Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut geliştirme ile ilgili

Dennis

Öne çıkan mesajlar

kingpin said:

aktif halde devam eden kişiler kimler? vücuduna güvenen foto koysun dfds.

ben varım da
kas torbası felan değilim
hap hup kullanmıyorum
anca fitim işte
ama memelerim güzel sdfg
gene de göstermem heralde xd

@redo, site müthişmiş sağol valla
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
ben de basladım 2 hafta olucak, sağ kolum kendini aştı bir anda acaip bi gelişme gösterdi çıta gibiydi şimdi daha iyi ama sol kolumda o kadar abartı bi gelişme yok :(.

hamlıktan dolayı ağrılar falan da geçti, yapmam gereken hareketleri de kavradım baya güzel oluyor keşke 1 sene falan daha erken gidebilseydim.
Sosyal ağlarda paylaş

kingpin said:

Mathias said:

hardlayn carbopure aldık isostar niyetine bakalım nasıl çıkacak.
%100 Maltodextrin zaten çok komik bir tadı var. Fena deel gibi.

hardline bildiğim kadarıyla türk malı illa kullanacanız ithal ürün deneyin. yerli maldan cacık olmaz :P

edit: yüz kere editledim, arada silip baktım ulan hardline yerli miydi yabancı mıydı diye dfds fail olmak var durduk yere.

Valla hardline dışında birşey kullanmadım henüz ama carbopure dağda iyi geldi :). Amino2000/3000'den memnunum şu ana kadar ama karşılaştıracağım bir weider falan kullanmadım tabi.

Onlarda iyi sömürüyorlar. 260 ytl olan toz yurtdışında 70-80 ytl olmamalı yani yuh.
Sosyal ağlarda paylaş

Birşey sorucam topicte baya yağ ölçtüren kişiler var.Yağ oranını çok sağlıklı gerçekçi olarak yani yağsız kütle ağırlığı , yağ kütle oranı vs. vs. olarak nerden ölçtürebiliriz ve genelde ne kadar fiyat oluyor, varsa ölçtürenler cevaplarsa sevinirim.
Sosyal ağlarda paylaş

ek olarak bişeyler demek istedim.

sonunda yarın tekrar başlıyorum body'ye.
geçen sene 51 kilo iken başlayıp: düzenli olarak yarım doz hardline pro gainer kullanarak, haftada ikili(2 gün üst bölgeler-2 gün bacak-kol falan) programdan 4 kere giderek(ilk ay 3lü genel progam) 2 ay gibi bir süre içersinde 57-58 kiloya fırlamıştım. tabi güzel de besleniyordum. dikkat ediyordum.

tam vücut oturacak gibi olmuşken hayatımda olumsuz giden bazı şeylerden dolayı bırakmak zorunda kalmıştım. (çok gizemli konuştum, sevgilimden ayrılmıştım halbuki:P)

yarın tekrar başlıyorum programa 55 kiloya düşmüşüm şuan amacım 70. tabi bunun sınırı yok ne adamlar gördüm lisede 48 kiloyla 70 olcam diyip başlayıp şuan tamamen kastan oluşan bir 100 kiloya dönüştüler.

bakalım düzenli gidersem haziran-temmuza kadar 9-10 ayda oturturum diye düşünüyorum vücudu.
Sosyal ağlarda paylaş

Incoming wall of text...

Yılda ne kadar kas geliştirilebileceği çok tartışmalı bir konu. Genelde duyduğum (steroid vs kullanmadan) max 5-10 kilo alınabileceği. 10 kilo aşırı iyimser deniyor, 5 kilo bile zor diyenler çok. Bu da demektir ki haftada 100-200 gramdan fazla kilo alan biri, çok büyük ihtimalle kasın yanında yağ da alıyor.

Tabi bu kilo almakta zorluk çeken biri için dert değil. Maximum kası yaptıktan sonra varsın yanında yağ da gelsin. İstenen kilo gelince kalorileri bir miktar azaltıp o yağlardan kurtulmak kolay. Kilo vermekte zorluk çekenlerin buna çok dikkat etmesi gerekiyor, o yüzden yazıyorum bunları.

Ağırlık kaldırırken kilo alan biri için, bu aldığı kilonun ne kadarı kas ne kadar yağ olacak peki? Bunu belirleyen bir çok faktör var. En önemlileri:

[list]
[*] Yeterli proteini almak
[*] Hareketleri doğru yapmak (duruş, hareket şekli, tekrar ve set sayısı...)
[*] Çalışma sıktılığını (ve dolayısıyla dinlenmeyi) doğru ayarlamak
[*] Yeterince uyumak
[*] Ve tabii ki genetik faktörler...
[/list]
Etki ettiği sanılan ama pek de etki etmeyen önemli faktör ise (okuduklarıma göre) alınan besinlerin ne kadar sağlıklı olduğu. Diyelim 3000 kalori alman gerekiyor, bunun 150 gramı protein olmalı. Sen o proteini aldıktan sonra, 3000 kaloriyi neyle alacağının doğrudan önemi yok. Sırf kepekli ekmek, yulaf, sebze, meyve, zeytin yağı gibi sağlıklı şekilde de alırsın; pasta çörek vs ile de alırsın (tabi gerekli mineral/vitaminleri de aldığını farzediyorum). Tek farkı, düzgün beslenirsen ağırlık çalışman için enerjin daha fazla olur, daha sağlıklı beslenmiş olursun, daha tok olursun, kendini daha iyi hissedersin.

Edik: 'tek' fark olmamış ama neyse...
Sosyal ağlarda paylaş

kilonun 2,1 kati kadar protein ihtiyaci oluyomus gunde bu ne kadar dogru?
Yani yaklasik 170g protein almam gerekiyo benim suan. yani 55 tane yumurta beyazi oha plx. Toz kullaniyorum iste. İstahim hayvan gibi oldu zaten, bide ogrenci evinde oldugumdan genelde disardan et urunleri yiyorum kahvalti harici.
Bu sekil dogru bi sistem mi oluyo benimki simdi bi el atin:)

ps:tricepslerim can yakar.

edit: boy 1.84 , kilo 86.
Sosyal ağlarda paylaş

uyuman lazım ve kesintisiz uyuman lazım, belli bi saatte salgılanan bi hormon diye bişey duymadım hiç, oldugunu da sanmıyorum, sadece bazıları gün ışığından falan etkileniyor. o 2.1 katı gram kadar protein de her yerde değişik yazıyo, protein ağırlıklı beslenirsen başlangıç için yeterli olur. fazla almanın da bi yararı yok.
Sosyal ağlarda paylaş

ben de protein tozuna başlasam mı diyordum da, kaç günde bir ne kadar alınsa yeterli, bir de ondan alınan gün yemeklerden eti çıkarıyor musunuz, napıyorsunuz ?

ha bir de bugün baya bi ağrıdı (acı bir ağrı değil ama tatlı böyle), 1 saat kadar sonra geldim 200 gr kadar tavuk yedim yine zonklamaya başladı, bir şeye işaret mi yoksa tesadüf mü
Sosyal ağlarda paylaş

Olivies said:

Bide duzenli gece 12-1 arasi uykuya dalip saat 4 civarindayken derin uykuda olmak gerekiyormus. Hormonlarin yogun salgilandigi saatler. Ben o saatlerde ayaktayim surekli. Ciddi bi etkisi oldugunu okumustum.

Bu olay büyüme hormonu ile alakalıydı galiba televizyondan izlemiştim ben.Ama TV'den izlenen şeylerin yarısı çöp, geri kalan yarısıda yarı-doğru.Ama yanlış olduğunu sanmıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...