Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Quiknet - Superonline Fiberoptik

Crawler

Öne çıkan mesajlar

Ya bu superonline'dan aradılar. İsterseniz size fiber internet bağlayalım dediler. Dedim olur, koşullarınız nedir? Dedi, mahallenize kadar gelen fiber internetten size telefon hattıyla fiber internet bağlayacağız??????

Dedim nasıl olur? Cahil olsam anlayacağım da sizin verdiğiniz hizmet o zaman fiberoptik hizmet olmuyor ki falan deyince, kıvırdı hemen. Hemen yakınınızdaki repeaterden size adsl ile 20mbit internet vereceğiz. Dedim olmaz. Zaten şu anda 16mbit kullanıyorum. Telekomla bir iki kavga sonrası full speed hizmet alıyorum. Eğer eve kadar fiber kablo çekmeyecekseniz fiber bağlantı demeyin bari dedim. Dedi yok çekemiyoruz.

Sordum sonra, repeater hemen yanımda neredeyse mahallede. 30m kadar bir kablo uzunluğu çıkıyor. Bunun zaten 15 metresini bina içindeki tesisat yiyor. Eğer bana bu hizmeti ethernet üzerinden verebilecekseniz hiç durmam şu anda iptal ederim bağlantımı size abone olurum dedim. (nasıl olsa evde bızıklamak için kullandığım iki router var, onlardan biriyle hallederim diye düşündüm route işini. Kablo da benden olsun, çekerim 30-40m gbit kablo, bakarım keyfime...) Ben döneceğim size beyfendi dedi. 3 gündür ses yok.

Neymiş? Scum yapıyor turkcell...

tags: turkcell, fiber, internet, 1000mbit, superonline.
Sosyal ağlarda paylaş

Phlox said:

Superonline Turkcell adı altında 20mbit 49tl oldu deniyor, siteye bakıyorum değişiklik yok. donanımhaberde 24 aylık taahhütü yenileyip 49tlye 20mbite geçtim diyen insanlar var fakat 10mbit gerçekten kalkıyorsa 2 senelik taahhüt yapmak niye şart olsun ki? bu konuda bilgisi olan varsa bi yardım etsin nedir ne değildir.

şu 20mbit sınırsızı kullanan pati var mıdır?

nası memnun musunuz

bu arada turkcell - superonline olmuş galiba, başlık değişeiblir: )
Sosyal ağlarda paylaş

Laorx said:

Phlox said:

Superonline Turkcell adı altında 20mbit 49tl oldu deniyor, siteye bakıyorum değişiklik yok. donanımhaberde 24 aylık taahhütü yenileyip 49tlye 20mbite geçtim diyen insanlar var fakat 10mbit gerçekten kalkıyorsa 2 senelik taahhüt yapmak niye şart olsun ki? bu konuda bilgisi olan varsa bi yardım etsin nedir ne değildir.

şu 20mbit sınırsızı kullanan pati var mıdır?

nası memnun musunuz

bu arada turkcell - superonline olmuş galiba, başlık değişeiblir: )

ben kullanıyorum matah değil. ilk çıktığında almıştım ozaman gayet iyidi ama şimdi dl lerde sıkıntı var. wow 50-70 ping aralığında
Sosyal ağlarda paylaş

20mbit hakkıyla kullanabildiğim sadece torrent üzerinden dosya indirirken oluyordu. O zaman 2.0mb/saniye görüyorsun cidden. Onun dışında tırt. Ama en son 20'den 10'a düşürdüğümde (geçen hafta) telefon ettiler. 2 yıllık taahhüt ile 49 liraya kullanabilirsiniz dediler. Belli bir süre falanmı diye sordum ama 2 yıl geçerliymiş. İhtiyaç olmayacağı için (askere gidecem 20mbiti bizde kimse kullanmaz :D) boşverin dedim ama kampanya iyiydi yani. Bilsem çok önce düşürürdüm hızımı :D
Sosyal ağlarda paylaş

Mighty_THoR said:

ben kullanıyorum matah değil. ilk çıktığında almıştım ozaman gayet iyidi ama şimdi dl lerde sıkıntı var. wow 50-70 ping aralığında

E daha ne olacaktı yurtdışındaki serverda, ADSL ile akşamları bir dene istersen :) Downloadlarda benim sıkıntım yok hiçbir zaman şahsen, hostta oluyor sıkıntı, Rapid hep cap speed mesela.
Sosyal ağlarda paylaş

yok değil işte boş yere hiç konuşmadığınız takdirde telekoma ödediğiniz üyelik ücreti yok bizde hiç konuşmazsanız 0 tl ödersiniz diye kanımıza girip gaza getirdiler.Valla acısını resmen aldıgın beleş dakika paketini aşınca feci çıkarıyolar.İlla alıcam diyorsanız bütçenize göre alabilceğiniz maksimum tarife ile üye olun dakikalar bittimi geiriyolar resmen.Üstüne de dakikası 70 kurus cep telefonu var.Günde 3 dakika konussanız ayda 90 dakika ve 63 tl ekstra fatura.
Sosyal ağlarda paylaş

souldarkorn said:

yok değil işte boş yere hiç konuşmadığınız takdirde telekoma ödediğiniz üyelik ücreti yok bizde hiç konuşmazsanız 0 tl ödersiniz diye kanımıza girip gaza getirdiler.Valla acısını resmen aldıgın beleş dakika paketini aşınca feci çıkarıyolar.İlla alıcam diyorsanız bütçenize göre alabilceğiniz maksimum tarife ile üye olun dakikalar bittimi geiriyolar resmen.Üstüne de dakikası 70 kurus cep telefonu var.Günde 3 dakika konussanız ayda 90 dakika ve 63 tl ekstra fatura.

evden konuşmayanlar için standart tarifelendirmeleri gerçekten uygun. kaç ay 0tl ödediğimizi biliyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Bende geçicem buna ya, her ay nasıl oluyor anlamıyorum 100tl fatura ödüyoruz 8mbit adsl, eve sonradan dahil oldum ben, arkadaş nasıl bir kampanyaya dahil olduysa nelere imza attıysa artık. sözleşme kasımda bitiyormuş. Birde sözleşmenizi iptal edin paranızı biz ödeyelim kampanyasıda varmış, 3 ay kaldı zaten.

Tek sorun, hala sitelere mi toplukonutlara mı veriyorlar, üsküdar görünüyor ama harem de falan var mıdır ki ?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...