Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Aion

Sparkcaster

Öne çıkan mesajlar

WoW'un grafikleri defalarca gelistirildi. Ama oyunun grafik motoru ayni ki onu hicbir zaman degistiriceklerini zannetmiyorum.

Bu arada;

AION offical site said:
Aion's CBT3 has begun! Check out AionSource.com for screenshots and videos from this new closed beta, CBT3, which will run from July 1st to the 20th (three weeks).

Here's a good thread to get you started:

http://www.aionsource.com/forum/news-announcements/6982-cbt3-has-begun.html

Tell your friends! AionSource.com is the place to be for CBT3 news and info. :)
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
wow un grafiklerinin öle olması onun özelliii zaten...warcraft 3 ün havasını vermişler gayette güzel...lineage2 oynamadım ama age of conanın hayvan gibi sistem istemesi ve hayal kırıklıkları üzerine bakıcam buna...fakat bide warhammer online seçenei olucak o sıralar sanırım =)
Sosyal ağlarda paylaş

Argoel said:
Aslına bakarsan bence Warhammer Aion için bir alternatif değil.Warhammer tamamen PvP üzerine kurulu bir oyun olacağı için kulvarları farklı diye düşünüyorum.Grafik olarakta AoC la Lineage in arasında hiç benzerlik yok, AoC grafiklerini bende beğenmedim :P

aion'u hic incelememissin sanirim, lvl 20 den sonra exp. almak icin netrual pvp zonelarinda dolasman gerekiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

WAR hic olmiycak bi sey yapti, inanilmaz oyuncu kaybedicek ve bu haber saniyorum ki NCsoft u korukleyip, oyunu daha hizli gelistirmeye iticektir. Sirketin iki oyununu oynadim, hicbir hayal kirikligi yasamadim, herhangi bakimdan. Diger oyunlarin aksine cikardiklari oyunlar asiri derecede stabil oluyor, ne kadar patchleme konusunda sinifta kalsalarda, oyunlar genelde patch e ihtiyac duyulmiycak kadar basarili oluyor. En azindan benim 2 oyun deneyimimden cikardigim sonuc budur.

WAR u bekleyip, yapilan aciklamadan benim kadar rahatsiz olup oyunu listeden silenler ya WoW exp ile WoW'a yada AION a donucek, saniyorum ki WoW yine bu bosta kalan oyuncularin buyuk bir bolumunu topliycaktir, ama bu uzun sureli bi' sey olmiycaktir, WoW ayni WoW insanlar bayicak. Eger insanlarin WoW'a donup, sikilmaya basladiklari donemde AION taslarini iyi oynarsa ben inaniyorum ki piyasadan cok guzel bir pay kapicak, tabii ki bu da daha hizli gelisen ve daha kalabalik bir oyun demek.
Sosyal ağlarda paylaş

Grafikler gerçekten güzel lafım yok ta, ya ne bilim getirdiği bir yenilik göremedim yani. Dalga geçmek için sormuyorum, hakkatten şunu şunu getiriyor bu da beni oynadığım hazır oyunlardan daha çok bu oyuna çekiyor dediğiniz bir şey var mı?
Warhammer beklerken bu oyunu beklemeye başlayan bir iki arkadaşım var da. Sizi çeken olayı ne?
Sosyal ağlarda paylaş

Sitesindeki videolarından ve screenshotlarından gördüğüm kadarıyla benim tarzıma hiç uymuyor.Podyumdan fırlamış mankenler gibi karakterler ve kanat olayı açmadı beni.

Ayrıca youtubeden baktığım diğer beta videolarında ise dövüşlerde silkroadta ki gibi bolca ışık kullanımı rahatsız etti beni.Ayrıca dövüş tarzıda silkroada benziyo sanki.Uçarak dövüşü kastetmiyorum tabiki karada yapılan pvp videolarına bakın youtubeden.

İki tane nefret ettiğim şey vardır hayatta:

1)Irkçılık
2)Kore yapımı online oyunlar :D
Sosyal ağlarda paylaş

Lineage 2 sevenleri acacik bir oyun bence. Ayrica cok bi' yenilik getirdikleri yok. Sadece ucma olayi var iste, o da o kadar sasali degil gibi. Ama gel gelelim ki, oyunun default haliyle, ki burda lineage 2 i baz aldiklarini var sayiyorum, quest sistemi birlestigi zaman benim "duzgun" diye hitap edicegim bir mmorpg cikiyor. Sorunsuz, akici, grafikleri goz doyuran, pvpsi genellikle dengeli, hic kasmazsizin 150 playerin birbirine girebilcegi, guild savaslarinin olabilicegi bir oyun.

Orta okuldan beri mmorpg oynarim, onumuzdeki yil universiteyi bitiriyorum ve mmorpg tarihinde yaptigim en zevkli pvp lineage 2 antharas lair (boyle bi yaziliyodu ki..) girisinde serverin en iyi 2 guildin birbirine en az 150-200 kisi dalmasidir. 0 grafiksel kasilma, 0 server side latency, ventriloda o kadar insanin cigligi, grup sistemi bile yokken insanlarin gruplasip birbirlerini korumalari, sira halinde durulmasi ve daha bir suru sey. Tam anlamiyla benim icin olayin doruk noktasiydi.

Ilginizi cektiyse videolarda yine boyle kalabalik bir pvp ortami gosteriliyor, bu da demek oluyor ki, veya ben umuyorum ki oyun grafik motoru lineage 2 deki gibi kaliteli bir atmosfer vermesine ragmen kalabalikta hic performans kaybina sebep olmiycak.

Benim sahsi dusuncem, butun kaliteli mmorpgler ne kadar pve bazli olsa da butun o progress in ugrasin, item kasmanin son noktasi pvp'dir. Ve benim icin pvp'nin son noktasi "guild savasi"dir. Gercekten savas ortamini hissedebiliceginiz, kisi sinirlandirilmasi olmaksizin.. Bunu daha ne WoW yapabildi, ne WAR yapabilicek gibi nede AoC. Butun bu oyunlarda ekranda kisi sayisi arttikca hem server tarafindan hem client tarafinda performans yavaslamasi oluyor ve oyunu oynanmaz hale getiriyor. Duzelcegini de sanmiyorum listeledigim oyunlar icin.
Sosyal ağlarda paylaş

Gangren said:
Sonuçta Kore bazlı bir oyun, manken tarzı PC'ler ve bol grind var.

Ayrıca daha dikkatli inceleyen arkadaşlar, yaratıkların "saçma" olduklarını görecekler, yani bir orc, elf, değilde, kafası bomba olan humanoidler gibi falan.

wow oynayan (fanatik demiyorum) birinin diğer oyunlara bakışı.illaki orc elf cüce olmazsa oynamam ben demenin bir başka yolu.
Sosyal ağlarda paylaş

Allah allah, WoW oynuyorum diye, farklı oyunlarla karşılaşmadık mı sanıyorsunuz anlamıyorum ki?

Ya da Commodore 64'ten beri WoW mu oynuyoruz?

Saçmalamayın iki dakika ya.

Illa orc, cüce, vs. olacak mı dedik biz? Farklı bir oyun işte, moblar falan enteresan, aynı Ragnarok gibi (2 seneye yakın oynadım Ragnaroku, üst seviyede)
Sosyal ağlarda paylaş

her oyunda enteresan veya sacma bir yan olabilir, bu oyunun gectigi ortam ve cag ile ilgilidir. Warhammer'i ornek alirsak orclarin mantarlardan dogmasida ayri bir sacma geliyor ama konsept guzel. Ayni sekilde Aion dunyasida o sekilde olabildigince mistik bir dunya yaratilmaya calisilmis, ayrica oynayacaginiz irklar tarihceye gore aslinda yari tanrisal irklar o bakimdan oyun konsepti guzel geldi, ozellikle elyolarin main city'deki catedral'in ihtisamini daha hic bir oyun dinamiginde gormedim :)
Sosyal ağlarda paylaş

Gangren said:
Sonuçta Kore bazlı bir oyun, manken tarzı PC'ler ve bol grind var.

Ayrıca daha dikkatli inceleyen arkadaşlar, yaratıkların "saçma" olduklarını görecekler, yani bir orc, elf, değilde, kafası bomba olan humanoidler gibi falan.

bol grind var ? ben görmedim böyle birşey daha :) CBT zaten oynıyamıyoruz ama developerlar böyle olmayacağını söylüyor fakat sana vahiy geldi galiba ?
Atma sanatı ftw!
Bu arada orc ve elf olmadığı için tercih ediyorum bu oyunu...
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
uplayalım AION u :)

aion gümbür gümbür geliyor.. youtubedan raid videolarını, pvp videolarına falan baktım. Gayet NCSOFT diyim kısaca. Statik ve sorunsuz bir şekilde çalışıyor gibi. Artı olarak kalabalıkta pek performans kaybı olmuyor gibi lineage 2 gibi aynen, ayrıca sanırım crysista kullanılan grafik motoru kullanılmış ki bence çok büyük bir artıdır, görsellik önemli sonuçta. Bunlardan ayrı olarak offical sitede 2 tane video konulmuş, bunlardan biri önemli çünkü karakter customize üzerine.. ve göründüğü kadarıyla binlerce kombinasyon mümkün. Lineage 2 deki gibi bütün karakterler aynı anneden çıkmış gibi görünmünmüyor. Bunlardan ayrı olarak önceki oyunlarn aksine NCSOFT tayfası sanırım mmorpg piyasadaki hemen hemen bütün yeni projelerin fena şekilde fail olmasından gaza gelmiş olacak ki durmadan oyunun reklamını yapıyolar ve güncellemeleri oyuncularıyla paylaşıyorlar. Lineage 2 oynayanlar bilir oyuna yılda 2 kere patch gelirdi, kimseye ne notlar verilirdi ne de biri çıkar açıklama yapardı. AION da bunu kırmışlar, durmadan patch note yayınlayıp, iletişimi çok sıkı tutuyorlar -evet avrupada bile-. Şahsen bu haberler beni çok sevindirdi, eğer darkfall da patlarsa ki patlama potansiyeli çok fazla, tek alternatif AION kalıyor..

Olumsuz yönlere gelirsek.. İlk olarak karakterlerde yine bir asyalı havası var. Anlamıyorum ki neden asyalı havasında olmak zorunda, kırsalar şu olayı artık. Bunun dışında gameplay e genel olarak bakıldığında questler böyle komplex questler olucak gibi değil. Haa diyiceksiniz ki piyasada hangi oyunda böyle komplex questler var, coğunda yok ama WoW da eğlenceli questler vardı bence. AION da genel olarak -var sayıyorum ki- 'Ormandaki ayılar anamı yedi, git onları öldür' tarzı questler olucak gibi. 'BEARS KILLED 0/250' tarzı :P Ama blizzard dışında kimse detaylı, eğlenceli questler için uğraşmıyor ki zaten WoW dada topu topu böyle questler 15-20 tanedir. Onun dışında raidler ve gruplarda pve çok basit tutulmuş gibi. Baktığım bütün raid videoları tank and spank tarzı görünüyor. Ve çok fazla ışıklı mışıklı efekler görünüyor, boss u veya mobu pek göremiyorsunuz -,- bunların dışında gözüme çarpan bir şey olmadı.

Promising diyorum :)
Sosyal ağlarda paylaş

ben 2008 e yetiştiriceklerine inanıyorum, hele ki darkfall sözünü tutar videoları yayınlar, pre-orderları çıkarır tam olarak date verirse kesinlikle 2008 sonu diyorum. çünkü piyasada sadece WAR, Darkfall ve AION kaldı ki AION 'en düzgünü' gibi görünüyor ne kadar kulvarlar farklı olsada.

CBT 3 bitmiş sanırım tam olarak siteyi takip etmiyorum ama NCSOFT çok nadiren avrupada closed beta yapıyor -hatta yapmıyor?- ki adamlar haklı çok fazla testerları mevcut korede + adamlar direk farmer, avrupada test etseler 10k adamın 7k sı casual olucak.. korede alayı farmer hehe.. open beta yapılır ama sanırsam veya stress.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...