Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sherlock Holmes (2009)

Innuendo

Öne çıkan mesajlar

'@ azmo =( '

@ paticik =P

fragman çok etkili ama genelde filmler fragmanlardan tırt oldukları için orta bi filme benziyor .

Robert Downey Jr. ı izlemek bile yeterli olacaktır benim için gerçi. bi de artık jude lawı önlerine gelen filme dahil etmeseler diyorum . adam ortalık oyuncusu oldu .
Sosyal ağlarda paylaş

Film iyiydi zevkle izledim ama özellikle Jude Law'ın oyunculuğu biraz sırıttı. Burada oyunculukları övenleri okuyunca da şaşırdım açıkçası, bende bie gariplik oldu herhalde.

Bir de tamam Conan Doyle'un Holmes'ünü bekleyerek gitmemiştim, aksiyona falan hiç lafım yok ama Sherlock Holmes'ün olayı ottan boktan çıkarsamalar yapmasıdır. Yani kitaplarda durduk yerde adam bu sabah karısıyla tartışmış der ve okuyucu bu sonuca nerden vardığını hayatta anlayamaz, Watson nası ya diyip de Holmes anlatınca ha siktir dersin. Filmde ise bu çıkarsamalar o kadar zayıf ki, şimdi spoiler vermiyim ama yani açıklama yapmasa da anlıyorsun nasıl bulduğunu anlamadıkların da ilkokul çocuğunun önereceği türden şeyler. Yani bunlara daha zekice şeyler bulunabilirdi, ha niye bulmadığını da tahmin edebiliyorum: şimdi 1 sn de ipucunu geçip 2 dk aksiyon koymak yerine 1 dk ipucuna ayırırsan bu sefer film yavaşlayacak, ortalama seyirci bayacak vs. Yine de iyi yönetmen bunu kotarabilir. Yanlış anlaşılmasın kurguya laf etmiyorum hatta hikaye çok iyi toplanmış fakat içimde ukte kaldı öyle.
Sosyal ağlarda paylaş

yeni geldim filmden, harikaydı.

Yani bir üstteki posta katılıyorum, alışıldık Sherlock Holmes değildi ama Guy Ritchie tarzı bir yönetmenden de o tip bir karakter beklenmezdi. Nitekim bence bu haliyle de çok iyiydi.

Çıkarımlar bence bu tip bir film için çok iyiydi ama ne bilim, tek hoşuma gitmeyen yanı görsel efektler oldu. Çok sırıtıyorlardı ya

Yine de 8.5/10 diyorum
Sosyal ağlarda paylaş

copry said:

'@ azmo =( '

@ paticik =P

fragman çok etkili ama genelde filmler fragmanlardan tırt oldukları için orta bi filme benziyor .

Robert Downey Jr. ı izlemek bile yeterli olacaktır benim için gerçi. bi de artık jude lawı önlerine gelen filme dahil etmeseler diyorum . adam ortalık oyuncusu oldu .

How I met Your Mother izlemiş işte, orada Robin diyordu ya bir bölümde.

Lol busted.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...