Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Game of Thrones (2011) (Sadece dizi, kitap konuşmak yasak!) - HBO

GERGE

Öne çıkan mesajlar

df said:

sabonis said:

spoiler'ın üstüne "kitaptan spoiler" yazınca ne gibi bir zararı olabilir açıklayıversene gerge =)

öteki başlığa girip spo açıp laf edenler bile var. bu soruyu sormamış ol bence =)

o kişiler kim bilmiyorum da onların maldonadoluğu yüzünden doğru düzgün tartışamıcaz mı.

birileri merak etmiş syrio'ya noluyo acaba çok merak ediyorum diye bu başlıkta, tek tek onlara mesaj mı atıcam? veya gidip öbür başlığa yazsam, onlar orada spoiler var diye girmeyecekler ki o başlığa.

mantıksız yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Komutan said:

Sabonis, o duydugun sey dogru degil.

Dikkat ederseniz, Syrio'nun dovustugu sovalye, Meryn Trant, daha sonraki sahnelerde de cikiyor. Sansa'ya tokat atan da o. Bu arada ben Arya'nin daha sonra duydugu catisma seslerinin de Syrio'nun mucadelesinden geldigini dusunmuyorum. Etraftaki diger catismalari duyuyor(ve durumun ciddiyetini anliyor).

Aslinda kitapta da olay dizideki ile ayni. Fakat kitapta, seyircinin ve okuyucunun algisi arasinda farklilik yaratan bir anlatim teknigi var. Kitaptaki her bolum bir karakterin gordukleri uzerinden anlatiliyor. Syrio'nun oldugunu gormuyoruz, cunku Arya oradan ayriliyor. Dizide ise boyle bir mekanik olmadigi icin, seyirciye Syrio'nun yasama ihtimali daha fazlaymis gibi geliyor.

Gerge, eger bu mesajin ikinci kismini kitap tartismasi olarak goruyorsan(aslinda degil) soyle, onu oteki tarafa atarim. Cunku ilk kismin burada kalmasini tercih ediyorum.

hadi ya sansaya tokat adamla aynımıymış o.Farketmemişim hiç..

Bu dizide hiç mucizevi kurtuluşlar fln olmayacak mı ya ben yanlış hatırlamıyorsam bu oynun frp sisteminde destiny point diye bişi vardı her insanın hayatında harcıyabildiği bu pointler(en fazla 2-3 tane oluyodu galiba) sayesinde kurtulma ihtimalinin çok düşük olduğu olaylardan bile kurtulabiliyomuş fln.

Ben o yüzden her zor durumun sonuçlarının kötü olmamasını bekliyordum.Hani her adam çat destiny pointle kurtulsun demiyorumda bazen birileri kurtulabilsin ya:)..
Sosyal ağlarda paylaş

Bi oturuşta bütün bölümlerini izledim ve harikaymış dizi. Yeni sezon ne zaman başlıyo sdfasda

Anladığım kadarıyla tek bi iyi taraf yok, aslında iyi-kötü ayrımı da sadece birey bazında var gibi. İlk başlarda Stark elemanları favori adamlarımdı ama farklı evlerden de sevdiğim adamlar oluyo, Tyrion olsun, Bannister olsun, Daenerys olsun.

En favori eleman olarak Snow, Robb ve Tyrion arasında kaldım ama sdfsdf

Sosyal ağlarda paylaş

Descartess said:

bu oynun frp sisteminde destiny point diye bişi vardı her insanın hayatında harcıyabildiği bu pointler(en fazla 2-3 tane oluyodu galiba) sayesinde kurtulma ihtimalinin çok düşük olduğu olaylardan bile kurtulabiliyomuş fln.

dizinin tüm olayını yaktın bitirdin
soğudum resmen
Sosyal ağlarda paylaş

Yahu dizinin baz aldığı kitabın yazarı kendisi bangır bangır her ropörtajında söylüyor "bu kitap serisi gerçekçidir, öyle muhteşem heroic atraksiyonlar, baş kahramana bir şey olmaz olayları, iyiler kazanır ya da iyi bir karakter ölecekse illa büyük fedakarlıkla ölür falan gibi şeyler beklemeyin" diyor, daha kitapları yazmayı bitirmemiş adam o da mı spoiler veriyor? Hatta sadece o da değil tüm kitap eleştirmenleri, kitapla ilgili her yorum bu sözü içeriyor.

Zamanında ben de yazmıştım "bu dizi gerçekçi arkadaş" diye, spoiler reröre diye atlayan onlarca kişi olmuştu.

Spoiler nedir bilmiyor musunuz, anlamadım ki?
Sosyal ağlarda paylaş

Popeye said:

Descartess said:

kim öldürmüş kitaptan spoiler mı bu?:S

Barristan hakkindaysa eger

diziyi bitirmediysen bakma spoilera

sam'in 2 sayfa once koydugu videodaki olaydan sonra pesine 2 kisi gonderiyor pij kral
barristanda ikisini gebertip kaciyor
dizide soyluyor zaten bunlari.

abi hangi bölümde kim söylüyor tam olarak hiç hatırlamıyorum öle bişi?
Sosyal ağlarda paylaş

cersei peşinden gidin diye işaret yapıyor. peşinden giden 2 kişiyi öldürüp gittiğini ise tywin'e verilen rapor sırasında öğreniyoruz kitapta. dizide de söylendiyse tywin sahnelerinde söylenmiştir. Söylenmediyse de önemli değil zaten geçti o sahne. artık spo sayılmaz.

Sosyal ağlarda paylaş

ne yapabilirdiki Barristan tek başına?Ayrıca adam vaktinde mad king'e bile son anına kadar karşı gelmemiş birisi.Ettiği yemine sonuna kadar sadık.Durduk yerde Joffrey'in tahtta hakkı olmadığını iddia eden birisine yardım etmesi pek muhtemel değildi.
Ayrıca Ned kendi ölümünü kendi hazırladı bencem.

Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...