Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

WotLK Arena, BG, World PvP Başlığı

Gangren

Öne çıkan mesajlar

walla butun tartışmayı falan okudum. ama hep ulan bişi yazsammı yazmasammı die içimden geçirdim. cunku ben bir resto shamanım. ve aglıorm resmen arenada :D. su ana kadar kac tane roguela karsılastım. olmeden "kaçabildiğim" yok. yani adamlarda inanılmaz bi burst war. hiçbi şekilde bişi yapamıorm. poisonları silsem heal atamıorm kendime. riptide falan atsam ztn poisondan dolayı bi tikte bişi heallamıo. bildiğin aglıorm her turlu.
Sosyal ağlarda paylaş

1) Senin 22k hp'ini stunlayıp yok eden rogue %99.9 full pve geardır. Henüz ress caplenmediği ve stamina "ok" düzeye gelmediği için seni kesiyor olabilir.

2) Artacak resilience ve stamina değerleri ile rogue'un o "lol i burst u with my naxx gear" olayı bitecek. Çünkü sen muhtemelen o opener burstden yırtacak ve resiliencesız, hpsiz rogue yem olacak.

3) Bu yüzden PvP gear giymek zorunda olan rogue'un offensive statsları düşecek. Senin de artan ress/hp değerleri ile survival'ın makul düzeylere gelecek.

Top 5 oynadım diyorsun yeri gelince ama preTBC'de de aynı gelişen olayı idrak edemiyorsun ya da inatla trollemeye devam ediyorsun.

Level 70 oldugumda, mavi/yeşil gearım ile aynı geardaki her class'ı 1v1 alabiliyorken gearlandıkça işlerin rengi değişti. Yine aynısı olacak işte.

Hala rogue kıpırdatmadan kesiyor vs diyeceksen de "QQ moar" dediğimi varsay.

Keza Rogue PvE dps'i şu an olması gereken gibi değil mesela (pve). ama gidip de ağlamıyoruz dps'imiz düşük diye çünkü "gear" olayı.. Yeni eklenecek gear ile rahat rahat hit vs artacağından rogue dps'i daha ivmeli artacak. bkz: pretbc
Sosyal ağlarda paylaş

bazıları ressilence gelince düzelicek pvp sistemi falan demişte cidden şakamı yapıyosunuz ? DK- rogue takımına karşı resto şaman takım arkadaşım 2-3 sn zar zor dayanırken orta seviyeli bir ressilence gearı ile, ilerde bu gearı ressilence caplese ne değişicek ayıptır sorması belki 1 sn daha uzun yaşar ? utanmadan bazıları rogue için ağlamış insaf .
Sosyal ağlarda paylaş

Rogue "şu anda" (bak bu iki kelime yan yana gelince anlamıyorsan resimlerle, fotoğraflarla renklendirerek anlatabilirim) sapık gibi cloth kesiyor.

Aksini iddia eden ya rogue oynamamıştır, ya bilmiyordur, ya da durumundan memnun olduğu için bık bık ediyordur (Böyle de sınırlarım evet).

Bu arada Masquerade, Kaede'de neredeyse full deadly - hateful var. Ki senin sırf çenenle yaptığının 10 katını yapar arenada iddia ederim. Şu anda durum böyleyse 150-200 resi sonra pek bir şey farketmeyecek. Hatta o rogue eline bir tane daha Anarchy çeker o sürede, daha da beter olur.

Yani senin mantığınla şu anda S1'i tamamen unutmamız gerekiyor. S2'de durumlar değişecek, biz de farkındayız. Ama neden S1'i kenarda oturup izleyerek geçirmek zorundayız? Bir şeyler yanlış o zaman.
Sosyal ağlarda paylaş

Genelde dediğim zaten melee snıfların clothlara karşı çok yüksek burst dmg verebilmesi bir anda ama en çok canımı yakan rogue. Warrior ve Paladin ile bir süre başedebiliyorum yani sonuöta ölüyorum ama en azından bir süre kasabiliyorum. DK ise ilginçtir %60-70 kaybediyorum ya bana rastgelen DKlar acemi ya da benim oyun stilim DKya ters geliyor olabilir. Rogue ise cidden henüz 1vs1de kazanamadım. İlk saldırıyı o yaptıysaki ben yapsam dahi en kötü ihtimal CloS vanish ile kaçıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Şu anda BM hunter, DK ve Paladinin burstu rogueun burstunden iyi, sustained dps inden çok daha iyi. Survivability'si çok çok daha iyi.

Şu 600+ resilience'la yakınan disc priestler'in tek amacı da kesinlikle kuru gürültü yapmak. 1900+ da holy paly'le karşılaştığım setuplar:
Disc Priest Rogue, Disc Priest Paladin, Disc Priest DK, Disc Priest Mage.Hepsinde de oyunlar en az 3 dakika sürüyor. Hiçbirini lolz ambush eviscerate backstab'le kesemedim. Demek ki ya takım arkadaşlarınız gerçekten peeling nedir bilmiyor ve oyunu takip etmiyor veya ya da siz çok tecrübeli değilsiniz 2000 resilience'la da oynasanız da pek fayda sağlamayacak bu durumda, üzgünüm.
Sosyal ağlarda paylaş

Yahu sahne çok komik, 2 tane rogue şu an topicte yarısı üst seviye, yani ucundan değil top 10 gladiator olmuş oyuncular ve pvp trinket geyiği falan dönüyor.

İki rogue'umuzun oyunculuk seviyelerini bilemiyorum ama bariz common sense eksikliği var ki daha büyük bir eksiklik. Wispy sen zaten bilmem kaç gün/hafta/ay skillbarında hemorrage yerine sinister strike'la gezip farketmeyen bir adamsın. Clothie'lerin hepsini burstleyip burstleyip "nihaoho çok kral oyuncuyum ben." demişsindir zaten. bir kere bracket'ın direk dandik, 2v2'da burstleyip burstleyip çok pro zannediyorsunuz kendinizi, komik oluyor.

Bakın ben de laf sokarım, hepimiz vurabiliriz belden aşağı, daha önceden arenada karşına çıkmamış insanlara pvp dersi vermek kolay.

O laf attığın Kaede'nin takım arkadaşıda benim yani Masq. Son haftaya kadar rank 1 tutup feederlar yüzünden rank 7 kapattık. Acemi değiliz yani ama tavırlarınız tartışma değil kavga direk.

Bir kere azıcık akıl mantık olur, iki tane roguesunuz, zilyon tane tecrübeli, farklı classlardan oyuncu çok op olduklarında hem fikir. Yani şu an biz ne desek siz he demezsiniz çünkü ego meselesi haline gelmiş bir kere. O yüzden uzatmanın manası yok, bırakın rogueları bırakın warriorları, DK'ler çok imba onu konusalım.
Sosyal ağlarda paylaş

Gerçekten düzgünce tartışmayı, özellikle banlandıktan sonra bile öğrenememiş bir insansın Xunn. Ben seninle ilgili hiçbirşey söylememe rağmen senin işi saçma şekilde kişiselleştirmen gerçekten absürd.

Bel altı vurma dediğin şey komik, sinister'la competitive 2100+ oynadım 1 hafta evet bu benim dikkatsiz olduğumu gösterir, glaivelerin yerine s3 swordla da başarılı olacağımı da. Oynadığım bracket seni hiç ama hiç ilgilendirmez, tercih meselesi ben 2v2 den ve 5v5 den zevk alıyorsam veya 3v3 oynamıyorsam.

Bu oyunla ilgili PvE'de 1-2 anı dışında hiçbirşey için sevinç ya da üzüntü duymadım. PvP'yi de hiç bir zaman ciddiye almadım ama 3 farklı setupta 3 sezonda 2200+ oynadım. 30 saniye ya da 30 dakika süren hiçbir maç sonrasında da nerd scream atıp nasıl kestik karpuz gibi mohaha süperim kral oyuncuyum demedim senin iddia ettiğin gibi. Bu oyunu 4 sene vakit öldürmek için oynadım, şu anda sadece işten sonra dinlenmek için oynuyorum. En iyi olmak gibi bir iddiam veya amacım hiç olmadı.

Burada ben sadece fikrimi belirtirken (800+ resilience'la dengelerin oturacağı) veya arena tecrübemi paylaşırken (Disc priest'lerin, tree formda yakalanmayan druidlerin, frost magelerin takım arkadaşının da yardımıyla instagib lemenin mümkün olmadığı hakkında ) senin anlamsız agresif hareketlerle hala gelip QQ L2P gibi postlar yazıp Common sense var çok şükür ama senin bu başkalarını kendi seviyene çekip tecrübenle alt etme felsefene yabancıyım biraz kusura bakma.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi. Of. Konuyu tamamen kaçırıyorsun yazdığım şeydeki. Yahu neyse ya ahah.

edit: yok gerçekten wot'ları dizmeye devam edeceksin işim var gücüm var. Burst burst skill geyiği çevirmeye devam edin, gearı hemen hemen full oyunculara karşı. Tek counterınızda l2p olsun ondan sonra sizden daha başarılı priestlere. Kolay gelsin.
Sosyal ağlarda paylaş

Dk lar için dedikleri Doğru bir kaç forum gezdim..

Ama şunu anlamıyorum çoğumuz 5 senedir belki üyeyiz bu foruma.

Kimimiz araştırsak siz daha hiç post atmamışken bizim bu bölümlerde postlarımız , konularımız vardı ama hiç bir zaman ben iyi sen kötü l2p falan yapmadık. Burada birşeyler daha öğreneyim derken hep agresif konuları okuyoruz istemeden olaya giriyoruz.

Lütfen.... biraz daha eğitici ve seviyeli olursak hepimiz daha mutlu olucaz..
Sosyal ağlarda paylaş

ozii_x said:

Ama şunu anlamıyorum çoğumuz 5 senedir belki üyeyiz bu foruma.

Kimimiz araştırsak siz daha hiç post atmamışken bizim bu bölümlerde postlarımız , konularımız vardı ama hiç bir zaman ben iyi sen kötü l2p falan yapmadık. Burada birşeyler daha öğreneyim derken hep agresif konuları okuyoruz istemeden olaya giriyoruz.

Lütfen.... biraz daha eğitici ve seviyeli olursak hepimiz daha mutlu olucaz..

(tu)
Sosyal ağlarda paylaş

Ben bugün DK kestim, evet ilk kez clean kill yaptım, umarım farma bağlayacağım önümüzdeki günlerde.

Prot warrior-Rogue süper bu arada haha. Warrior-DK, Hunter-DK gibi comboları tokatladık hep. Ama metamorfoz lock, rogue combosu nedense hep kafa kafaya gitmemize rağmen yedi bizi. Aynı takımdı gerçi, rogueda cheath death vardı, o bir kaç saniye 2 maçta da nalları dikme sebebimiz oldu. Lock çok feci dövdü prot warrior'u bir de. Zaten %600 armor ve deli life drain yüzünden yalan oluyorum. O nedenle rogue'a oynadım hep ama hep 1-2k hpyle sadece lock ayakta kaldı.

En güzeli de moonkin-priestti. Ambush+mutilate+evisctle yatan pri üstüne moonkini de 5-6snde aldık kapılar açıldıktan totalde 20sn sonra ikisi de yerdeydi.

(hoş 1500lerde geziniyoruz ama hala olayı kavrama aşamasındayız ve pve gearla takılıyoruz xD)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...