Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Angels and Demons

progamer

Öne çıkan mesajlar

çok gereksiz bok atmışsınız derdim ama aynı türde daha iyi kitaplar okuyunca hakkaten bok atılması gereken bi insan dan brown. hele bu kitap serisi ilk çıktığında "YENİ KİTABI İÇİN DAĞ EVİNE KAPANDI" diye haberler filan çıkmıştı, iyice fena
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
  • 3 ay sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
  • 2 ay sonra ...
gittim geldim, spoilerlı bişeyler yazıcam.

"kitapta şurası böyleydi, acaba filmde nasıl"
yok öyle bişey, kitaptaki çoğu olay ya kaldırılmış ya da değiştirilmiş.
örneğin filme gitmeden önce öğrendiğim "müslüman katil yerine danimarkalı katil" getirilmesi olayı. "hmm ne kadar kötü olabilir ki" diyordum, ancak genç işadamı tipinde bi eleman koymuşlar taşak geçer gibi, kitaptaki katilin gizeminden, yarattığı dehşetten eser yok.
camerlengo da bu değişimden nasibini almış, kitaptaki "papa'nın ölümünden sonra tüm yükü omuzlarına almış" olan o camerlengo gitmiş, "ya bi saniye bence şunu şöyle yapalım nası fikir??" şeklinde ortalıkta koşuşturup duran toy bi delikanlı gelmiş.
bütün filmde cern'le kurulan tek ilişki noktası vittoria olarak kalmış, max bilmemne vardı sanırım, cern'in başkanı, yok öyle biri filmde unutun.
ve en büyük hayalkırıklığı yaşadığım yer de filmin sonu oldu, hani kitapta camerlengo ile robert'ın helikopterle yükselmesi, daha sonra camerlengo'nun paraşütle atlayıp kurtulması ve sanki mucizevi bir şekilde kurtulmuşçasına kilisenin tepesinde filan belirmesi, robert'ın bez parçasıyla bişeyle yavaşlayıp nehre düşmesi. evet filmde böyle şeyler de yok. mucizevi, gizemli hiçbir şey yok. vın vın arabalar geçsin, arkaya da dındırırıdındırırıdındırırı müzik koyalım, hop oturup hop kalksın izleyenler gibi bişeyler düşünmüşler sanırım, başka bir anlam veremedim filme gerçekten.
çekimler güzeldi, ama sahne geçişlerini beğenmedim, ztönk ztönk diye ordan oraya geçti bütün film boyunca, heralde bu da "SÜRÜKLEYİCİ OLSUNNNNNN" anlayışının bi sonucu olsa gerek.

sonuç olarak, beğenmedim değil evet, ama çok daha güzel olabilirdi. şu haliyle kitapla gayet alakasız, sıradan bir aksiyon filmi olmuş. hatta oturup mel gibson'lı cehennem silahı izleyesim falan geldi filmden çıktıktan sonra.

ve tabi bana para verseler ben daha iyisini çekerim jfdj

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...