Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Game of Thrones (2011) (Sadece dizi, kitap konuşmak yasak!) - HBO

GERGE

Öne çıkan mesajlar

son çıkan (sızan) bölümü izlemedim, haftayı bekliyorum. Saygım var benim adamlara, onlar ne zaman 720p kaliye alt yazısı düzgün yayınlarlarsa o zaman izleyeceğim.

"Are you a slave, Khaleesi? … Then don't make love like a slave."

ben de köle değilim, köle gibi izlemeyi reddediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

kızıl

http://www.forevergeek.com/wp-content/media/2011/07/Game-of-Thrones-Calendar-July-Melisandre.jpg

bence stannisteki hata oyuncu seçimi değil, hata oyuncunun stannis karakterini yanlış tahlil etmesinde gibi geliyor bana. Çoğu filmde ve dizide olduğu gibi muhtemelen kitabı okumamış bu herif, sadece dizi metnini okumuş. Karakterdeki gaz potansiyelini vs. 'yi yeteri kadar tahlil edememiş. O yüzden kendisi doğru oynadığını düşünüyor ama eksik olduğunun farkında değil.

kötü oyuncu diyip kestirip atmama taraftarıyım.
Sosyal ağlarda paylaş

hayır ama oyuncunun hissetmesi lazım. dışardan gelen "bu karakter böyle bi karakter" çoğu zaman etkili olmayabiliyo oyuncunun sindirmesi lazım. dizi seti koşuşturmasında kimse tutup saatlerce bi oyuncuya karakteri anlatmaz. isterse yazar olsun. adamın ödevidir o sete çalışıp gelmesi gerekir. yönetmenin ve ekibin geri kalanının müdahalesi çoğunlukla reji üzerine olur. bir oyuncunun alev alev gözlerle bakması ise bambaşka bi durum. stannis dalgın dalgın bakan bi adam olmuş dizide.

niye eksik hissediyo da stannis'in karakterini gösteremiyo diye sorunca da aklıma ilk karaktere hakim olmayışı geldi, yeteneğini sorgulamaktansa yapması gereken ön araştırmayı eksik yaptığı geldi aklıma.

neyse zaten bu saatten sora değişmez adamlar çekti bitirdi yani :p
Sosyal ağlarda paylaş

"Tatar Ramazan" said:

ilk bölüm b.k gibiydi, uyuyacaktım az kalsın

ben uyudum. tek ben saniyordum begenmeyen ilk bolumu. kitabi okuyanlar daha cok sey buluyor herhalde dizide, ikinci bolumde berbatti, ucuz sex sahnesi koyalim yer millet tarzi iyice baydi..

herhalde acilacak ilerde kitabi okuyanlar sanki daha cok sey aliyor ve bekliyorlar gibi.

an itibari ile cok SIKICI dizi. birde ucuz diziymis gibi duruyor paradan kismislarda oyle ayni yerlerde tiyatro sahnesinde gibi geciyor virvir carcar. ilk sezonda savasi bile es gecmislerdi falan.

neyse ilerde acilir insallah. kitabi okuyanlarin yorumlarina inaniyorum simdilik.
Sosyal ağlarda paylaş

diziyi sıkıcı bulanlar transformers izlesin

2. bölüm de iyiydi yalnız webrip indirdiğim için khalasi'yle diğer kadının ne konuştuklarını anlamadım, altyazı da çevirmemişler onu

arya ile merhum kralın piçi arasındaki ilişki çok tatlı

zaten tyrion ve bronn arasındaki broluk yine tam gaz devam, yalnız bronn'un cevabı üzerine tyrion düşüncelere daldı YOKSA BROLUK BOZULUYOR MU

Sosyal ağlarda paylaş

ulan iyiki bir kitap okudunuz demek istemiyorum da dedirteceksiniz yani he.

Kitap > film > kitaptan uyarlama hiçbirinin tadı diğerininkini tutmaz. Zannetmiyorum ki böyle bir hikayeyi oyuncular okumadan gelsin. Hoş olayın heyecanını almamak için sezonsal olarak adamlara "bu ruh halindesin böyle oynayacaksın" diyebilirler. Sonuçta oyuncu koçluğu ve oyuncunun rolüne hazırlanması zor iş.

Ayrıca adam daha ne yapsın taktikleri kızıl saçlı üzerinde denedi işte yatırdı masaya :D
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...