Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Unofficial 2.3 Patch Notes

Gangren

Öne çıkan mesajlar

Fake oldugunu sanmıyorum kendileri bişey uydurmamışlar çünkü. Blue postları toplayıp yayınlamışlar.

En komik kısım ise şu geldi bana

said:
Well to start we'll just let everyone know that the arena RATINGS (not the number of points they'll cost) required to purchase the season 3 items will be 1850 for the weapons, and 2000 for shoulders.

Süper olmuş bu :>

kaynak
http://forums.worldofwarcraft.com/thread.html?topicId=1778033729&pageNo=1&sid=1#10
Sosyal ağlarda paylaş

hahahaha şaman değişikliklerine bak lol, iyi zamanda bırakacağım oyunu en azından. tanrılar tanrı kalmış, yarı-tanrı olanları ya da tanrı olmayanları da tanrı yapmışlar. aferin aferin şaman dmg speclerini bufflayın nasılsa raide giremiyorlar, pvp yapamıyorlar. benim aylardır gördüklerim hayal ürünü herhalde. bunların yerine paladinler dps specle tozu dumana katıyor arena olsun raid olsun hep birinciler. NERF!

gerçi bunları blizzcon notlarında görmüştük bazılarını, hala asparagas olduğunu umuyorum çoğunun. hatta salla, ummuyorum batırsınlar oyunu. warhammer var mis gibi..
Sosyal ağlarda paylaş

Warlocks
Ritual of Souls has had it's casting time significantly reduced

tüm warlock hödösü bu kadarmı yani 3sec casting time var instant olsa ne olacak cooldown azaltılsa biraz daha güzel olabilirdi.

ms debuffı saçma olmus yani warrior lock keserken zorlanan bi class değildi.ama diğer classlar için pek bi değişiklik görmedim .Healtstone zaten msten etkileniyordu.
Sosyal ağlarda paylaş

patch 2.3un zamanı belli değil di mi?

Bu arada warriorları doğruyorum şu halde gibi bir intibanız olmasın. Benim demek istediğim bu değişiklik yapılırsa warrior kesmek gibi bir şansı kalmayacağı nerdeyse warlockun.

[ Mesaj 27 Eylül 2007, Perşembe - 15:17 tarihinde, Absolut tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

@Absolut

Valla inatla warriorlardan şikayet ediyosun ama 2vs2 takımlarının warlocklarından tanıdığım her warlock aynı şeyi sölüyor. "Şuan zaten sık sık full hp çıkıyorum warrior cpmbatlarından, patchden sonrada %80le çıkarım en fazla. Dert olmaz"

Sonuçta diğer warlockların en umursamadığı claslardan birine sen yenmek imkansız diyorsan bence oyun sitilini bir gözden geçir. Bende zamanında bir frost mage olarak paladinleri yenmek imkansız diyordum ama biraz taktik okuyup skillerini kurcalayınca paladinlerin nasıl (hemde çok rahat) yenebileceğimi öğrendim. Şuan da feral druidleri yenmek imkansız diyorum ama tüm wow forumlarında bu konuda şikayet eden o kadar az başlık varki, ben gene "demekki ben bişeyleri gözden kaçırıyorum" diyorum.

@Sam

Allahaşkına karşılaştırma artık paladinle shamanı, iki farklı classtan bahsediyoruz burda. Ve dahada önemlisi sen hala paladini dps olarak görmek istediğin için shamanın dps kapasitesine göz dikiyorsun ama shaman sscye girdiğin anda dpsde ezilmeye başlıyor diğer dps sınıflara karşıç sebebide ench için agro, elemantel için mana sorunu. Ve bu patchle bunlara çözümler getirmiş adamlar.

Paladin bu oyunun healer sınıfı üstelik (vede tank sınıfı. yavaş yavaş hijalda tanklık yapan paladinler ortaya çıkmaya başladılar ve en agro sorunlu bossta bırak warriorları druidlere bile %75-80 fark atıyorlar therat yaratmada.) , dps sınıfı değil malesef.

ve shaman bu oyunun buffer druidi yada buffer mage'i yada multi target healerı.

Yani paladinle shamanın hiçbir alakaları kalmadı tBC ile bu sebeple kendine başka bir düşman sınıf seç artık.

[ Mesaj 27 Eylül 2007, Perşembe - 15:49 tarihinde, FreEmoon tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

@Absolut

Normal öyle olması. çünkü şuanyer gök warlock. Bir sınıftan ne kadar çok varsa o kadar noop vardır. Ne kadar noop varsa o kadarda şikayet olur. Adamlara "warlock aç kıral olursun" diye char açtırıyor herkez. Doğal olarakta adam nasıl keseceğini çözemedi ilk class için ağlanıp duruyor.

2v2 lerin zirvesinde warlock-priestler var hep. Nerde warrior-priestler yada paladin-warriorlar hep ilk 10 dışındalar. Ve warlock-priestlerin düzenli maç verdikleri yada zor kazandıkları takımlara bak 1 tanesinde warrior yok. Ben profosyonelere bakarım.

Warlock noop olasada alışmış her classı kesmeye roguelara ve warrrorlara ağlıyor. Ama noop haliye bile diğer sınıflara toz yutturuyor. Bide prof olunca o zaman warrior-rogueları rahat yenmeye diğer sınıfları resmen ezmeye başlıyor.

[ Mesaj 27 Eylül 2007, Perşembe - 15:55 tarihinde, FreEmoon tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Açıkcası o kadar çok nuub warlock açııp senin gibi bir profesyoneli burda bile nerf nerf ağlatıyorsa haklısın nerflensin warlock, senden değerli mi.
5vs5e bakarsan warlockların warrior ve paladinden az olduğunu görürsün başarı olarak demek ki warrior paladin de nerflenmeli senin mantığına göre. Lock+priest yanyana güçlü bir ikili ama bu nerflenmesi gerek demek değil. Bu mantıkla paladinlerin acaip nerflenmesi lazım cunku 5vs5te her takımdalar demekki acaip güçlüler :)
Sosyal ağlarda paylaş

@Absolut

ben artık gocunmuyorum valla, bana "bu barlar nerden açılıyor abi, şu büyüye nasıl tuş atıyoruz, can taşını niye 2 tane yapamıyoruz" diyen adamın. sadece DC+forumdan copy paste yapılmış benim yazdığım macroyla arka arkaya 4 dot atıp , fear + life drainle ben kesmesine. Cidden gocunmuyorum. Benim bozulduğum bu durumdaki üstelik oyunu bilen warlockların "yok canım bizim karakterimiz imba değil, imba olan biziz herkezi ondan kesiyoruz" modunda takılması.

ve dahası 5vc5 de kimse istediği kadar imbalaşsın herhangi bir karakter için ağlamaz. Çünkü 5v5 takım oyunudur ve bir class 5v5in değişmezi ise o zaman blizz bu classı çok iyi ayarlamıştır. Kimsede ağzını açıp tek laf etmez öle adama. Ama 2v2 takım oyunu değildir. Dayanıklılık oyunudur ve bu oyunda cloth giyen bir sınıfın en dayanıklı sınıf olması, 2vs2 de ortalığı dağıtması 2 sınıf dışında her sınıfa kan kusturması, o 2 sınıfıda iyi oynayarak rahat alabilmesi kimsenin kabul edebileceği bişey değil.

Blizzard nerdeyse 1,5 yıldır inkar ediyordu warlock gerçeğini, ama arena çıktı takke düştü kel göründü. Ve blizzard warlockları olmaları gereken yere gelene kadar nerflemek zorunda artık. Tıpkı arenanın şamar oğlanı olan hunter sürekli bufflamak zorunda olmaları gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
said:
Rogue Shadowstep ne olmuş öyle onun için kim 41 tp verirki?

Bence gayet imba olmuş. Çünkü stealth dışında kullanılması +1 strike alması demek her 40 sn'de bir. Zaten prep de var, baya baya sinsi bir spec.

Herhangi bir imbalığı kalmamış. Shadow Step'i stealtsiz yapmanın bence fazla bir manasıda yok. Geldiğini gören adam zaten bu shadow step yapacak diye her türlü önelmini alabilir. Zaten cooldownı abartılı olan bir sürlü skillimiz var. Bir de üzerine 41 talent ödeyip yeni bir tane almaya fazla gerek yok.
Sosyal ağlarda paylaş

@Absolut

Evet her atışta bir buff kaldıracak. her 6 saniyede bir 2k+1debuff ilginç olmuş tabi. Demekki artık hunterların deadzonenundan hiç ayrılmamaız gerekecek :D

@rock

Valla kimse sana stealken kullanma demiyor. Öylede kullan, üstünede 40 saniye dolunca kaçan birinin arkasına ışınlan bide ona çak ne zararı varki sana. Üstelik o "önlem alır" lafınıda anlamadım. Türkiyeden 600-1000ms le oynuyosan tabi alırlar önlemde. Adamlar 30-40 ms le oynuyor arkana gelmesi ile BS yemen bir oluyor ne önleminden bahsediyoruz anlamadım ben. özellikle magelere nef olmuş bu direk, her rogue mage'e karşı stunla başlar artık blink geldimide shadowstep atıp yapışır gene kıçına. Tam alışmıştım rogue kesmeye gene başa döndük gibi :(

[ Mesaj 27 Eylül 2007, Perşembe - 17:04 tarihinde, FreEmoon tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...