Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sınav Sırasında Namaz Arası İsteyen Öğrenci

sg-1

Öne çıkan mesajlar

ordu yönetime şimdilik el koymayacaktır.

herkes bağır bağır söylüyor, görmeyen yok. ha var da görmeyenler ayrı bir dünyada, ayrı bir türkiyede yaşıyorlar daha doğrusu.

ekonomik kriz geliyor. öyle böyle değil hem de, fena geliyor. 2001 i aratacak bize.

eğer ordu yönetime el koyarsa, krizin suçlusu ordu olarak gösterilecek (bkz: 2001 deki krizin sorumlusunun sezer olarak gösteirlmesi). ordu bana kalırsa ekonomik krizi bekliyor, patlak verecek, hükümet çaresiz kalacak, bir süre sonra darbe gelecektir.

zaten halkımızın gidişi mutlak bir bölünmeye doğru ilerliyor. ya bölünecez, ya da darbe olacak.

"şeriat mahkemelerinden" bahsedilirken artık geri dönüş yoktur. bunu görmek için de milo rambaldi olmaya gerekyok.
Sosyal ağlarda paylaş

Orada şeriat dememesi çok farklı bir şeyi kastettiği anlamına geldiğini sanmıyorum.

Türban o 32. gün programındaki kızların saçlarını örtmüyor. Türban bu ülkede emperyalizmi örtüyor. Türbanla beraber toplumdaki islamlaşma ve dincileşme meselesine dikkat edilmelidir. İnsanlar islamiyette var olan sadaka kültürünü benimserken eşitsizlikleri benimsiyor, doğal bir şey olduğunu kabul ediyor...(bir kaç söylenecek şey daha)

Türkiye cumhuriyeti başta kurulurken ulusal egemenlik,kamuculuk,bağımsızlık fikirleri mevcuttu.(uygulanmasına dair bir şey söylemiyorum) Şimdi bu fikirleri daha ileriye, tarihsel akışın gitmesi gerektiği düzende yaşatmaya çalışmak için çaba sarfedilmelidir.
Sosyal ağlarda paylaş

fightersfight said:
fizban said:
kusura bakmayın da, bu hükümet olmasaydı bu olay yaşanabilir miydi ? ya da bundan iki gün önce 32. günde çocuğun teki kalkıp sizleri şeriat mahkemesinde yargılamak istiyorum diyebilir miydi ?

dezenformasyonun bu kadarı.
o çocuk öyle birşey demedi.
demedigini sende biliyorsun ve niye yalan söylüyorsun?
o adam ikna odalarında psikolojik işkence yapan kişileri (böyle kişiler varmı yokmu o ayrı), mahkemelerde faşist liderler gibi orn:mussolini, yargınlamak istediklerini söyledi.bu mahkemeler normal mahkemelerde olabilir ki adam mahkeme dedi,şeriat mahkemesi falan demedi.

zaten çogu şey bu yanlış bilgilendirmeden kaynaklanıyor.

Harbiden çocuk öyle söylemedi yalnız.Gerçi bayag gaza gelmişti kendisi
Sosyal ağlarda paylaş

youtube da aradım da bulamadım. "sizi mahkemelerde işkenceci faşistler olarak yargılamak istiyorum" demişti. ayrıca demişti ki 13-14 yaşındaki (14-15 de olabilir emin değilim) üniversiteli türbanlılarımıza işkence yapıyolar ikna etmeye çalışacak.

öncelikle puahahah diyorum sonra açıklıyorum açıklamak gerekir diye.

1- 13-14 yaşında üniversiteli ? hmm tamam.
2- 13-14 yaşında türban takılan kişinin bunun özgürlük için olduğunu savunması ? hmm tamam.
Sosyal ağlarda paylaş

fizban said:
youtube da aradım da bulamadım. "sizi mahkemelerde işkenceci faşistler olarak yargılamak istiyorum" demişti. ayrıca demişti ki 13-14 yaşındaki (14-15 de olabilir emin değilim) üniversiteli türbanlılarımıza işkence yapıyolar ikna etmeye çalışacak.

öncelikle puahahah diyorum sonra açıklıyorum açıklamak gerekir diye.

1- 13-14 yaşında üniversiteli ? hmm tamam.
2- 13-14 yaşında türban takılan kişinin bunun özgürlük için olduğunu savunması ? hmm tamam.

evet oyle dedi.gerçekten de işkenceci faşistler mahkemelerde yargılanır.
şeriat mahkemelerinde diye birşey demedi çocuk.dese bile bir insan tüm bir kesimi baglamaz.ama demedi yüzde yüz eminim.

göz göre göre yalan söylüyorsun,bu ayıp birşey.
Sosyal ağlarda paylaş

ben x kişisine "seni gömmek istiyorum" dersem, seni ölü görmek istiyorum demiş olurum dimi ? söylemeden üstü kapalı ifade edebilirim yani bazı şeyleri.

anlamamazlıktan geliyosunuz, sorunun istediğiniz kısmına cevap veriyorsunuz. bu ayıp birşey.

batının sadece ahlaksızlığını almışız.
Sosyal ağlarda paylaş

fizban said:
ben x kişisine "seni gömmek istiyorum" dersem, seni ölü görmek istiyorum demiş olurum dimi ? söylemeden üstü kapalı ifade edebilirim yani bazı şeyleri.

anlamamazlıktan geliyosunuz, sorunun istediğiniz kısmına cevap veriyorsunuz. bu ayıp birşey.

batının sadece ahlaksızlığını almışız.

yahu ne alaka.
adam faşist suçluları mahkemede yargılıycaz demiş.
nerde yargılıycak başka internet kafedemi?
ne desin yani çocuk mahkeme hariç hangi kelimeyi kullansın yargılıycaksa?
önyargının bkunu çıkarma.
Sosyal ağlarda paylaş

valla dela nın faşist tutumları beni bağlamaz. ben kimseyi türban takıyo diye öldürmem.

fightersfight, şöyle diyeyim, şimdi "13-14 yaşında türbanlı üniversiteliler"i türbanlarını çıkarmaları için ikna odalarında psikolojik işkence yapanlar yargılanacak ya hani; yıllardır bu ülkede 13-14 yaşındaki çocuklara (doğrusunu söylüyorum, 13-14 yaşında üniversiteli olmaz, 13-14 yaşındaki insan ÇOCUK olur), zorla türban taktıran abileri faşistler gibi mahkemede yargıladı mı bu ülke ? kimse yargılamakla tehtid ediyo mu ?
Sosyal ağlarda paylaş

valla fiz, somut bağlantı kurabiliyorsanız buyrun. öğrenmek isterim yani bir dayanağınız varsa. ama hababam sınıf filminden çıkmışçasına bir olayı, hatta ekşi'den (ben gitsem ekşi'de sıksam uydurma bir olay mesela) alınmış bir olayı ülke rejiminin tehlikede olduğu yönünde komplo teorilerine kanıt olarak gösteremezsiniz.

"bu böyle" diye iddia etmek yetmiyor yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya olaylar 1 değil 5 değil... 10'larca şey oluyor. Artık YUH diyorum size ya YUH.

Mazlumder başkanları çıkıp "şeriat hukuku istiyoruz" diyor.
32. günde kızlar "13-14 yaşında üniversiteli kızlar işkence görüyor" diyor
Millet sokakta "liselerde de türban" diye yürüyor.
AKP'li yöneticiler namussuzca, şerefsizce, ahlaksızca açıklamalar, söylemler ediyor; mikrofonlara yakalnıyorlar hala ses çıkmıyor.
Forumda da sözde özgürlükçüler türbanı özgürlüğün simgesi olarak görebilecek kadar boş takılıyorlar.

Sonrada gelip "hani bize bir örnek gösterin" diyorlar.Daha ne diyeyim size. Onlarca olay oldu/oluyor/olacak.
Herşey ortada apaçık oluyor ama bizim enteresan özgürlükçüler hala "hani hani ne oldu?" diyor.
Sosyal ağlarda paylaş

"doing our imperialism quietly" demisler, basbakanın "velev ki turban siyasi simge olsun" laflarından tut da somut davranıslarla pekistirdigi demeclerine kadar agzına kadar kanıtla dolu, yeter ki "yazılı belge istiyorum" cıkıslarını sizi ahmak durumuna dusurecek yerlerde yapmayın. bu dunyada gercegi gormezden gelmeye meyilli insanlara yapılacak en iyi sey ufak manipulasyonlardır, ortada uydurma belge de olabilir, gerceklesmis bir konusmanın ardından gelen kuru bir inkar da. zamanında bilir misin bilmiyorum, rusyada evin onunde ikinci erkek ayakkabısı varsa koca eve girmezmis gibisinden propagandalar yapılırdı halkın komunizm karsıtı duygularını kuvvetlendirmek icin, halk da zaten henuz komunist degil gomuniz derken kolaylarına gelirdi. determinist olmaya gerek bile yok olaylar dizgisinin nasıl birbirini tetikledigini gormek icin, iki elinle pipini dogrultabilecek kadar gorsen yeterli.
Sosyal ağlarda paylaş

lath, önceden dediğim gibi. soğukkanlılığı kaybetmenin alemi yok.

mazlum-der, nümayiş yapan vatandaş filan hepsi kendi bacağından asılır. 1 mayıs'ta millet kaldırım taşları söküp polise savurdu, kimse "sol görüşlü partileri kapayalım onlardan güç alıyor bunlar" dedi mi? o onu yapmış, bu bunu yapmış deniyor paso ama ortada incir çekirdeğini dolduran birşey yok. yasaya aykırı iş yapılıyorsa gereğinin yapılmasını beklerim adli kurumlar tarafından.

evet hükümetin doğrudan ülkede şeriat hukukunu egemen kılmaya yönelik somut bir hareketi olmadan itibar edemem. "tez zamanda geberin" dedi biri diye sizi de zihinsel özürlü olmakla itham edemem. bazı konularda benzer fikirleriniz var diye sizi de bağlamaz çünkü.

en basitinden hukuk deniyor, hukuka göre bir kişinin eylemi öbürünü bağlar mı?
Sosyal ağlarda paylaş

nedense kimse 32. günde ısrarla "birarada yaşamalıyız/yaşayabiliriz" diyen kızı quote'lamıyor, "herkesin hakkı bizim güvencemizdedir" diyen haluk özdalga'yı quotelamıyor da bir deli oğlanı qoute'luyor.

bu oğlan, türbanlılara zamanında psikolojik işkence uygulandığını ve de sorumlularının (tabi bu bir gerçekse) yargılanması gerektiğini söylüyor.

ha bu zihniyette insanlar zaten hep vardı, bu oğlan da haddini aştı, ileri gitti ve susturuldu ve bir daha konuşturulmadı. sonra dikkatinizi çektiyse hemen arkasında oturan ADD temsilcisiyle konuşuyor programın sonuna kadar, belli ki ikisinin de kaygıları var, birbirlerine anlatmak istedikleri var.

toplumda sağlanması gereken şey de bu, ADD gibi kuruluşların ve türbanlıların, türban özgürlüğünü savunanların oturup konuşması, tartışması. tez+antitez=sentez.
Sosyal ağlarda paylaş

bazı olaylar türkiye'de ilk defa oluyormuş gibi yansıtılıyor. böyle abuk subuk konuşan, saçma sapan şeyler söyleyen insanlar hep vardı. şimdi ne azaldı ne de arttı böyle tipler. ama eskiden haber olmazdı bu tipler. genellikle ya gülünür geçilirdi ya da pohpohlanırdı. şimdi siyasi kazanç sağlamak isteyen bir taraf bu abuklukları sanki yepyeni şeylermiş gibi peşpeşe sunuyor.

sanki türkiye türk insanı kültürün ve gelişmişliğin dibine vurmuş bir ülkeydi de şimdi türedi böyle küçük dünyalı insanlar. en başında bunları önemseyip dinleyende kabahat.
Sosyal ağlarda paylaş

sir said:
ver cezayı, bırak sınıfta. "hayır çıkamazsın" demek çok mu zor anlamadım ki, katliama gerek yok yani..

bu konuda sir'e katılıyorum.
olayın neticesi ceza vermek, "sınav düzenini bozuyor" demek olmalıydı bence. böyle pasif davranarak sonra da "aman efendim bakın neler oluyor" demek pek işe yaramıyor açıkçası.

"laikliği koruycam" diyerek saçma şeyler yapan insanlarla doldu ortalık.
bu tip şeyler, dindar insanların tepkisini çekmekten öteye gitmeyecektir.

ne biliyim mesela geçen gün ceviz kabuğunda doktorun teki (gerçi profösör felan diyor da, pröfösörlerin ne kadar angut olabileceğini ilk elden gören birisiyim) çıkmış "evrim teorisinden bahsederken bile tiksintiyle bakan insanları görüyorum" diyerek birşeyler söylüyordu.

şu var ki, madem tiksintiyle bakıyor, madem birileri tarafından o şekilde eğitilmiş, e senin işin de olayın doğrusunu öğretmek. "tiksintiyle bakıyor" diyerek onlardan vazgeçmek değil ki.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:
olur mu canım, hepsi hükümetin komplosu. o öğrenciye doğrudan talimat gelmiştir hükümetten.

hayır sınavdan yırtmak isteyen bir uyanığın abukluğundan ülkenin ahvalini belirlemek komik değil de nedir?

hahaha dur lan iyi fikir.
hazır sakalı uzatmışken bir de takke attık mı kafaya,
oh mis :P
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...