Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ebay de Viski Koleksiyonunu satabilir miyiz?

bLackcha0s

Öne çıkan mesajlar

Elimde 174 şişelik bi viski koleksiyonu var.Envai çeşit 20yıldan beri biriktirilen viskiler.174 farklı türde ve markada viski.
Ebay den satışını yapabilir miyiz acaba? Yani yapsak bile kargosuydu falan gider mi?
Sıvıların kargolarının yasak olduğunu biliyorum ama ebayin farklı bi uygulaması falan var mı ?
Sosyal ağlarda paylaş

gittigidiyor da satmayı denemiştik alan çıkmadı bi kişi çıktı çok düşük fiyat verdi.

Ebay de zengin bi rus a falan denk gelir miyiz acaba.Şöyle Roman kardeşim girse baksa beğense arasa beni.Onun için çok değerli olan bi viski belki koleksiyonumda vardır değerinni çok üstünde teklif eder falan filan... =)

Organizasyon nasıl olur onu da düşünüp fiyat koymak lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

Şişeler boş değil.amaç zaten içmek değil. Bu bambaşka bir tutku.Meraklısı pek yok Türkiye'de.Örneğin 2 haftada bir şişeler temizleniyor.Çok ilginç şişeler var. Liste yanımda yok listede üretilmeyen pek çok viski var mesela.
Avrupa nın çeşitli yerlerinden geldi hepsi.Türkiye den alınma viski en fazla 5tanedir.

Ayrıca kapağı açılmamış viskiler bozulmaz.Tadında büyük değişiklikler olmaz.İçilince gıda zehirlenmesi geçirmezsiniz.Sadece kapağı açık olan viskiler bozulur.Ben alkol oranı %30 u geçen içkilerin bozulması halinde bile içilebildiğini biliyorum?
Sosyal ağlarda paylaş

Abi şişenin bi farklılığı yok.Alevler çıkmıyor. Çoğunun üretimi yok diye biliyorum.Benim merakım yok 20-25 yıldır biriktirilen viskiler bunlar.
resim upload edicem daha sonra.

Sadece satabilir miyiz diye sordum ? viski koleksiyonu farklı bişey.Tarihi geçti at çöpe olmuyor.En son verilen fiyat 8.5bin di.Çok altında bi fiyat diye satmadık.
Çok fazla şişe vardı depremde %60 ı gitti.Üstüne bide hırsız çordu =) 174tane kaldı.

Tahminim ebayde müşteri çıkar yönünde.Çünkü yurtdışında meraklısının çok olduğunu biliyorum.Mesela Maceristan'da koleksiyonun yapan çok varmış.Bazı viskiler ordan çıkma.
Sosyal ağlarda paylaş

Şarap da bozulur viski de, şarap biraz daha uzun sürer viski daha kısa, tabi cinsine göre.

Özelden kastın nedir bu koleksiyonda. Çok çok pahalı ise ebay çok sakıncalı. Gelsin alsın kim istiyosa. Ama ebay güzel reklam olur illa satmak zorunda değilsin ordan. Koy reklamın olsun zaten seninle kontağa geçerler.
Vizkiyi ship edemezsin başka ülkeye. (edersin de zor)
Sosyal ağlarda paylaş

Yillanma denilen sey zaten sisede yapilmaz ki, sarap icin de bu gecerli diyorum atmiyim da en azindan viski icin gecerli.

Cat diye de bozulmaz da, viskilerin olayi su: aldigin hali zaten o fiyatla alabilecegin en guzel tadi alacak sekilde yillandirilmis. Uzerine cikarsan, hem sisede yillandirma kosullari hem de viski guzel bi viskiyse mukemmel dengesini bozarsin.

Ama koleksiyon olayi cok farkli bisey tabi, umarim satmanin bi yolunu bulursun. Eger satmicaksan da devam ediceksen, Blue Label'in duty free'de 400 euroluk King George V versiyonu var, zengin olursam ilk alacagim sey olarak yazmistim zamaninda.

http://lh4.ggpht.com/_W8cvglH2R0I/SCjgsZYG80I/AAAAAAAAAak/P5TPF9dRZuA/S6300338.JPG
Sosyal ağlarda paylaş

Koleksiyon olayı benim uğraşıcağım birşey değil.Ben kendi evime alsam yarın öbürgün paso içerim sıkıldıkça.
Yurtdışına çıkan insanda değilim farklı yerlerden getireyim.
Evde yer kaplıyor

tahmini değeri 20-15bin arası o civarda birşeye satmaya çalışıyoruz.Ama böyle aşmış viskiler yok.Çoğu eski viski elimizden geldiğinde kutusunda sakladık.Şişeleri hep temizledik falan.
300ü geçiyordu.Depremdi hırsızdı hediyeydi falan 174 tane kaldı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...