Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İran'da örtü okula sinsice girdi; 3 yılda herkes örtündü

fedaykin

Öne çıkan mesajlar

sir said:
neyse ki bizde sinsice girmiyo, basbaya 411 milletvekilinin kararıyla, tamamen hukuki yöntemlerle giriyo.

ne zaman ki bizde de "devrim polisi" olur, anayasamıza kur'andan ayetler girer o zaman sizinle hemfikir olurum.

abicim o zaman ben de senin bi taraflarina coplarini sokan, anneni hicap takmiyor diye doven devrim polisine katilirim, belani veririm.

cunku senin gibi liberal aydinlarin da destegiyle cahil kesimin sacma talebi sanki buyuk bir ozgurluk mucadelesiymis izlenimi veriyor. yunuslariniza binin siz liberal demokratlar, birakin ampulu.
Sosyal ağlarda paylaş

Xaenin said:
Senin görüşün değil senin muhakemen ilk sayfada yazan yazıyı kavramaya yetmiyorsa o kıt muhakemenin karşısında kimse durmaz zaten merak etme. İş güç var insanlarda.

biz de onu diyoruz ya zaten, uğraşmayın artık. hem size hem bize yazık.

bir sürü araştırma yapıldı bu konuda; "başörtüsü üniversitede serbest olmalı mı?" diye referandum yapsan halk %70 çakıyor.

muhakememiz kıt mı değil mi bilmem ama ne dediğinizi anlamadığımız kesin.

hayır, en sinir olduğum noktada bu ya zaten. "ben bilirim, senin kafa bi skime basmaz" anlayışını zaten sürekli görüyoruz bugünün Türkiyesinde ve haliyle patide. yarın türbanla üniversiteye girdiği zaman "nası' koyduk ama???" zihniyetiyle olaya yaklaşanlar olacak mı? olacak. ben bu tiplerden zerre haz ediyor muyum? asla; ama diğer taraftaki bu burnu kalkıklıktan, toplumu aslında olmadığı birşeye dönüştürme çabasından da bir o kadar haz etmiyorum.

atatürk'ün 80 sene önce şapkayı kanunlarla mecburi kıldığı toplumda yaşadığınızı mı sanıyorsunuz hala? islamı siyasete alet edip siyasal islamı keşfedenlere olduğu kadar kemalistim diye geçinenlerin de burda çok kere dalga geçtikleri dogmalarla kemalizmi 80 önceki haliyle yaşatmalarına isyanım var hüleeaayn. (aslında bu noktada atatürk'ün kemalizm diye birşeyden haberi bile olmadığı yönünde itirazlarım olabilir ama bu konunun içinde yeri yok)

evet benim gazım kaçtı, kısa bir özeti olsun yazdıklarımın: seçimlerden önce meydanlarda toplananların 3 sene gibi kısa bir sürede üniversiteye başörtüsüyle gelenlerin etkisinde kalıp örtüneceğini söylüyorsanız (başlıktan ve yazılanlardan ben bunu anlıyorum) zaten olmayan bir davanın savunucusu olmuşsunuz siz ya da İran bizim için örnek teşkil etmez. gidin referandum yapın, "iran gibi olmak isteyen kaç kişisiniz" diye; seçim öncesi meydanlarda saydığınız kadarın yarısı "isteriz" derse ben dişimi kırarım.
Sosyal ağlarda paylaş

huun said:

biz de onu diyoruz ya zaten, uğraşmayın artık. hem size hem bize yazık.

bir sürü araştırma yapıldı bu konuda; "başörtüsü üniversitede serbest olmalı mı?" diye referandum yapsan halk %70 çakıyor.

Atladığınız nokta da bu zaten.. Bu ülke, halka rağmen halk için kurulmuştur.. Cumhuriyet devrimleri referandumlarla mı geldi? Hayır.. Karşı çıkanlar, isyan edenler için "no prob demokratik haklarını kullanıyorlar" mı denildi? Hayır, meydanlarda sallandırıldılar..

Eğer Atatürk kararı halka bıraksaydı, şu an hilafetle yönetilen sikko bir Osmanlı uzantısıydık.. Değil mi?

Hala tutturmuşsunuz halk şöyle istiyor, halk böyle bık bık.. Halkın ne istediği önemli değil çünkü halk kendi kendine karar verecek kapasiteye sahip d-e-ğ-i-l..

Aksini iddia eden varsa TC tarihini okumamış demektir lol

Tam anlamda demokrasi ne zaman düzgün olarak çalışır? Halkın %60'ının aç, daha da büyük bir kısmının cahil olmadığı zaman.. Bunların üstüne bir de insanların en büyük zafı olan dinin sömürüsünü eklediğiniz zaman, demokrasi anlamında halktan beklentiniz olamaz..
Sosyal ağlarda paylaş

sir said:
neyse ki bizde sinsice girmiyo, basbaya 411 milletvekilinin kararıyla, tamamen hukuki yöntemlerle giriyo.

ne zaman ki bizde de "devrim polisi" olur, anayasamıza kur'andan ayetler girer o zaman sizinle hemfikir olurum.

Ne zamanki ölürüm, o zaman doktora giderim diyosun yani?! (:P)
Sosyal ağlarda paylaş

80 senenin sonunda hala halkini egitememis olmak bu cumhuriyetin ayibidir.Baska kimsenin deil.Ulke sizin hicbirsey bildiginiz yok en iyisini biz biliriz diyen elitler tarafindan ne kadar yonetilebilir ki.Halk tabiki isyan edicektir.Menderes 1 , RTE 2 bu tepki sayesinde basa geldiler.
Sosyal ağlarda paylaş

Sallama bahanelerle köy enstitülerini kapatıp anadolu halkının cehaletine cehalet katan şahıslar var mesela.Onlar daha çok sorumlu bence.
Tabi rte nin bu forza cehalet kampanyasında o söz konusu şahsı geçeceğinden şüphem yok.

"Demokrasi yıldızlarımız"ın başa gelmesinin din sömürüsünden başka bi olayı yoktur. Halk cahil, ne desen yiyolar, üstüne bi de kömürü dağıtıp kurana el bastırdınmı patır patır oy veriyo. Demokrasi kavramını yozlaştırmaktan başka bişey değildir bu.
Bunlardan birisi belasını buldu zaten, umarım DP gibi gelen diğeri de geldiği gibi gider.
Sosyal ağlarda paylaş

hayır anlamadım, sen bu eleştirip aşağıladığın halkın bir parçasısın, niye senin istediğin oluyo onların istediği olamıyo? halkın istediği olmayacaksa devlet niçin var? halk hizmet etsin diye mi devlet var, yoksa devlet mi halka hizmet etmeli?
Sosyal ağlarda paylaş

sir said:
hayır anlamadım, sen bu eleştirip aşağıladığın halkın bir parçasısın, niye senin istediğin oluyo onların istediği olamıyo? halkın istediği olmayacaksa devlet niçin var? halk hizmet etsin diye mi devlet var, yoksa devlet mi halka hizmet etmeli?

Ya hala taksimde ki tacizcilerle bizi eşit görüyorsun ya burdan tekme sallayasım var.
Sosyal ağlarda paylaş

said:

Niye onların istediği oluyor o zaman diye sorarım ben de. Modern devlet çoğunluğun her istediğin yapması için bir araç değildir.
Sosyal ağlarda paylaş

"Ben sadece misafirim Türkiye'de.
Benim ülkem ve milletim yok.
Zamanı geldiğinde de çekip gideceğim."

Böyle düşününce biraz rahatlıyor insan.

Hep başkaları mı gömecek kafasını kuma, 80 senedir olduğu gibi?
Biraz da ben gömüyorum.

Bu arada AB olayı gayet te kaynadı. Eskiden AB saçmalığıyla uyutuyorlardı milleti. Artık ağızlarına almıyorlar. Karanlığa koşarken aydınlıktan bahsetmek çok saçma çünkü.
Sosyal ağlarda paylaş

eldar said:
said:

Niye onların istediği oluyor o zaman diye sorarım ben de. Modern devlet çoğunluğun her istediğin yapması için bir araç değildir.

temsili demokraside yöneticiler çoğunluk oyu ile seçilir. azınlığın seçtikleri mi kazansaydı seçimleri peki diye sorayım madem ben de?
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.milliyet.com.tr/2008/02/10/guncel/axgun02.html

'Türban lisede de serbest olsun' eylemi

Üniversitelerde türbanın serbest bırakılmasına ilişkin anayasa değişikliği teklifinin ikinci tur oylamasının yapıldığı sırada, Kayseri ve Van'da "türbana destek" eylemleri düzenlendi.
Kayseri'de Mazlumder ve kendilerine "İnanç Platformu" adını veren grup, üniversitelerde türbanın serbest bırakılmasına ilişkin anayasa değişikliğine destek verdi.
40 metrekare çapında başörtüsünü temsil eden beyaz bir örtü açan grup adına konuşan İmam Hatip Lisesi öğrencisi Büşra Ağca, "Anayasa değişikliği problemi çözmede yeterli değil. Düzenleme ile sadece yüksek öğretimde başörtüsü serbest bırakılmak isteniyor. Peki, lisedekilerin, üniversiteyi bitiren kızların durumu ne olacak? Onlar okumasınlar mı, çalışmasınlar mı?" dedi. Cumhuriyet Meydanı Meydan Parkı girişinde toplanan büyük bölümü çocuk ve kadın yaklaşık 100 kişi, ellerinde Türk bayrakları ve balon olduğu halde "Başörtüsüne Özgürlük" yazılı pankart ve başörtülünün kafesten uçmasını anlatan karikatürlü döviz taşıdı.
Van'da kendilerine "Hak ve Özgürlük Platformu" adını veren grup 76 haftadan bu yana sürdürdükleri türban eylemine çocuklarını da getirdi. Eyleme çarşaflı kadınlar, başörtülü minik çocuklar ve erkeklerden oluşan yaklaşık 30 kişilik grup katıldı.
Hazırlanan metni Mazlum-Der Van Şube Başkan Yardımcısı Abidin Engin okudu. Engin, MHP'nin AKP'ye destek vermesinin sorunu çözmeye yönelik mi yoksa yasağın anayasal nitelik kazanmasını mı amaçladığının tam olarak anlaşılmadığını söyledi.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben demokrasiyi savunurum işim demokrasiyle değil işim demokrasinin çoğunlukçuluk olduğunu sananlarla. Çoğunlukta mısın o zaman azınlığı salla; doğrusu çoğunluğun dediğidir... AKP'nin zihniyeti bundan ibaret. Halk da halk diye tutturuyorlar; halk idam cezasını da savunuyor, teröriste işkenceyi de savunur sorsan, ifade özgürlüğü de geçim derdindeki kitlelerin meselesi değildir. O zaman halkın her isediği hak ve özgürlüklerle bağdaşmayabilirmiş.

Hele ki çoğunluğun görüşünü halk diye önümüze getirmiyorlar mı ne sinir oluyorum; azınlıktakiler ne oluyor uganda vatandaşı mı?

Ucuz popülizmi bir kenara bırakalım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...