Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Call of Duty: World at War

moriQ

Öne çıkan mesajlar

said:
Hardgame2'nin haberine göre, Treyarch tarafından PC, Xbox 360, PlayStation 2, PlayStation 3, Wii ve Nintendo DS için hazırlanan FPS oyunu "Call of Duty: World at War'ın" ilk videosu 23 Haziran'da bizlerle olacak. Call of Duty 4'ün ödüllü grafik motoruyla hazırlanan ve bizi tekrar ikinci dünya savaşı cephesine geri döndürecek oyun hakkında yapımcılar oldukça iddialı konuşuyor. Bize de şimdilik sadece 23 Haziran'ı beklemek kalıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

valla cod 4 hem konsollara hem pc ye aynı anda cıktı. neye göre pc den konsollara yapıldı diyorsun bilemiyorum ama. ben 3ü oynamadim yorum yapamıcam, 4 ünde demosunu oynadim beğenmedim, 10 dakka falan oynamişimdir o yüzden onun hakkında da konusamam. ama satışlardan ve review lardan anladığım kadarıyla baya başarili bi yapım olmuş. 5 lede cok ilgilendiğimi söyleyemicem ama boktan olursa sebebi konsollar falan olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

ww2 temalı oyun yapmak daha kolay, konu desen zaten hazır, silahlar araclar teknoloji daha az dolayısıyla daha az uğraşıyorlar modelelmeden efectlere. ne biliyim helikopter falan yok, silah desen 5 tane amerikaya 5 tane almanyaya 3 tanede rusyaya silah versen yetiyo, bide cod4'e bak bin tane silah var.

mekanlarda aynı şekilde, daha önce 3598734653487 kez üstüne calışılmış concept artları cizilmiş yerler, hanı artık nasıl olması gerektiği bilinen cözülmüş mekanlar bunlar. ilk medal of honorı yaparken "abı acaba nazi headquarter'ı nası bişidir" diye oturup düşünmeleri gerekiyodu ama şimdi cata cuta yap gec.

bide ww2 fps lerinde artık kabul görmüş bi aksiyon anlayışı varya, hanı en stressli anın iki mg42'ın capraz ateşinde ufacık siper arkasında canının dolmasını falan bekleyip vurulmamayı ummak, ne biliyim tiger'ın arkasından stick bomba takmak falan gibi klasikler. Yenı bişeyler düşünmeden üretmeden ww2 döneminde gecen iyi bir fps yapabilirsin.

ama işte cod4'e bak bide, cokğu bölüm film gibi. Oyunun her sahnede 34509385974358 tane düşman öldürmen dışında bi sorunu yok (ama cooooook fazla geliyolar be cidden bölüm başına 1000 tane falan adam öldürüyosun, bi gün sayıcam ama q2 de doom2 wolfeinstenda falan daha az düşman geliyodur, hatta serius sam serisi dışında cod4'ü gecen oyun yoktur herhalde düşman sayısı olarak)
Sosyal ağlarda paylaş

buda başka bi haber said:
Geçtiğimiz haftalarda Activision yeni Call of Duty oyunun geliştirildiğini duyurmuştu ancak oyun hakkında herhangi bir bilgi yayımlanmamıştı. Bugün ise İngiliz oyun dergisi GamesTM'de yer alan oyun hakkındaki bilgiler sanal ortama sızdı. Dergiye göre Infinity Ward (şu anda Call of Duty 6'yı geliştirdiği bize gelen dedikodular arasında) yerine Call of Duty 3 ve Spider-Man 3 gibi oyunlardan tanıdığımız Treyarch firması tarafından geliştirilen oyunun ismi Call of Duty: World at War olacak ve oyun bizi yine 2. Dünya Savaşı'na taşıyacak.

2. Dünya Savaşı'nın Pasifik Cephesi'nde yaşanan olayları konu alacak oyun PC, PS3, Xbox 360 ve Wii (oyunun Wii versiyonu Wii Zapper'a da destek verecek) platformları için Call of Duty 4: Modern Warfare'in grafik motoru kullanılarak geliştirilecek. Call of Duty: World at War, serinin önceki oyunlarına kıyasla daha karanlık bir atmosfere sahip olacak ve bize savaşın tüm kötü yanlarını gösterecek. Düşmanların yapay zekasının oldukça iyi (saklanacaklar, takım olarak ilerleyecekler, gerekirse de üzerimize doğru koşup el bombası ile intihar edecekler) olacağı da dergide belirtilenler arasında yer alıyor. Ayrıca önceki oyunların aksine Call of Duty: World at War'ın ana senaryosunu 4 kişi Co-Op olarak da oynayabileceğiz. Oyunun çoklu oyuncu modunda ise araç kullanma imkanına sahip olacağız ve genelde takım olarak ilerleyeceğiz. Dergide yer alan bilgiler şimdilik bunlarla sınırlı, Activision'un bu ay sonuna doğru resmi olarak duyurmasını beklediğimiz ve 2008'in Sonbahar aylarında piyasaya sürülmesi beklenen oyun hakkında resmi açıklamalar ve yeni haberler geldikçe sizlerle paylaşacağız.
Sosyal ağlarda paylaş

Silphatos said:
Treyarch kötü ya, COD6'yı tekrar IW yapacak sanırım. Bu COD5 bayar, yine WW2 falan..

gerçekten ya. 3. dünya savaşına niye dönüyoruz ki tekrar. modern savaş olayı çok iyiydi cod4 te. daha önce hiç bir savaş oyunundan almadığım zevki aldım diyebilirim. yine modern savaş, ama bu sefer farklı bir tema, farklı bir görev farklı yerler bekliyordum. umarım öyle olur.
Sosyal ağlarda paylaş

bence 2 inci dunya savasi cidden guzel bi konu ozellikle cod icin
taramali tufek olayi sarmadi beni pek
dusmani gormenizle olmeniz bir oluyor
bolt action silahlarla cok daha elenceli bence

ha ama delikanlilarsa mesela birinci dunya savasi yapsinnar
hic piyasada yok bu konua oyun
cok elenceli olabilir
illa turkler olsun demiyorumda
yane entresna olur
Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:
bence 2 inci dunya savasi cidden guzel bi konu ozellikle cod icin
taramali tufek olayi sarmadi beni pek
dusmani gormenizle olmeniz bir oluyor
bolt action silahlarla cok daha elenceli bence

ha ama delikanlilarsa mesela birinci dunya savasi yapsinnar
hic piyasada yok bu konua oyun
cok elenceli olabilir
illa turkler olsun demiyorumda
yane entresna olur

Evet ya Batı Cephesi'nde makineli tüfeklere karşı ceset yığınlarının üstünden zıplayarak süngümle koşmak istiyorum yapsınlar artık =/
Sosyal ağlarda paylaş

Birde şöyle bir haber gördüm

said:
Infinity Ward'ın başarılı oyunu Call of Duty 4'ün ardından bildiğiniz gibi 5. oyunun hazırlıkları sürüyor. Trechyard henüz 5. oyunu piyasaya bile sürmemişken ortalıkta Call of Duty 6 ile ilgili spekülasyonlar yer almakta. Infinity Ward'ın hazırlayacağı 6. oyunun konusu hakkındaki bu ilginç açıklamalar kafaları karıştırdı. Infinity Ward yetkilileri bir bilim-kurgu oyunu üzerinde çalıştıklarını ve bunu E3'de açıklayıp açıklamayacaklarına karar vermediklerini belirtti. CoD 6'yı da Infinity Ward'ın çıkaracağını bildiğimiz için CoD 6'nın da bilim-kurgu olma ihtimali var. Sanırız ki E3 ile birlikte bu sır perdesi de kalkacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

moriQ said:
Birde şöyle bir haber gördüm

said:
Infinity Ward'ın başarılı oyunu Call of Duty 4'ün ardından bildiğiniz gibi 5. oyunun hazırlıkları sürüyor. Trechyard henüz 5. oyunu piyasaya bile sürmemişken ortalıkta Call of Duty 6 ile ilgili spekülasyonlar yer almakta. Infinity Ward'ın hazırlayacağı 6. oyunun konusu hakkındaki bu ilginç açıklamalar kafaları karıştırdı. Infinity Ward yetkilileri bir bilim-kurgu oyunu üzerinde çalıştıklarını ve bunu E3'de açıklayıp açıklamayacaklarına karar vermediklerini belirtti. CoD 6'yı da Infinity Ward'ın çıkaracağını bildiğimiz için CoD 6'nın da bilim-kurgu olma ihtimali var. Sanırız ki E3 ile birlikte bu sır perdesi de kalkacaktır.

Call Of Duty 3 - Trechyard WWII
Call Of Duty 4 - Infinity Ward Modern Warfare
Call of Duty 5 - Trechyard WWII siralari
Call of Duty 6 - Infinity Ward Sci-Fi
Call of Duty 7 - Tahmini Trechyard
Call of Duty 8 - Infinity Ward OMGWTF Uber Modern Warfare
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...