Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut geliştirme ile ilgili

Dennis

Öne çıkan mesajlar

Ben amino1900 kullandım hala kullanıyorum.Çok çok faydası oldu bana.Ancak bir yıl kadar normal ve ek besinsiz yaptım sporu.Ondan sonra almaya başladım.İlk farkettiğim şey artık antrenman sonrası ve ertesi gün okulda özellikle bitmiş tükenmiş bir halde olmamamı sağlaması oldu.
Neyse amino 1900 başlangıç için iyi ama içinde şu yağ yakma özelliği olan carnitin yok diğer amino asitlerde var.Bende fazla yağ olmadığı için artı yanında cardio ile iyi gidiyor.Cardio yapmazsam forma giremiyorum ve antrenmanda yeterince ter atamıyorum.Sende kilo fazlası varsa carnityn içeren amino kullanabilirsin.
Beslenme düzenin iyi değilse ve kararlıysan alabilirsin bu ek besinleri ama sen beslenmene dikkat edebildiğin kadar et ve uyku tabii ki önemli.
Son olarak bence yapabiliyorsan önce ek besin almadan bir başla alış, kendini gör, vücudunu ve kapasiteni gör sonra alabilirsin acele etmene gerek yok.
Sosyal ağlarda paylaş

iki sayfa önceki enjoy yor biçtits kısmını anlamadım, düzgün gözüktü bana gayet ?

protein tozları tavsiyleri uçuşuyor da, en şahanesi nedir diye sorayım, arkadaşım harasslıyor hadi sen de al kullanalım diye, spor salonundaki hocalar yetersizliğin doruk noktasını temsil ettikleri için tavsiyelerini iplemiyorum.

kilo vermeyi engeller mi bir de bu (3-4 kilo ama) ? ne bileyim zaten günde max 900-1200 kalori alıyorum, ekstradan çalışmadan yakacağım yağ ile fazladan getirtmeye çalışacağım kas birbirini dengeler mi yoksa ?
Sosyal ağlarda paylaş

Günde 900-1200 kalori? Birine danışmadın sanırım bu diyete başlarken. Günde kaç kalori yakıyosun ki? Eminim ki 1700'den fazla yakıyorsundur. Bir de üstüne spor yapıyorsun ordan da kalori yakıyosun zaten.

O diyete devam edersen büyük ihtimalle kas geliştirmeyi bırak, kas kaybedeceksin. Kilo kaybın olacak, ama bu kilonun ciddi bir kısmı kastan olabilir. Bunun dışında da ciddi zararları olabilir (dikkat bozukluğu, bitkin hissetme, mineral/vitamin yetersizliği, açlık krizleri ve niceleri).

Az yağlı süt ile %80 protein içeren toz ile hazırladığın bir porsiyon protein shake yaklaşık 250 kalori oluyor ve 35gr civarı protein içeriyor. Kilo alıp almayacağın günde aldığın toplam kalori ile ilgili. Çok içersen kilo alırsın.
Sosyal ağlarda paylaş

Steroid kullanımının vucudun hormon duzenini bozması sonucu jinekomasti yani göğüs büyümesi oluyor, buna da bitch tits deniyor badiciler arasında. Öyle olacaksın ilerde demiş yani.

Kilo vermeni engellemez tabii ki, 120kcal var 1 scoopunda zaten. Alacaksan Optimum Nutrition markasının whey proteinini öneririm, bodybuilding.com ve çoğu insana göre 1 numaralı protein tozudur. Distributorler salon hocalarına komisyon veriyorlar temsil ettikleri markaları satmaları için, o yuzden yonlendirmelere kafanı takma, bodybuilding.com gibi kendini kanıtlamış vucut geliştirme sitelerinde gezerek bilgi edinebilirsin, bizde biraz kaslı her Türk genci "Hoca" çünkü.

900-1200 kalori çok çok az, unutma şok diyetler hiçbir zaman işe yaramaz, bir anda bu kadar kalori kesersen vucudun hemen kendini savunmaya geçip yağ depolayacaktır. Bir sağlık uzmanına, en kötü bilgili bir salon hocası ile görüşüp yaşına, boyuna, kilona, spor geçmişine göre bir diyet ve fitness programım hazırlat.
Sosyal ağlarda paylaş

Mirage said:
Günde 900-1200 kalori? Birine danışmadın sanırım bu diyete başlarken. Günde kaç kalori yakıyosun ki? Eminim ki 1700'den fazla yakıyorsundur. Bir de üstüne spor yapıyorsun ordan da kalori yakıyosun zaten.

O diyete devam edersen büyük ihtimalle kas geliştirmeyi bırak, kas kaybedeceksin. Kilo kaybın olacak, ama bu kilonun ciddi bir kısmı kastan olabilir. Bunun dışında da ciddi zararları olabilir (dikkat bozukluğu, bitkin hissetme, mineral/vitamin yetersizliği, açlık krizleri ve niceleri).

Az yağlı süt ile %80 protein içeren toz ile hazırladığın bir porsiyon protein shake yaklaşık 250 kalori oluyor ve 35gr civarı protein içeriyor. Kilo alıp almayacağın günde aldığın toplam kalori ile ilgili. Çok içersen kilo alırsın.

yok aslında 7 aydır yaptığım bir diyet diyetisyen kontrolünde, normalde 1500 kalori falan da çok cıvıttığım için kıstım biraz bitsin hemen koruma diyetine geçeyim diye, yan etki falan hiçbir şey de olmadı valla :p (130kg->80kg şeklinde program yaptık, 85'im şu anda)

kas kaybı neden olur peki ?
Sosyal ağlarda paylaş

Helal olsun çok iyi vermişsin.

1500 civarı normal evet. 1300'e kadar idare edersin hatta. Ama daha düşüğü tehlikeli. Hadi bir haftalığına falan neyse de, uzun vadede yapma. Şurda kalmış 4-5 kilo zaten. Sık dişini bir ay daha 1400-1500kcal ile devam ediver.

Yaktığından daha az kalori tükettiğin zaman vücut enerjiyi vücuttan bir yerden almak zorunda. Vücuttan enerji alabileceği iki temel yer var: Yağlar ve kaslar. Prensip olarak nerden en rahat alabilirse ordan alır. Ağırlık çalışıyorsan ve düzgün protein tüketiyorsan, vücut kaslara ihtiyacı olduğunu düşünerek yağlara öncelik veriyor.

Buna rağmen neden kas kaybı olacağına gelirsek... Vücut belli bir sürede sadece belli bir miktar yağ parçalayabiliyor (haftada yakabileceğin yağ yaklaşık olarak vücut ağırlığın * %1,5). Dolayısıyla eğer tükettiğin enerjiyle yaktığın enerji arasındaki fark çoksa enerjiyi sağlayabilmek için yağın yanında kasları da harcamaya başlıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...