Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

the Dark Knight -SPOILER başlığı-

Sam

Öne çıkan mesajlar

Duduk yönetmen Nolan, hmm peeki :) Ben oscar alabilir diyorum hehe.

Esas sorun Depp'in oynayamaması değil zaten, lojistik sorunlar tamamen. Depp eğer oynarsa yüksek ihtimalle daha manyak, deli bir Joker oynayacaktır Ledger'ınkisi gibi anarsikten ziyade Nicholson'un performansına benzeyecektir. Hatta yüksek ihtimalle de gayet sağlam, kendi Joker tipini de oturtur.

Heh, o değil de bir Batman filminde sayfalarcaaa Joker tartışıldı ya Bale'e buradan bir not olsun kendisini kimse çekiştirmedi ama Ledger çok çekiştirildi, ki ölmeseydi daha bile çok çekiştirilirdi "Hollywood'un yeni psikopat yıldızı" diye.
Sosyal ağlarda paylaş

Gangren said:
En azından ben böyle düşünüyorum. Nolan garipsenecek değişikliklere gitmiş.

sanat bu aga! nasıl yargılarsın nolan'ı, adam yorum yapmış!11

heh şaka bir yana evet playboy bruce şaşırtıcı tabii ama şaşırılacak şeyler listesinin daha alt sırasında hani.
Sosyal ağlarda paylaş

- Joker'de karakter değişikliği sorun olmaz. Eski seride de zaten özelliklerinden biriydi film serisinin. Her filmde Alfred hariç herkes değişirdi. Batman bile Val Kilmer'dan George Clooney'e kadar gitti geldi.

- Johnny Depp Joker'i alır götürür, muhteşem olur. Yanlız şu efemine yürüyüşünü sürdürmemesi gerekiyor işte PotC ve sonrası Tim Burton karakterlerinden kalma. Sam'in rahatsız olduğu ciddiyet kısmını da halledip eskisine biraz yaklaştırır. Artık Depp'in oyunculuğundan şüphe eden kaldı mı hala şaşırıyor insan.

- Christian Bale çok iyi oyuncu, ama bu filmde vasat kalmasının sebebi kendisinden değil rolünden ve filmin senaryosundan kaynaklanıyordu. Batman filminde Batman figürandı resmen.

- TwoFace çok çabuk harcandı kötü oldu. Zaten filmin tek eksisiydi bence. Hani aşmış bir filmi adam yapmış sürdürmüş sürdürmüş sonunda bi bakmış "lan 2 saat oldu film bitecek hala bağlayamadık sonunu" diye panikleyip alelacele bitirmiş gibiydi.

- Rachel keşke azıcık, miniminnacık bile olsa bi miktar güzellik içeren biri olsaymış. İlki biraz fazla çocuksu kalmıştı. Buysa son derece çirkindi. Yolda görsem yüzüne bakmam yahu. Bundan sonra daha fazlasını bekliyoruz artık yeni dişilerde.
Sosyal ağlarda paylaş

Verilmek istenen mesaj, Bruce koluna en taş hatunları takıyor ama onun derdi duygusallıkta, yaşanmış geçmişte olayıdır bence. Ha, dawson'un öküz hatunu bu filmde oynamayıp hikaye bütünlüğüne ve gerçekçiliğine böyle bir balta vurmayı nasıl profesyonel kariyerine sığdırmıştır sorarım ona.
Sosyal ağlarda paylaş

acaba yamuluyor muyum diye burton ın batman ini tekrar izledim, zerre keyif almadım diyebilirim 'have you ever danced with the devil in the pale moonlight ?' sahneleri dışında..

ki bu sahneler filmi küçük bi çocukken ilk izlediğimde kabuslarıma girmişti, zevk alma sebebim budur büyük oranda :)
Sosyal ağlarda paylaş

Dev said:
Verilmek istenen mesaj, Bruce koluna en taş hatunları takıyor ama onun derdi duygusallıkta, yaşanmış geçmişte olayıdır bence. Ha, dawson'un öküz hatunu bu filmde oynamayıp hikaye bütünlüğüne ve gerçekçiliğine böyle bir balta vurmayı nasıl profesyonel kariyerine sığdırmıştır sorarım ona.

heh kocası veya tarikatı izin vermemiştir

2005'den beri sadece tek bir film rol almış kişinin programını bahane ederek rolü geri çevirmiş olmasının,Katie Holmes gibi biri düşünüldüğünde başka sebebi yok bence ...
Sosyal ağlarda paylaş

hayır o değil birkaç dikkat çekme odaklı sözlük yazarı en fazla 10/7 falan eder bu film demiş, çok merak ediyorum neye 10/9 veriyorlar anasını satayım.

filmde bir çok yerde gülüyor bu arada joker ama bariz kahkaha attığı sayılı yer var denildiği gibi. kıs kıs gülmeler, bıyık altılar daha fazla. hatta filmin sonunda apartmandan aşşağı düşerken bile gülme sesi geliyordu be insaf be adam dedim içimden.

filmde 2 si aklımda kalmayan 3 tane bomba quote imdb'de yazılmamış esefle kınıyorum, bir tek sonlardan bir tanesi kaldı aklımda;

The Joker: Madness is just like gravity, all it takes is a little push.
Sosyal ağlarda paylaş

johnny depp-heath ledger karşilaştirması yapılırken objektif olmak lazım yalnız..

eğer joker'i depp oynamış olsaydı, bir kişi bile "heath ledger bunu süper oynardı" diyebilir miydi? önce depp'in bi hakkını verelim.. ayrıca ilk başta heath ledger açiklandiğinda bile adamı yerin dibine soktuk, benimde var mesajlarım forumlarda, yapamaz edemez vs vs.. ama benim gibi böyle konuşanlar.. nolduk? kapak olduk. o yüzden "bu yapamaz, şu yapamaz" dememek lazım. hele ön yargıyla yaklaşmamak kesinlikle lazım. ledger bana bunu öğretti valla. sizi bilmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

muhteşem bir filmdi. hastası oldum. ki aşırı büyük bir beklentiyle gidip hayal kırıklığına uğramayı bekliyordum. bu beklentimi karşıladı sağolsun.

senaryo çok güzel, oyunculuk harika, efektler makyaj vs güzel daha ne olsun yav

filmdeki göndermeler çok yerinde ve güzeldi

joker tabi ki apayrıydı. yaratılan joker harika bir kere. psikopat, deli, kafayı yemiş. ledger da bu jokeri inanılmaz oynamış. ben kendimden geçtim jokerin kalem olayında, gordonu alkışlamasında, hemşire kılığında vs. mafya toplantısına tek başına gelmesi bombalarla, kartını vermesi, herkese başka bir hikaye anlatması. en son binadan aşağıya düşerken hala gülüyordu orası da süperdi :D batmanin maskesini çıkarmaya çalışan herife elektrik çarpınca jokerin kopması filan :D

adam bariz eğleniyordu batman'in ortamda olmasından ve bu eğlenceyi resmen içimize işledi nolan ve ledger birlikte. jokerle birlikte eğlendik filmde.

tabi bir çok şey doğal olarak havada kalıyor. örneğin batman'e oynadığı oyun (rachella harveynin yerlerini ters söylemesi) gibi birçok şey olabilir bize gösterilmeyen. örneğin gemilerdeki kumandalar diğer gemiyi değil, kendi gemilerini patlatabilirdi açıkçası böyle birşey bekliyordum jokerden :)

film boyunca dile getirilen white knight ve dark knight kavramları da çok güzeldi.

içimize sinmese de sağlam düşmanların sub boss olarak çabuk harcanması 3. filmde de devame decektir. scarecrow, two-face... bakalım 3 filmde hangi düşmanlar gelecek? bence bane,riddler ve mr. freeze en büyük ihtimaller. cat woman da gelir belki
Sosyal ağlarda paylaş

Bazı tartışmalar dönmüştü niye joker hiç anlatılmamış falan fistan diye de imdb'de onları açıklamışlar.

# Director Christopher Nolan and co-writers Jonathan Nolan and David S. Goyer decided not to explore the origins of the Joker in order to portray the character as "absolute."

Joker böyle olmaz diyen Sam için geliyor bu parça:

# Jerry Robinson, one of the original creators of the Joker back in 1940, was hired as a consultant on the film (the Joker is to be portrayed according to his first two appearances in the comics, which Robinson was involved in).
Sosyal ağlarda paylaş

cemad said:

içimize sinmese de sağlam düşmanların sub boss olarak çabuk harcanması 3. filmde de devame decektir. scarecrow, two-face... bakalım 3 filmde hangi düşmanlar gelecek? bence bane,riddler ve mr. freeze en büyük ihtimaller. cat woman da gelir belki

Riddler ve Penguin'i yeni nesilden birine oynatmaları harika olurdu. Ama Cat Woman kolay kolay gelmez gibime geliyor çünkü Eva Green gibi biri hariç kimse Michelle Pfeiffer'in yorumunu unutturamaz bence.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...