Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut geliştirme ile ilgili

Dennis

Öne çıkan mesajlar

Valeron said:
bu arada bugün chest presste farklı bişi yaptım pazr günü 20-25-30 kg denicem 27.5 3 set yerine.bugün radiant'tada 12.5-15-17.5 dan 10 ar tane. yaptım bi ağrı hissettim ha bugün :d

Benim programı yazan antrenörler hep şey diyor, setler arası geçerken ağırlığı arttırdığında tekrar sayısını azalt.

Mesela senin chest press örneğini ben yapıyor olsam:

20kg dan 12 tekrar, 25kg dan 10, 30kg dan da 8 tekrar yaparım.

Definasyon için düşük ağırlık yüksek tekrar, kas gelişimi için yüksek ağırlık düşük tekrar tekniğinden geliyor o da.
Sosyal ağlarda paylaş

Mirage said:
Ama aynı sebepten dolayı normal bench'te daha az ağırlık kaldırabilcem muhtemelen. Sanırım hocam dengelesin diye incline bench press'i normal şekilde verdi. Yoksa onu da smith de yapabilirim, uzandığın alet katlanıyor istediğin açıya göre.

Kiloyu düşürüp normal bench press yapsam daha mı yararlı olur yani?

Bence daha yararlı olur. Çünkü normal benchte istem dışı göğsündeki ve kollarındaki minik kas grupları da dengede tutabilmek amacı ile çalışıyorlar. O her kasının hattı görünen adamlar gibi olmak istiyorsan o küçük kas gruplarını da çalıştırmak lazım, onun içinde smith le değil normaliyle yap derim.
Sosyal ağlarda paylaş

"Çok kilo az tekrar yaparsan şişer, az kilo çok tekrar yaparsan şişmez sıkılaşır." iddiasını çok duyuyorum ama bunun gerçek olmadığını iddia eden de çok. Çok kilo az tekrar yapıp da sıkı vücutlu incecik olanlar da dolu ortada, tam tersi de. Genetik yapının etkisi büyük cidden. Ayrıca kilo ve yağ oranı da çok önemli.

Bu arada smith machine konusunda haklısınız galiba. Smith ile 45-50kg bench press'i 3x12 yapıyordum. Bugün ilk defa normal denedim. 35kg zorladı. Anca 30g ile 3x12 yapabildim. Sanırım dengeye alışmam zaman alacak.
Sosyal ağlarda paylaş

elaidi said:
Love handle nası gidio lan sdfsd

bi de göğüs kaslarının şişmesi, mesela şey neydi adı ya..
böle yatıp halter kaldırma şeyi.. hmmmm.... NEyse anladınız. o mudur olayı. Nası olur ne kadar zaman gerekir falan. Nerelerin çalışması önemlidir vs vs

Bench Press.

Göğüs kaslarının şişmesi için göğüse ağırlık verilmiş bi program uygulayacaksın.

Şınav 3x set maksimum
Incline Bench press x3 set
Bench press x3 set
Pectoral Fly x3 set
Dumbell lift over x3 set

Bunu 3 hafta yapsan bariz ortaya çıkar göğüslerin, daha da devam ettir taş gibi olurlar.
Sosyal ağlarda paylaş

elaidi said:
ya spor salonuna gitmiorsam? o dediklerin nası olcakdsf

O zaman sabah kalkar kalkmaz 3 set maksimum şınav çek.

Akşam yatmadan da tekrarla bunu...

Bi de protein ağırlıklı beslen...

Hiç yoktan iyidir =)

Şınavı sırtına içi ansiklopedi dolu sırt çantası takarak zorlaştıradabilirsin.

Şınav iyi bir göğüs hareketi... En azından başlangıç seviyesinde istediğin gelişmeyi sağlayacak kadar iyi...
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...