katılabilseniz, kelle avcısı olup gank peşine koşabilseniz, büyük savaş galibiyetleriniz sizi asker ünvanları ile geliştirse vs vs ve vs. benden ayak üstü bunlar çıkıyorsa, herbirimizin bu işte geçmişi olduğuna göre ortada bir fikirde birleşip bize göre en güzel MMORPG'yi yapabiliriz.
Ama para kazanamayız. Çünkü bizim yapacağımız oyunu %99.9 15 yaşındaki çocuk, teyze ve amcalar, ilk kez bir MMO oynayan genç kızlar, hatta ilk kez bir MMO oynayan genç erkekler beceremeyecekler. Her bilgisayarda çalışamayacak. Yani tüm oyunseverlere hitap edemeyecek bizim oyunumuz.
Işte bu yüzden SWTOR böyle işte bu yüzden AOC böyle işte bu yüzden WOW böyle. GW2 de böyle olacak. Bundan sonrakilerde böyle olacak.
Çünkü burada bu firmaların amacı DAOC, UO hatta Shadowbane, EQ kökenli oyuncuları daha iyilerini yaparak tatmin etmek değil, amaçları para kazanmak ve para üzgünüm ama böyle kazanılıyor.
Bir itemin peşine 20 kişiyi katıyorsun. Hepsi o itemlerin sahibi olunca yeni bir item getiriyorsun. Labirentte koşturduğumuz fare gibi oynuyorlar insanlarla. Oyunları eleştirirken lütfen bunlarıda gözardı etmeyelim. Yoksa en az bizim kadar onlarda biliyorlardır herhalde bir oyunun nasıl daha macera ruhlu, nasıl sürükleyici olacağını.
Sosyal ağlarda paylaş

Halinden mutlu olan oyunlarda var elbette EVE gibi. Yinede WOW'u EVE'nin tam 30 katı insan oynuyor.
SWTOR karşımıza bir SWG2 tadında çıksaydı 1milyon'u geçemezdi ama şimdi 5milyon'u vurur gibime geliyor. Ben o yüzden fazlada eleştiremiyorum çünkü dünya üzerindeki en iyi nedene sahipler. para...
Sosyal ağlarda paylaş

valla wow ilk çıktığnda ben bilmiodum grind pvp pve heal tank dps falan fistan.
Druid açtım bitane, benim için o tank dps heal pvp pve deil, druidddi.
Hiç unutmam undercity de bi quest vardı, tauren zehirliodun, farketmeden yaptırttı bana o serefsız undead, ben de bir daha ud questi "hiç" yapmadım.

Dha sayarım, ama vanilla haliyle wow 10 numero oyundu.
Sosyal ağlarda paylaş

Aynen katılıyorum Suark , herşey tazeyken , yeniyken , o ilk heyecanı verirken güzel. Şu an wow oynayan arkadaşların birçoğu sanıyorum kurulan güzel ortamların , arkadaşlıkların gazına devam ediyorlardır , yoksa bu saatten sonra çekilecek çile değil. Ha çok fazla alternatif de yok tabi HC oynuycam diyen adama.
Sosyal ağlarda paylaş

jonq said:

Evet Mythic'in öle birşey yapması komik.

GW2 diyenler var, GW2 in görsellikten başka ne farkı var?. Grind,pvp,pve,item,leveling,gold,dps,heal,tank kavramları olmayacak mı? MMO demek bunlar demek artık farklı ne bekliyorsunuz ki. Yok aradığımı bulamadım yok umduğum gibi çıkmadı. Farklı olalım diyen bir sürü MMO var ve durumları ortada. İnsanlar bedava oyun yapmıyor büyük yatırımlar dönüyor bu işte. Kimse kalkıp o kadar parayı sokağa atma riskine girmez bu saatten sonra...

Blizzard'a tüm en içten duygularımı bir kez daha iletiyorum...

gw1 oynamadın galiba?
Sosyal ağlarda paylaş

Bir ara ben gw1 in betasını oynamıştım nasıldı onu bile hatırlamıyorum sadece monk oynamıştım sanırım betada onu anımsar gibiyim sonra hiç oynamadım wowa başladım 6 senedirde wow oynuyorum yeni bir mmorpg istiyorum ama çıkanlar hep fail şu star warz baktım yani fanatiği değilsen oynancak bir oyun değil çünkü farklı birşey değil sanırım mmorpg artık bayıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

çok güzel oyunlar var ben oynuyorum ara ara atıştırmalık eğlenmelik oyunlar ama size sölemem.

şaka şaka söylerim ama bunlar öle çıtır oyunlar karşısına geç bir kaç saat oyna çık tarzında ama eğlendiriyor.

http://lostsaga.ogplanet.com/eu/intro.og

http://www.spiralknights.com/
Sosyal ağlarda paylaş

Sylian said:

AoC WoW clone evet. Birader biz de zamanin da DAOC, UO oynadik WoW'dan once gelen oyunlar oldugunu biliyoruz ama Funcom'un AoC'u bu sekilde cikarmasinin tek sebebi WoW'un ekmegine goz dikmesiydi. O yuzden WoW clone AoC icin gecerli bir durum sadece combat sistemi degisik.

Hani bir oyun cikarsam butun mekanikler WoW ile ayni olsa sadece karakterlerdeki poligon sayisini ve texture'larini degistirsem WoW clone olmayacak mi?

Efsane geri dönmüş eheh, bence ilk post daha iyi ama.

Level alınmayan, quest yapılmayan, combat sisteminde kılıç/büyü olmayan bir MMO yapıyoruz arkadaşlar, hadi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...