Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Mentalist

Penthesilea

Öne çıkan mesajlar

Finale

7 senelik maraton sona erdi. Rigsby le Van Pelt te geldi dugune. Vega nin olmesi biraz yersiz oldu, en azindan Riley icin mutlu son olurdu. Sanki herkes upgrade oldu, Riley avcunu yaladi gibi oldu.
Katil olayini cok uzattilar, dugune gelmeseydi daha iyiydi sanki. Illa aksiyona gerek yoktu kanimca.

Ozleyecegiz Patrick Jane i.

Sosyal ağlarda paylaş

Alkışladım ben de, çok güzel bitti.

final

wylie ve vega evet kötü oldu ama bu kadar ölümsüz gitmemişti hiç, ben uzun süre abbott ölecek diye bekledim hatta. Rigsby ve van pelt olmasa olmazdı zaten ama keşke devam etselerdi. Cho bu kadar çok gülmedi bir bölümde hiç ahah. Yalnız cbi karl bile dansediyordu, sonda adını yazmışlar zaten lol. Helal olsun atlamamışlar, ben onu red john sanmıştım bir dönem ahah

onlar erdi muradınaaaa

helal sana patrick.

Teşekkürler bruno heller, teşekkürler simon baker. Ben beşinci sezonda başladım ama sanki yıllardır izlemiş gibiyim. :)
Sosyal ağlarda paylaş

yıllardır izliyorum. şöyle dönüp baktığımda vasat aslında. en en önemlisi biraz daha red john olsa tier atlardı. sezon hikayesi olayını hiç beceremediler.

ilk kısım çok iyiydi ama ben bir türlü final havası yaşayamadım. keşke baştan planlayıp red johnla bıraksaymışlar. aşk meşk, fbi falan simültane gayet olurdu. keşke çok önceden rigsby ile van pelt'i şutlayıp abbott, wiley gelseydi.
Sosyal ağlarda paylaş

• 9 yıl sonra ...

Her hafta House, Psych, Monk, CSI, CSI: NY, CSI: Miami, NCIS, NCIS: LA, NUMB3RS, Crossing Jordan, Bones, Castle, Criminal Minds, Life, Lie to Me, Law & Order, Law & Order: SVU, Law & Order: CI, Angela's Eyes, Medical Investigation, Medium, Ghost Whisperer, Saving Grace izlediğimiz günler... sonra buraya gelip bölümleri tartışırdık...

şimdi bir bölüm dizi izlerken bile zorlanıyorum.

Cote de Pablo, Navi Rawat, Michaela Conlin, Amanda Righetti, Daniela Ruah, Renée Felice Smith, Sarah Shahi bu dizilerle tanımıştım.

ha bir de Forever vardı sonradan gelen, keşke onu erkenden iptal etmeselerdi, devamını merak ediyordum hikayenin.

Bone, 18.05.2012 07:37 tarihinde dedi ki:

Emmanuelle Chriqui güzel kızmış

Gallant, 18.05.2012 12:36 tarihinde dedi ki:

Mentalist teki hali epey cekici.

Akhlaur, 22.11.2012 08:47 tarihinde dedi ki:

Sloan da kütür kütür kız ya.

Sir.Enis, 30.01.2013 04:59 tarihinde dedi ki:

sloanla jane gerçekten ilişki yaşasın ya
+ entourageda beğenmiyordum kendisini burda daha bi sexy geldi bana

Gallant, 30.01.2013 22:01 tarihinde dedi ki:

Lorelei tas gibi hatun yahu. Jane de hasta zaten.

dizinin en güzel yanıydı.

Bone tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Dizilerin sayisi artti, hemde dizilerin cogu binge watching formatina gore tasarlanmaya basladi. Oyle olunca ortada ana hikaye harici senaryoda baska bisiye yer verilmiyor. Streaming platformlari icerik olsun platform dolsun diye her senaryoya dizi cekiyor. Nasilsa tv lerdeki gibi yayin saati kisitlamalari yok. Bolum sayisi konusunda da ana hikayenin uzunlugundan ziyade kendi tercihlerini one suruyorlar. Or. 4 bolumluk hikaye icin, gidin bunu 8 bolum yapin diyorlar. Eski dizi formati sezonluk 24 bolum ustunden tasarlandigi icin araya filler hikaye, side quest, yan karakter arci koyucak yer kaliyordu. Or. Mentalist teki her yan karakter odakli mutlaka her sezonda (yada 2 sezonda bir) bir bolum oluyordu. Bu seni kendini daha yakin hissettigin karakterlere baglanmana imkan taniyordu. 

4 bolumluk hikayeyi 8 bolume cekince araya yukaridaki yan hikayeleri sikistirmaya calisinca siritiyor. Senaristte haliyle bolumleri uzatiyor, dizinin temposu kaciyor.

Forumun en iyi yani bu, kendi kendimize curatorluk yapiyoruz.

@Bone, Emmanuelle Chriqui neredeyse 50 ye dayanmis, ama halen guzel 🙂

Gallant tarafından düzenlendi
  • Like 1
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi baktım da hiç adını sanını duymadığım 5-6 puanlı birşeylerde oynamış, daha büyük rolleri hakediyor. margin call'dan beri görmedim hani i give it a year hariç, oradaki rolü ufaktı. boy swallows universe varmış yüksek puanlı da ilk defa duyuyorum, hiç ilgimi çeken bir konusu da yok pas.

neyse en azından tom sizemore/michael madsen gibi 672187316512867521 tane kimsenin bilmediği 2-3 puanlı tv filminde oynamıyormuş ona sevindim. en kötü durum o sanırım.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...