Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Film Arşivi yaparken..

münazara

Öne çıkan mesajlar

HD ile rip i kıyaslamanın manası yok abi benim demek istediğim o. axxo nun da filmlerinin hemen hepsi (benim bildiklerim) rip zaten ama HD ile kıyaslamanın dışında (ki bence çok gereksiz bu kıyaslama) asla tırt değil, benim savunduğum bu.
Sosyal ağlarda paylaş

forgiver said:
tırt olması için ya ekranın dibine girmen lazım ya da 200 ekran tvden izlemen

şimdi 17"e 1200x600 lük görüntüyü koysan ve dibine girsen güzel gözükür ama dibinden izlemenin bir anlamı yoktur
aynı ekrana 600x400 ü koy masaya ayak atmalık bir uzaklıktan seyret görüntü gayet güzeldir. neden çözünürlük o kadar düşük deildir, rip kalitesi iyidir, görüntüyü büyütmek için kullanılan codec, program iyidir

tamam kullanım alanına göre değişir ama ben 15.4 lük ekrandan izliyorum gayet hd havasındayım tek sorunum bilgisayar koltuğunun tv izlemek için yeterince rahat olmaması

32"lik bir tvden izliyecek olsam bende hd indirirdim ona da lafım yok

20" widescreen var, çok kötü görünüyor :(:(
Sosyal ağlarda paylaş

Pyro said:
Tamamen antipatik görünmek ve ilgi çekmek için yapılmış bir yorum gibi geldi.

Sırf radikal görünmek ve ilgi çekmek için yapılmış bir yorum olmuş seninkisi.
Lopeth said:
axxo nasıl tırt yaw

Pyro said:
Zira beyni olan bir insanın axxo tırt demesine aklım ermiyor.

cado said:
oha axxo ya tırt dedi

internette 1-2 torrent sitesi gezen birisi olsanız tırt olduğunu farkederdiniz ama bilgisiz olup uzaktan konuşmak kolay tabii.

axxo'dan çok daha kaliteli ripleyenler var. axxo'nun olayı kaliteli video olduğunu sanıyorsanız yanılıyorsunuz. axxo'nun olayı her filmi riplemektir.

yani her filmi axxo ile bulabiliyorsunuz ama kalite konusunda çok daha iyi videolar sunan gruplar var.
"Beyni olan bir insan" iki videoyu yanyana koyunca aradaki kaliteyi farkeder.
Axxo'nun görüntüleri bulanık kalıyor.
HD derdinde değilim ama çoğu kez DVDSCR'ler daha izlenebilir oluyor.

Ha bana inanmıyorsanız gidin biraz internette axxo yorumlarını okuyun, sadece ben söylemiyorum böyle birşeyi.
Sosyal ağlarda paylaş

HD türü veya ona yakın bir kalite arıyorsan zaten riplerle ne işin var? "Beyni olan" dan kastım buydu ama anlamamışsın.

Ayrıca;
Bone said:
Pyro said:

Üzgünüm becerememişsin, başka sefere.
Sosyal ağlarda paylaş

roket adam said:
Kalite arayan adama Axxo tırt tabii. Adamların olayı filmleri bir cd ye sığacak şekilde riplemek. 3 saatlik filmi 700mb a sığdırınca görüntü çamur oluyor. VHS günlerini anımsıyorum.
demiştim ama sallayan olmamış. o da güzel.

Kaede de yazmış, adamların olayı kaliteli film sunmak falan değil. HER FİLMİ 1 cd ye sığabilecek şekilde riplemek. Film uzadıkça bitrate de düşüyor yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:
Pyro said:

Lopeth said:
axxo nasıl tırt yaw

Pyro said:
Zira beyni olan bir insanın axxo tırt demesine aklım ermiyor.

cado said:
oha axxo ya tırt dedi

internette 1-2 torrent sitesi gezen birisi olsanız tırt olduğunu farkederdiniz ama bilgisiz olup uzaktan konuşmak kolay tabii.

axxo'dan çok daha kaliteli ripleyenler var. axxo'nun olayı kaliteli video olduğunu sanıyorsanız yanılıyorsunuz. axxo'nun olayı her filmi riplemektir.

yani her filmi axxo ile bulabiliyorsunuz ama kalite konusunda çok daha iyi videolar sunan gruplar var.
"Beyni olan bir insan" iki videoyu yanyana koyunca aradaki kaliteyi farkeder.
Axxo'nun görüntüleri bulanık kalıyor.
HD derdinde değilim ama çoğu kez DVDSCR'ler daha izlenebilir oluyor.

Ha bana inanmıyorsanız gidin biraz internette axxo yorumlarını okuyun, sadece ben söylemiyorum böyle birşeyi.

O yorum vs olayı sallama bi kere. Ayrıca axxonun olayı fiyat-performans olayı gibidir. 700 mb civarinda ripleyen en iyi grup axxo. aaa hd blue vs ripler axxo dan daha iyi diyen armutluk yapar, çünkü kulvar farklı.

Ayrıca axxo her filmi rip lemiyor. Yeni ve beğenilen yapımları bıraktım eski klasikleri bile gruplaya gruplaya release ediyorlar. 1 2 torrent sitesi dediğinde mininova vs den öte gitmiyordur muhtemelen. Dediğim gibi çok film izlemem ama çok indiririm. Hd olan yüksek kalitelileri kendim için ayrı arşivliyorum. Arkadaşlarla beraber izlemek içinde hdd-video playerima farkli grupların release lerini indiriyorum ve her zaman axxonun daha iyi oluyor. Ayrı olarak altyazısıda çok kolay bulunuyor birçok kişi kullandığı için.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
reyou said:
abicim film arsivi yaparken, txt dosyasina isim arsivi yapin bundan 3 yil sonra, ya filmleri 10 dakikada indirebiliyor olcaksiniz yada direk olarak internetten seyrediyor olacaksiniz, dijital arsiv diye bisi yok artik.

3 yıl sonra o dediğin olur ama türkiyede bu TTNet'le olmaz!
180 MBlık megaupload'dan direct download'ı gece 22.00'de başlattım hala inmedi mesela

ha o dediğin olursa sırtıma seni alır Taksim'de koşarım
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...