Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Angels and Demons

progamer

Öne çıkan mesajlar

Bende dün izledim. İçimde bir korku vardı ikinci bir faciamı diye ama Da Vinci ye göre daha güzel toparlamışlardı. Da vinci şifresinde alakasız okadar çok şey vardı ki artık kitapla benzer bi yanı kalmamıştı filmin. Bunda yine yukarıda spoiler içinde belirtilenlerden başka pek değişiklik yoktu. Hea tabi daha güzel olabilrimiydi tartışılır=)
Sosyal ağlarda paylaş

Uyarlama yapan yönetmenler hem zaman kısıtından, hem de bazı gişesel/estetiksel kaygılar yüzünden kitap kadar uzun soluklu ve detaylı yapamayabiliyorlar işleri. Mesela "hiç aksiyon durmuyor" falan denmiş, 140 dakika olduğu halde aksiyon durmuyor, filmi istediğiniz gibi yapsa 210 dakika izleriz heralde :p

Camerlengo'nun pasif hali ve bolca Lancia reklamı beni de rahatsız etti de, genel olarak başarılı bir uyarlamaydı bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Kitabı okumayan birinin beğenmeme ihtimali yok gibi birşey zaten.140 dakikalık bir filmde bir dakika bile durağanlık yok nerdeyse.Zaten 400-500 sayfalık bir kitap kendini 3 günde okutabiliyorsa yönetmenin eldeki malzeme zaten çok geniş.4 saat bile yapsa filmi yine heyecanını yitirmeyecek bir filmdi.
Sosyal ağlarda paylaş

Da Vinci Şifresi'yle aynı yönetmenden mi bu?

Onda çünkü film kitabın neredeyse aynısı olmasına ve çok tutarlı sürmesine rağmen bir türlü sevememiştim filmi. Her şey olması gerektiği gibi olsa da bir türlü film beni içine çekememişti, o havayı verememişti bana. Sebebini anlayamasam da yönetmenin başarısızlığıdır diye tahmin etmiştim. Aynısının bunda da olmasından korkuyorum.

Bunun kitabını D.V. Şifresinden daha çok sevmiştim. Aynısı buna da olsa üzülürüm.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:
Da Vinci Şifresi'yle aynı yönetmenden mi bu?

Onda çünkü film kitabın neredeyse aynısı olmasına ve çok tutarlı sürmesine rağmen bir türlü sevememiştim filmi.

Da vinci kitabını bir daha okuyup hemen arkasıdnan filmini birdaha izlemeni tavsiye ederim. Filmde senaryoyu evire çevire öyle bir hale getirmişler ki biraz daha karışsalar olaya karakterlerin isimleri bile farklı olacakmış
Sosyal ağlarda paylaş

Toledor said:

Da vinci kitabını bir daha okuyup hemen arkasıdnan filmini birdaha izlemeni tavsiye ederim. Filmde senaryoyu evire çevire öyle bir hale getirmişler ki biraz daha karışsalar olaya karakterlerin isimleri bile farklı olacakmış

Hmm olabilir, filmi izlediğimde kitabın üzerinden bayağı zaman geçmişti unutmuşumdur. Ama filmde aa tamam burayı hatırladım falan diye diye izliodum.
Sosyal ağlarda paylaş

gittik geldik,kitabı okumadım evde bulunmasına rağmen hep okuyacam okuyacam diyordum ama bir türlü o isteği bulamamıştım,artık başlarım :)

Ha kitabı böyle mi bilmiyorum ama sonu çok tahmin edilebilir geldi bana,bunun yanında film olarak başarılıydı.

Kitabı okumadan böyle böyle diye yorumlar yapmak istemiyorum ama bana göre film 7/10 :)
Sosyal ağlarda paylaş

en merak ettiğim sahnelerin olmadığını yazmışsınız spoilerda yine de gitcem

cern yok kohler yok Allah bilir assasinin kızı kaçırdığı o geçitli bina da yoktur yada kötüdür ve vatikan kütüphanesindeki o sıkışma sahnesi de uyduruktur yada yoktur VE KİTABIN BAŞLANGICINDAKİ O CERN tasviri Bakalım nası yapmışlar o jet uçak fln peh inanmıyorum ama gitcem

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
  • 2 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...