Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Newbie here

ZaugnaKhaldun

Öne çıkan mesajlar

bugun 3 saat yaptım sanırım high sec combat site. ded 3 lere girmedim uygun gemi yoktu dün 1 saatte 300m'i gecmişken bugun 20m.

ya bide her bi yere girip cıktığımda ignore edilmiş anomolyler tekra koyması falan copk sinir bozucu ya herseyi kalem kağıt not almammı lazım
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:
logar skilleri koydum, eksik gördüğün varsa ona odaklanayım bu olmadan olmaz dediğin

daha ilk acar acmaz eve-board'u implantlar gozume carpti. lütfen en azindan +3 implantlarini tak, sp daha hizli gelmeye baslar.

-mechanics iyi sayilir, Armor Compensation skillerini eger armor gemisi kullanacaksan level 4'e getirirsin.

-drones de 4.5mil. skill point var, gayet iyi. t2 heavy drone'leri de acarsin bir ara.

-Electronic de pek skillin yok, pvp ye baslayacagin zaman mutlaka; Electronic Warfare level 4, digre kalan skilleri de lvl 3 e kadar yukselt kafan rahat eder modulleri kullanirken.

-Engineering, cok fazla eksik var. marketten mevcut skilleri oku, ne ise yaradiklarini ogren. ihtiyacina göre basarsin ama mutlaka Weapon Upgrades lvl 5,Advanced Weapon Upgrades 4 e kadar yukselt modul fitlerken buyuk kolaylik yasarsin. CPU ve P.Grid yetmeme derdin kalmaz.

-Gunnery de hangi silahlara fokus yapacaksan mutlaka t2 lerini ac speclerini 3-4 le. butun silahlari etkileyen yan skilleri de (mesela Surgical Strike, Motion Prediction) lvl 4 e cek.

-Missiles lerde ayni sekilde, yukarida yazdiklarim gecerli.

-Navigation da ise en asagiya level 4 olmaz ise olmazlar; Acceleration Control, Afterburner, Evasive Maneuvering, Warp Drive Operation.

-Neural Enhancement altinda fazla birsey yok, clone ile atlama sureni azaltan skill ve PVP yaparken kullanabilecegin Booster'lar ile ilgili skiller var.

-Rigging de ise, hangi tip rig daha cok kullaniyorsan onu level 4 e cek ki verdigi penalti minimuma insin.

-Scanning idare eder

-Shield de Shield Management ve Shield Upgrades skilleri lvl 5 yaparsan iyi olabilir.

-Spaceship Command altinda da, hangi gemiyi kullanacaksan, onun bonus veren skillerini level 4 e getirmeden o gemiye binme. yogurdu kaymaksiz yemek gibi birsey :)

-Targeting idare eder.

yukarida yazdiklarim benim fikirlerimdir, tabi ki baska fikirde olan arkadaslarda cikacaktir. Mutlaka baska arkadaslar ile de fikir alisverisinde bulunarak karar ver. hic bir zaman eve de bir kisinin sana verdigi ip ile kuyuya inme B)-
Sosyal ağlarda paylaş

queueladım yazdıklarına göre armor-shield, turret-missile ve gemi konusunda hala karara varabilmiş değilim zaten. herhalde pvp'e girerken karar vermem gerekecek.

bu arada plex fiyatı bir gecede nasıl 100m e yakın düştü ya. exp ile oyuna dönenler yastık altı plexleri mi sürdü piyasaya.

bi' de ben bu jump clone işine hiç girmemiştim ya, implantları basıp jump clone işine girmek gerek sanki
Sosyal ağlarda paylaş

@aynen bingildak, pvp ye baslamak istediginde haber edersen o konuda da yardimci olabilirim. yukarida yazdiklarim baslangic asamasi icin di. pvp ye girince isin rengi degismeye basliyor, yavas yavas kendin de cozeceksin zaten :)

@imam, geri donmek konusunda kararsiz isen soyle diyeyim; TF yeni bir ally de ve goons lari yerle bir ettiler buyuk bir coalation ile. yani hadi gelsene su cok guzel :D

@all, yeni baslayan ve geri donmek icin firsat kollayanlara 1 aylik oyun parasini ben halledecegim. özelden oyun ici nicklerini bana yollayiniz B)-
Sosyal ağlarda paylaş

@bingildak abi hepsi lazım zaten çok düşünme. pvp ye çıkarken belirleniyor işte sabre ile çıkıyoruz, hadi caracal fleet yapıyoruz, talwar la akıcaz vs. diye.

@captain logar ya tamam başlıyorum ben tekrar :))) sırf eve için dual monitor alcam bugun hatta hehe

hayır bi de o kadar kastım yavaş yavaş varlık göstereceğim sırada ara verdim oyuna :P akşam geliyorum ben.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

queueladım yazdıklarına göre armor-shield, turret-missile ve gemi konusunda hala karara varabilmiş değilim zaten. herhalde pvp'e girerken karar vermem gerekecek.

bu arada plex fiyatı bir gecede nasıl 100m e yakın düştü ya. exp ile oyuna dönenler yastık altı plexleri mi sürdü piyasaya.

bi' de ben bu jump clone işine hiç girmemiştim ya, implantları basıp jump clone işine girmek gerek sanki

Ilk asamada gunnery tavsiye ederim. Yan skilleri 3 ayri silaha bonus verir secenegin artar. Missile skilleri ile tek secenegin olur. Tabi ileride her ikisinide kasmis olacaksin.

Nerdeyse her buyuk exp sonrası plex fiyatları duser. Bu expte cok fazla yeni sey ciktigindan insanlar onlari almak icinde plex bozdurma isine girmis olabilir (700b degerindeki citadel gibi). Bir de biri kasitli olarak plex fiyatlari ile oynuyor. 17 trilyonluk buy order kondu biri tarafindan.

Jump clone kabaca bir yerden bi yere isinlanmana yarar. Yada ozel bir amac icin implant set yapmissan. Duruma gore ona gecip sonra normal implantlarina gecmek icin vs.
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

bugun 3 saat yaptım sanırım high sec combat site. ded 3 lere girmedim uygun gemi yoktu dün 1 saatte 300m'i gecmişken bugun 20m.

ya bide her bi yere girip cıktığımda ignore edilmiş anomolyler tekra koyması falan copk sinir bozucu ya herseyi kalem kağıt not almammı lazım

O interfacei hala adam edemediler, benimde canimi sikiyordu o olay yaptigim zamanlarda.Ded5 escalation denk gelmedi mi hala?
Sosyal ağlarda paylaş

imamizer said:

kaptan şimdi rss'ten kaç jump uzaktasınız?
malları ben nasıl getircem, oyuna başlıcam da bu düşündürüyor beni hehe

hepimizin mallari RSS de yatiyor, merak etme ihtiyac duymassin. ahmet, ünal falan hallederler problemini :)

@all, dedigim gibi. yardima ihtiyaci olan el etsin pls B)-

@bingildak, oyun icinden sana mesaj gonderdim!
Sosyal ağlarda paylaş

cakeonroof said:

Cuce said:

O interfacei hala adam edemediler, benimde canimi sikiyordu o olay yaptigim zamanlarda.Ded5 escalation denk gelmedi mi hala?

tam şimdi angel red light bitirdim. yakında phoonun varmıs, hep sevdiğim gemiydi bi türlü tadını cıkartamamıstım öküz gibi bufflamıslar atladım yaptım böle mutlu oldum falan.

cynabal düştü bitek ama ossun, phoon <3
Sosyal ağlarda paylaş

"Captain Logar" said:

@all, yeni baslayan ve geri donmek icin firsat kollayanlara 1 aylik oyun parasini ben halledecegim. özelden oyun ici nicklerini bana yollayiniz B)-

Ee ufaktan başlamış olana yok mu ? :) ?

Nick - Ahura

*Nickimi saklamaya gerek yok zaten yukarıda stickide, Eve paticik ahalisi konusunu ben açmıştım. Orada isim listesinde yazıyor*

Şaka bir yana. Bir yerde güzel bir Türkçe rehber - Account Steam a nasıl aktarılır - diye bir şey gördüm.
Nerede gördüğümü bulamadım. Bilen varsa linkini verin bana.

Ayrıca sorum olacak.
Accountu direk Steame mi aktarıyorsun ? Yoksa Steam de account açıp, ona char mı aktarıyorsun ?
Steam fiyatları uygun geldi gözüme ondan şey ettim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...