Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dealextreme

Holy

Öne çıkan mesajlar

Ha bu arada, konuyla alakalı olarak, Christmas shippingleri bayaaa sıkıntılı. Ben de 4 parça item aldım, 20sinden beri gelecek. Sakin olun, elbet gelir.
Bu siteye alterntif dhgate.com ve aliexpress.com u da kullanabilirsiniz. Hatta son verdiğim çok çok daha kapsamlı. DX gadget de çok başarılı.
Sosyal ağlarda paylaş

Rotweiler said:

Ha bu arada, konuyla alakalı olarak, Christmas shippingleri bayaaa sıkıntılı. Ben de 4 parça item aldım, 20sinden beri gelecek. Sakin olun, elbet gelir.
Bu siteye alterntif dhgate.com ve aliexpress.com u da kullanabilirsiniz. Hatta son verdiğim çok çok daha kapsamlı. DX gadget de çok başarılı.
aliexpress'ten alan 2 arkadaşımın ürünleri gümrüğe takılmıştı. Bir tanesi 20 biri de 35 dolarlık ürünler. Bilmiyorum örnek teşkil eder mi ama ben güvenip alışveriş yapamadım aliexpress'ten.
Sosyal ağlarda paylaş

Holy said:

Rotweiler said:

aliexpress'ten alan 2 arkadaşımın ürünleri gümrüğe takılmıştı. Bir tanesi 20 biri de 35 dolarlık ürünler. Bilmiyorum örnek teşkil eder mi ama ben güvenip alışveriş yapamadım aliexpress'ten.

Aliexpress ile alakalı bir durum değil ki? Olay tamamen gümrük memurunun random seçimi ile alakalı.
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

Bide bi olay vardı, bir yıl içinde aynı kişiye 5 adetten fazla yurt dışı girdisi olmuyordu fln.

Benim 10'u geçmiştir, bişey olmadı. Herhalde fiyatlara göre bakıyorlar o işe.

Dergi, cd, dvd gibi medya ürünleri serbest benim bildiğim. Çoklu alıp ticaretini yapmaya çalışmadığınız sürece limiti olmaması lazım. Parasal limit de geçerli değil, 75euro üstüne çıkabiliyorsunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

gelip gelmediğini anlamanın yolu yok, eğer tracking seçeneğin yoksa.

ptt getiriyor bir de kapına, genelde zili çalıp paket var dedikten sonra aşağıya bırakıyorlar apartman içine. ben evde yokken de bir kere aşağıdaki tekel bayisine bırakmışlardı sağolsunlar. sokağa bırakıp gittikleri olmadı hiç.
Sosyal ağlarda paylaş

yok supporta mail atıyorsun ya da canlı destekte online adam bulursan ona yazıyorsun. yenisini yolluyorlar. hatta elindeki uuczdan bişeyse eskisini istemiyorlar bile.
Xenocide said:

Şimdi bu DX'ten gelen ürün nereye geliyor? Yani evime geliyor herhalde ama kim aracılığıyla? PTT mi getiriyor? bi de ben evde yokken gelirse, ürünü teslim edemezse ne oluyor?

ha bi de ürünün gelip gelmediğini anlamanın yolu var mı?

posta dağıtım merkezine geliyor. ilçenin posta dağıtım merkezi nerde diye arayıp öğreniyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Red said:

burdan aldığın şey bozuk cıkınca noluyor

soguk su mu içiyorsun

Kontak kurup derdini anlatınca yenisini gönderiyorlar.

Belli bi süre ulaşmayan ürünler için msj gönderiyor temsilcileri. "şu şu şu ürünü almışsınız, 20 günü geçmiş, ulaşmadı mı, onay vermemişsiniz, bi sorun mu var?" diye

Temsilci dediğim de direk gerçek isimleriyle insanlar. Öyle temsilci adı altında diil. Sanırım prim ile çalışıyorlar ki çok fazla iyi yardımcı olmaya çalışıyorlar. Problem çözülünce hakkında oylama yapıyosunuz çünkü.

Geçenlerde bi hdm kablo aldım arkadaşa. Yılbaşına fln denk geldi uzadı kargo. Mesaj attı bi hatun böyle böyle noldu sorun mu var diye. Ulaşmadı dedim. Yerel posta dağıtıcınıza geri dönmüş olabilir mi fln dedi, sordum yokmuş ptt de. Yok deyince hemen tekrar gönderiyoruz dedi. Ertesi gün de şans eseri ptt ciler geldi getirdiler. Hemen msj attım fln iptal ettirdim şipingi.

Çok memnun kaldım ben şahsen. Bikaç arkadaşa da hatalı bozuk ürün denk gelmiş, direk yeniden göndermişler fln. Hepsiburada teknosa fln yanlarından geçemez müşteri memnuniyeti konusunda sdfg
Sosyal ağlarda paylaş

xaty said:

Standart kargoysa anlamanın bi yolu yok, gelince de kapına bırakır muhtemelen. Çok büyük bir şeyse farklı olur mu bilmiyorum.

abi bilmeden konşmayın gözünüzü seveyim.
DX tracking number giriyor her shippinge. Trackerlı göndermesen dahi BARCODE numarası ile takip edebiliyorsun.

http://www1.ptt.gov.tr/en/interaktif/kayitliposta-yd.php

Burdan barkod numarasını girip adım adım TR'ye girdikten sonra izleyebiliyorsun. TR'ye girmeden önceki adımlarını ise http://intmail.183.com.cn/itemtrace_en.jsp den takip ediyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...