Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Aion

Sparkcaster

Öne çıkan mesajlar

çok ilginç bahseden olmamış.

Özellikle grafiklerinin yardırmış olduğunu görüyoruz.
CryEngine kulalnıyor sanırım. pve guruları nihilumdaki bi arkadaş bahsetti baya enteresan duruyor.
ama anime tarzı surat ifadeleri ofsayt benim için

buyrun

http://www.plaync.com/us/games/aion/
http://www.gamespot.com/pc/rpg/aion/index.html
Sosyal ağlarda paylaş

• 5 ay sonra ...
Aion hakkinda genel bilgi vereyim bilgilensin herkez :D

Aion su an Kore Closed Betada ve yakinda Korede Open Betaya gecmis olacak ve buna paralel olarak 2008 ortasinda US/EU betalarida baslayacak ve 2008 Temmuz ayi basinda da oyun cikmis olacakmis.

Oyunda 3 ana irk var ve bunlardan sadece ikisi oynanabiliyor. Oynana bilen irklar; Elyos, evrenin aydinlik yani alt yuzeyinde yasayan irk, Asmodians, evrenin karanlik yani ust yuzeyinde yasayan irktir. Ucuncu ve aslinda en onemli irk olan ama oyuncular tarafindan secilemeyen ve Abyss'de yani evrenin orta kisminda yasayan Balaur irki vardir.

Oyunda lvl 10 da quest ile kanatlarimiza kavusabiliyoruz ve oyundaki maksimum lvl 50. Oyundaki kaleler ayni Lineage2 deki gibi guildler veya alliancelar gibi ele gecirilip vergi alinabiliyor ama oyunun asil amaci abyss'i ele gecirmek cunku evrendeki tum mineral kaynagi burada bulunmakta ve bu minerali kontrol eden evreni kontrol etmis oluyor cunku ucmak icin burdan cikan minerale ihtiyac duyulmaktadir.

Ama eger bir irk abyss de ustuluk saglarsa ornegin; Elyos irki abyss de ustunluk saglamaya basladi, tarafsiz ve NPC olan Balaur irki hemen taraf tutmaya basliyor ve savasta zayif olan Asmodians irkina yardim etmeye basliyor, bu tamamen oyunun dengsini korumak icin yapilmis bence mukemmel bir sistem.

Ayrica Aion da isterseniz hic pvp yapmayabilirsiniz kendi irkinizin topraklarinda kimse size karisamiyor ama bu sekilde cok yavas gelisiyor karakteriniz, hizli gelismesini istiyorsaniz evrenin ortasinda bulunan Abyss bolgesine gitmelisiniz cunku hem moblar cok exp. veriyor, hem iyi exp. veren questler burda ve en onemlisi pvp zone olmasi cunku pvp sonucunda oldurdugunuz kisiden exp. de aliyorsunuz.

Oyun ilk basta yapisal olarak Lineage 2 ye benzesede aslinda WoW a cok benzetmisler cunku skill casting ve talent sistemi nerdeyse WoW'un kopyalanmis sekli diyebilirim. Ayrica EverQuest2 oynayaniniz varsa burdaki tailoring, blacksmithing ve cooking deki crafting isteminin hemen hemen ayni bir sistem Aion'da bulunmakta ve benim gordugum en iyi crafting sistemlerinden biriydi. Ayrica oyun ilk acildiginda olmasada ilk genisleme paketiyle oyuna housing sistemide eklenecekmis.

Aslinda bu yazdiklarim baya ozet oldu eger merak ettiginiz bir konu olursa sorun. :D
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
Pakize said:
ya henüz bi açıklama yokh mu çıkış tarihi hakkında? geniş bir bilgiye ulaşamadım aion hakkında gerçi closed betasını oynayanlarda koreliler olunca bilgiye ulaşmakta zor oluyor.

CBT2 yeni bitti.
*Class dengesi,mob spawnları konusunda şikayetler var sadece. *Su altı eklenecek
*CBT2 de cap lvl34 ve abyss yoktu. CBT3'te daha fazla lvl ve abyss dahil edilirse CBT 5' e gerek kalmayacaktır...
Aion takip için en iyi site http://www.aionsource.com/
Sosyal ağlarda paylaş

Baktım...

Dövüş kısımları biraz abartılı geldi, ama kanat kısmı güzel. Grafikler, haritalar ve atmosfer baya tatminkar. Ama vidolardan edindiğim genel fkir herkes koşuyor? Yani ya uçmak zor olacak yada kullanınşsız? O kısmı tam anlayamadım.

Aslında yada MMOPRG var piyasada ve dahada geleceğe benziyor. WoW, Warhammer diyip sınırlandırmamalı insan kendini.
Sosyal ağlarda paylaş

Apis said:
Baktım...

Dövüş kısımları biraz abartılı geldi, ama kanat kısmı güzel. Grafikler, haritalar ve atmosfer baya tatminkar. Ama vidolardan edindiğim genel fkir herkes koşuyor? Yani ya uçmak zor olacak yada kullanınşsız? O kısmı tam anlayamadım.

Aslında yada MMOPRG var piyasada ve dahada geleceğe benziyor. WoW, Warhammer diyip sınırlandırmamalı insan kendini.

Aion'da 4 tip ulasim sistemi var,
1) kosmak/yurumek
2) lvl 10'dan itibaren kullanabileceginiz kanatlar ama bu kanar kisa sureli ucuslar icin idealdir.
3) WoW'daki griffon sistemi gibi, wing towerlardaki npclerden haritada belli bir yon secerek otomatik ucus.
4) Portallar, ama portal sistemi tamamen random calismaktadir, ornegin abyss bolgesine portal acip gittiginizde, kendinizi Blaur kampinin ortasinda bulabilirsiniz yada havada bosluktan duserken. :D
Sosyal ağlarda paylaş

odiflame said:
sorceror elinde tome ile moblara vuruyordu.tome a göre damage artıyormuş.tabi best seller kitap ile ansiklopedi arasında fark olmalı di mi :)

Tome melee değil izlediğim kadarıylan. Ve içinde daha farklı büyüler yazan bir kitap daha güçlüdür :)
HA eğer melee tome varsa ansiklopedi tercihim olur benimde :P
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...