Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut geliştirme ile ilgili

Dennis

Öne çıkan mesajlar

27 sayfa yazmışsınız süper de bir şey sormak istedim

şimdi ben zamanında 100+ ydm( 1 yıl kadar once) şimdi 81-83 arasıyım spor yapıyorum ancak vucutta halen yağ var gobek kollar cok fazla değil ama yine de varlar bunlardan kurtulamnın yolu varmı koşu yüzme gibi yada yeme alışkanlıgı değiştirmek gibi?
Sosyal ağlarda paylaş

Cons said:
yağ 0layacaksın

karbonhidratı indirmen lazım, aldığınıda sabah alırsan daha hayırlı olru

yani protein ağırlıklı evet.

Yok böyle bir şey. Ne yağı sıfırlayacaksın ne de karbonhidratı indireceksin.

Günde aldığın toplam aldığın kaloriyi düşüreceksin. Toplam kalorinin en az %20 civarı protein civarı olması hem verdiğin kiloların kastan gitme riskini azaltır hem de açlık hissini azaltır çünkü protein tok tutar. Ben yaklaşık %30 protein alıyorum ve memnunum. %40 civarı alanlar da var ama bana abartı geliyor.

Kalan kalorinin büyük bir kesimi karbonhidrattan gelecek. %50-60 iyidir. Karbonhidrat vücudun en temel enerji kaynağı. Zaten kısıtlı kalori alıyorsun, onun büyük kesimini karbonhidrattan alcaksın ki bütün gün zinde kalabilesin. Yeterli almazsan bırak spor yapmayı gündelik aktivitelere bile halin kalmayabilir.

Kalan kaloriler de de yağdan gelcek. Yağın da bir çok yararı var, hiç yağ almamak da iyi değil. En basitinden dinlenmeyi ve kas gelişimini hızlandırıyor. Yağdaki kalori çok fazla olduğu için çok dikkatli almak gerekiyor tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada yaklaşık üç ayda yağ oranını %27,5'dan %17,5'a indirmeyi başardım. Hedefim haziran başına %15'ti. O yetişmeyecek gibi ama haziran ortasına rahat olur gibi.

Balkon şeklinde göbek gitti. Hala avuçlayabildiğim simit şeklinde bir göbeğim var ama bir iki aya o da gidecek inşallah. Six pack gibi bir amacım yok ama göbeksiz sert bir karın istiyorum. :)
Sosyal ağlarda paylaş

Beyler ben bişi sormak istiyorum.yaklaşık 3-4 aydır boks yapıyorum hem kilom azaldı hemde bayağa kaslandım,omuzlarım genişledi ama bir sorun varki kafayı yicem.Göbeğimin büyük bir kısmı erimesine rağmen yanlarım erimiyor(halk arasında simit derler,göbeğin yan kısmı birde bilen varsa bu bölgenin adı nedir?).Resmen spora ilk başladığım günle aynı gibi duruyor,bütün görüntümü bozuyor.Bu bölgeyi eritmek için özel egzersizler bilen varmı?
Sosyal ağlarda paylaş

Sawer said:
Bu bölgeyi eritmek için özel egzersizler bilen varmı?

Quadrophenia'nın dediği gibi, belli bir bölgeyi eritmek diye bir şey yok. Yağ yakmaya devam et, o bölgedeki kasları geliştir. Başka da yapabileceğin bir şey yok sanırım.

Toplam yağ azaldıkça bahsettiğin simit küçülmeye başlar. Kaslar geliştikçe de şekle girmeye başlar. Bir yerden sonra kaslar yağlardan ağır bastığı zaman taş gibi olursun. Yağları eritmeye devam etmezsen sırf kas yaparak o simitten kurtulman zor çünkü kasların üstünde kalacak o katman.

Daha hızlı gelişme görmek istersen yağ yakmayı hızlandırmak için yediklerine dikkat etmeyi ve ek olarak kardiyo egzersizleri yapmayı deneyebilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

Mirage said:
Bu arada yaklaşık üç ayda yağ oranını %27,5'dan %17,5'a indirmeyi başardım. Hedefim haziran başına %15'ti. O yetişmeyecek gibi ama haziran ortasına rahat olur gibi.

Balkon şeklinde göbek gitti. Hala avuçlayabildiğim simit şeklinde bir göbeğim var ama bir iki aya o da gidecek inşallah. Six pack gibi bir amacım yok ama göbeksiz sert bir karın istiyorum. :)

Onu elde ettikten sonra six pack isteyeceksin...

Bu işin sonu yok bırakamıyorsun öyle bir hedef belirleyip =) Hastalık gibi birşey, daha iyiye gitmek için devam edeceksin %100 eminim :D

Ondan zaten bodycilerin hepsi 40-50 lerine geldiğine ayı gibi, kararında bırakıp korumaya geçecek mentaliteyi oluşturmak zor.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...