Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut geliştirme ile ilgili

Dennis

Öne çıkan mesajlar

Ya ben de protein tozu kullanıcam ama doktor annemin yanında " BİZ ONUN YÜZÜNDEN Bİ HASTAYI YOĞUN BAKIMA ALDIK. " demesiyle, kadının içine bi kurt düştü, etrafında hiç böle bi olayı yaşamış olan var mı ? yani protein tozunun birebir zararını görmüş olan. diğer sayfalarda konusuldu mu bilmiorum ama bi sorayım dedim.
Sosyal ağlarda paylaş

Protein tozunu normal beslenmeye destek olacak şekilde kullanmak gerekiyor. Ne bileyim workout sonrasında alınıyor ya da eğer o gün doğal yollardan yeterli protein alınamıyorsa günde bir tane de shake içiyorsun mesela.

Ama bir de nerdeyse protein tozuyla beslenenler var. Günlük beslenme planına düzenli olarak 2-3 shake yazanlar var. Adam günlük 150 gr protein almak istiyor mesela. Kalkıp bunun 90 gramını protein tozuyla alıyor. Kısacası protein tozuyla doğal beslenmesini desteklemek yerine, temelde protein tozuyla besleniyor. Haliyle bu sağlıklı bir şey değil. Bu bile doğrudan böbrek yetmezliğine yol açar mı bilmiyorum ama yine de tavsiye edilmiyor.

Ben haftada 3 workout yapıyorum. Aşağı yukarı her workout sonrası içiyorum. Bir de yukarda yazdığım gibi arada protein bar, protein kurabiyesi falan yaparken kullanıyorum. İşe ya da okula götürüyorum (ama onların bir porsiyonunun içindeki proteinin anca 10-15 gr'ı protein tozundan geliyor). Yaklaşık 7-8 aydır böyle. Bir zararını görmedim daha.

Bir da antrenörümün biri arada protein tozu kullanmaya ara vermemi tavsiye etmişti. Mesela bir paketi 2-3 kullandım bitti diyelim. Sonra bir kaç ay protein tozu olmadan devam. Sonra tekrar yeni paket vs.
Sosyal ağlarda paylaş

7thBreath said:

yok ölesine sorduydum kadın bi anda hiddetlendi :D böle dedi böbrek yetmezliği yüzünden aldık falan filan diye, şimdi nette bakınıyorum cidden ben de böle vakaya :) rastlamadım ama doktordan bire bir duyunca insanın içine kurt düşüyor.

önceden bir böbrek probleminiz var ise yüksek proteinli beslenmek çok zararlıdır,toz veya yiyecek fark etmez.Bir de bazı fazla akıllılar afedersiniz "çok s.kersek çok çocuk" olur mantığıyla hareket edip alınması gerekenin çok üstünde alıyor olabilirler

Her zaman tekrarlıyorum vücudun atletik kapasitesinn arttırılması çok yavaş ilerleyen bir süreç adam gibi değişimleri 20 yaşındaysanız 6-8 aydan önce beklemeyin.Günlük protein alımınızı ise normalde tükettiğiniz besinin üzerine 30-40 protein daha artırın(bu sadece protein ayağı tabi)

Gene de bu protein tozlarının mucize ürün bekleyen hazırcı amerikalıların işi olduğuna inanıyorum.Bir de şu var bu ürünler Amerika'da oldukça ucuz yani fiyat/performans oranı orda yüksek bayaa

haa ben kullandım mı kullandım iş yerinde saat 12 de yemek sonra 19:00 da akşam yemeği yiyebildiğimden arada 1 bardak süte karıştırıp almak oldukça pratik
Sosyal ağlarda paylaş

Valla ben yarım litre yağsız sütü çorlayıp içiyorum. Şukela oluyor. En ufak zararını da görmedim. Ama çocukluğumdan beri günde kafadan bir litre süt içen biriyim, o yüzden alıştım herhalde.

Bazen içine donuk meyve (muz, çilek, ahududu vs), yulaf, fıstık ezmesi, bal, vanilya özü falan da atıyorum.

Özellikle ağırlık çalışmanın üstüne kardiyo da yapınca protein yanında karbonhidrat da tavsiye ediliyor. Onun için de shake'in yanına bir şeyler yemek yerine blender'a protein tozunun yanında biraz yulaf, biraz da meyve katıyorum. Yorgunluk falan kalmıyor. :)
Sosyal ağlarda paylaş

Boy da kilo da 76. Şimdi amacım sadece yağları yakarak kilomu 70'in altına indirmek. Günde 1800 kalori falan alıyorum. Haftanın üç günü ağırlık çalışıyorum, üç günü de kardiyo yapıyorum. Haftada 500 gr falan veriyorum en az. Bakalım böyle devam ederse süper olcak. :)

Sağlam beslenme konusuna gelince, o yazdıklarımın hepsini aynı anda karıştırmıyorum tabi. :) Sporcular için (hedef) kilo x 1.8 gram protein alın deniyor günde. Günde 6 öğün yiyorum. Öğün başı 20 gram falan yetiyor. Tabi her öğün 20 alcam diye de kasmıyorum. Bir öğün 10, diğer öğün 30 falan olabiliyor. Ama kalkıp da 40 gramdan fazla protein yemiyorum. Zararı var diyenler de var.
Sosyal ağlarda paylaş

mirage kaslarin erirmi dicem ama iyi besleniyorsun.

benim boy 1 82 kilo 77 filan, ben tam tersine kilo almaya calisiyorum en azindan 82 filan oliyim diyorum.

kardio biraktim bu ara.. yani kilo almadan direk yag oranimi dusursemmi dedim bende ama, benim yag olcumlerim baya komik sadece gobekte var icki nedeniyle.

kol bacak filan hic yag yok nerdeyse. bu yuzden biraz da kalınlasmak adına kilo almaya karar verdim
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...