Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut geliştirme ile ilgili

Dennis

Öne çıkan mesajlar

bana da koymak nasip olsun o resimleri
moralim bozulur diye çekmiyorum ben.
ölçüler alındı geçen 4cm oynama fln var. mutlu oldum. lakin kilo alamıyorum 2 kilo alabildim koca 1 ay. daha almam gereken 9-10 kilo olduğunu düşünürsek üzücü bir durum.

bir de bir soru;
gainer kullanan var mı burda? varsa hangi marka?
Sosyal ağlarda paylaş

Olivies said:

Kilo kac senin?
Baya saglam besleniyosun ondan sordum:), vucudun tek seferde alabilecegi max protein miktari 30-40 gr arasi degil mi? gerisi ure vs. olarak atiliyor diye biliyorum dogru mudur?

kullandığım gainerın bir porsiyonu 47.6 gram protein sağlıyor. sanmıyorum 30-40 arası olduğunu o yüzden.
Sosyal ağlarda paylaş

1.85 boy 86 kilo var.
Yalnız kilo biraz gobek ve yanlari ve bi kismi bacaklarda. Aslinda bellide olmuyor ugrasmadan ust kisma abanabilirim yalniz kilo ucar bu sefer. Ondan incelterek uste yukleniyorum biraz daha. Gayet iyi gidiyor suan. Belkide ilk aylar oldugundan degisimler hizli gerceklesiyor.

İste tek sikinti 4 ogun yiyebiliyorum. Ve cok protein agirlik degil. Yinede elimden geldigince abaniyorum tabi, ogrenci evi malum. Takviye urunlerle destekliyorum iste.
Sosyal ağlarda paylaş

abi light ton balığı (Y) hem yağı az hem cok sağlam protein var,

neyse konuyla alakasız olcak ama kendi hıyarlığımdan dolayı sol omzumu sakatladım, yana açma hareketlerinde veya göğüs çalışırken falan yük binidiğinde resmen acıyor, ama normal oynatırken falan hiç bir problem yok. Ben bunu nasıl hızlı bir şekilde iyileştirebilirim. Tavsiye edebilceğiniz bişiler var mı ?

typo.
Sosyal ağlarda paylaş

7thBreath said:

abi light ton balığı (Y) hem yağı az hem cok sağlam protein var,

neyse konuyla alakasız olcak ama kendi hıyarlığımdan dolayı sol omzumu sakatladım, yana açma hareketlerinde veya göğüs çalışırken falan yük binidiğinde resmen acıyor, ama normal oynatırken falan hiç bir problem yok. Ben bunu nasıl hızlı bir şekilde iyileştirebilirim. Tavsiye edebilceğiniz bişiler var mı ?

typo.

sıcak tut, antreman yapma, kas gevşetici filan falan sür. omuz fena bişey dikkat et.
Sosyal ağlarda paylaş

Black-ice said:

bana da koymak nasip olsun o resimleri
moralim bozulur diye çekmiyorum ben.

Abi koymasan bile kendin için kesinlikle fotonu çek. Özellikle yolun başındayken çok iyi motivasyon. Sonra neden daha önceden çekmedim diye pişman olursun.

Kendin, her gün aynada gördüğün için farketmiyorsun. Her ay çektiğin fotoları karşılaştırınca farkı görünce baya mutlu oluyor insan. Denemeni kesinlikle tavsiye ederim. Her seferinde aynı pozlarla bir önden, bir yandan çek tamamdır.

7thBreath said:

abi light ton balığı (Y) hem yağı az hem cok sağlam protein var

Ton balığı (light ya da normal) Türkiye'de altın değerinde ya. Ben Almanya'da alıştım nerdeyse her gün bir konserve yemeye. Türkiye bi baktım light'ların kilosu 20-25 liraya geliyor. Tamam yağsız saf protein, omega beta falan iyi de. Aynı proteini haşlanmış tavukla da alabiliyorsun. Kilosu 6-7 lira. Omega'yı da flax oil vs'den alırsınız çok lazımsa.

Migros'un ton balığı uygundu onlardan yiyordum arada. Ama yine de düzenli olarak sık yemek için çok pahalı gelmişti bana.
Sosyal ağlarda paylaş

yok zaten düzenli falan yemek için cidden pahalı arada güzel kampanyaları oluyor, onları yakaladığım zaman affetmiyorum :D.

Zegna said:

omuz cidden cok cabuk sakatlanıyor ya, o yuzden omzu calısıcagım gunler nerdeyse 2 3 kat ısınıyorum bende.

aman omuzlara dıkkat :D

Ya omuz çalışırken ben de öle dikkat ediyorum, ama wide grip chin up yazmış hoca, bende yapamıyorum anca close grip yapabiliyodum, neyse bi gazla ayağımı arkadaki aletin demirine astım öle çekiyodum kendimi, ama demirler paralele degilmiş tam sol omuzuma azda olsa yük biniyomuş bende bi anda bıraktım kendimi, omzuma ani yüklenme oldu ondan beri böle. Hıyarlık işte :P
Sosyal ağlarda paylaş

Assisted pull-up/chin-up makinesi olmadan onları yapmak tehlikeli zaten. Pull-up ve chin-up cidden en kaliteli hareketler arasında. Ama onları yardım olmadan yapabilecek seviyeye gelene kadar pull-up yerine lat pulldown, chin-up yerine de başka biceps hareketi falan konuluyor genelde. Tam yerini tutamasa da sakatlanma riski daha az.
Sosyal ağlarda paylaş

Aç karnına antreman yapınca acıkma, mide bulantısı ya da göz kararması olabiliyor. Muz ya da gevrek gibi hafif bir şeyler atıştırabilirsin. Tabi kişisel bir şey. Herkeste aynı sorunlar olmuyor. Sabahları daha enerjik olanlar da var (ben mesela :D).

Bir şey yesen de o emilip sindirilene kadar en az yarım saat geçecek. O yüzden sıvı bir şeyler daha çabuk enerji verir. Mesela süt, meyve ve fıstık ezmesi ile bir yapılan shake süper gider. Varsa içine biraz protein tozu da attın mı tamamdır. :)
Sosyal ağlarda paylaş

Yok abi herşey yalan %50 genetik bu iş. 5 ay doldu 65 kilo ile bench yapıyorum, 65 pulldown,70 pushdown, 32,5 scot curl var. Ya benden bazı şeylerde yarı kilomda çalışan herif benden daha kaslı gözüküyor.

Kilolarım çok arttı ama kas görünüşte çok artmadı, ruhen genişledim sanırım :).

1.92 ye 85 kiloyum. Başladığımda da 85 kiloydum ama şimdi pantolonlarım düşüyor. 2-3 kilo yağ yakıp o kadar kas aldım ama yetmiyor bünyeye görüntüde. 2 kutu amino bitti yuh lan.
Sosyal ağlarda paylaş

Evet genetiğin etkisi büyük. Benim bir arkadaş var, 20 kilo ile tek el dumbbell tricep extension yapıyor. Ama t-shirt ile görsen adam yıllardır vücut geliştiriyor demezsin. O gördüklerin şişirmek için creatine hatta steroid falan kullanıyor olabilir. Ya da hakkaten kasları doğuşken şişmek için yaratılmıştır, direkt iftira atmayayım. :)

Kaç tekrar yapıyorsun bu arada? Kas kütlesini arttırmak için 10-12 tekrarlık hypertrophy programları ağırlıkta olmalı deniyor. Arada bir değişiklik olsun diye 5, 8, 15 tekrarlı programlar da konuyor kısa süreli de olsa. Tabi bunlar benim okuduklarıma göre.

Ben yaklaşık bir yıldır yağ yakcam diye hiç kas geliştiremedim sayılır. 1-2 ay içinde istediğim yağ oranına gelip de kas geliştirme programına geçmek için sabırsızlanıyorum. Türkiye'de tatildeyken istemeden bulkup yapmıştım. Yeterli proteini alıp üstüne her gün kebapları tatlıları yiyordum. Her antremanda kilolar hafif gelmeye başlıyordu. Mükemmel bir duygu. Ama Türkiye'deki yemek özlemine kendimi kaptırıp hayvan gibi yiyince 4 haftada 5 kilo aldım. Tabi nerdeyse tamamı yağ oldu. Şimdi onları vercem diye boşuna 1-2 ayım gitcek. :D
Sosyal ağlarda paylaş

p90x hakkında ne düşünüyorsunuz? Spor salonuna kaydoldum 1 senelik 3 4 ay gittim sonra dondurdum sonra bi gayret bir daha başladım fakat 1 haftada bıraktım onu da. Kısacası çok üşengecim. Onun yerine evde uğraşsam biraz vücut yapmak için diye düşündüm. Bugün gittim barfiks bar aldım, dumbell zaten vardı. p90x'e başlamayı düşünüyorum fakat şu yoga strech bölümlerini falan yapmamayı düşünüyorum??
Sosyal ağlarda paylaş

Barfiks ve dumbbell her şeye yeter valla. p90x çok iyi motivasyon veriyor, çünkü uygulaman gereken konkret bir program oluyor önünde. Kullanan ve memnun kalan çok kişi gördüm nette. Eve barfiks ve dumbbell almışsın, bir süre sonra hevesin kaçabilir sonra dururlar köşede. p90x gibi programlar her gün aktif olarak sporla ilgili düşünmek ve okumak için zorluyor insanı. İlgilendikçe de yapasın geliyor ve hevesin kaçmıyor. Ben onun yerine her gün en az 10-15 dakkamı http://www.bodybuilding.com 'da ve forumlarında geçiyorum. Hem bilgim hem de motivasyonum artıyor.

Ben olsam stretching bölümlerini kesinlikle çıkarmazdım programdan. Ben başladığımdan beri nerdeyse hiç stretching yapmadım ve acısını şimdi çekiyorum. Bir çok önemli hareketi (squat, deadlift vb) esneklik sorunları yüzünden doğru yapamıyorum. Stretching for body building diye aratırsan neden yapman gerektiğini öğrenebilirsin. Çok bir zaman ayırman da gerekmiyor, her antremandan sonra 10-15 dakka yapmak yeterli. Üç gün yapsan haftada 45 dakka eder.

Stretching'in bazı faydaları: Duruşunu düzeltiyor, kaslarının hareket alanını (range of motion) arttırıp hareketleri daha düzgün ve daha efektif yapmanı sağlıyor ve en önemlisi sakatlık riskini azaltıyor. Ayrıca esneklik artınca insan kendini daha iyi ve daha gevşek hissediyor. Ben bir kaç haftadır yapıyorum şimdiden yararını gördüm.
Sosyal ağlarda paylaş

SpiderS_DangeR said:

p90x hakkında ne düşünüyorsunuz? Spor salonuna kaydoldum 1 senelik 3 4 ay gittim sonra dondurdum sonra bi gayret bir daha başladım fakat 1 haftada bıraktım onu da. Kısacası çok üşengecim. Onun yerine evde uğraşsam biraz vücut yapmak için diye düşündüm. Bugün gittim barfiks bar aldım, dumbell zaten vardı. p90x'e başlamayı düşünüyorum fakat şu yoga strech bölümlerini falan yapmamayı düşünüyorum??

Abi üşeniyosan bence hiç başlama, kusra bakma ama durum bu :D amacına ulaşmak istiyosan programlı çalışmalısın ve yediğine içtiğine dikkat etmelisin yoksa p90x falan kurtarmaz. :D
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...