Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Dark Knight (Batman)

BeIlow

Öne çıkan mesajlar

Yeni joker, batman cizgi romanlarindaki joker gibi degil ama bu yonetmenin yorumu. Fragmanlardan cikarabildigim kadari ile daha piskopat ve akil hastasi bir joker gelecek filmde (oyle umuyorum) gunumuze uygun bir joker :). Jack Nicholsan buyuk usta ve onun joker yorumuda gayet guzel, aslinda cizgi romanlardaki joker, oldugu gibi filme aktarilsa bence çok sırıtır, ama yeni joker goruntusu guzel olmus bir akil hastasi gibi gorunuyor, daha carpik, daha karanlik olmus kisaca gayet çekici bir hale gelmiş.
Sosyal ağlarda paylaş

eski serilerin hepsi oyuncak gibiydi, hepsi homo tim burton un yüzünden=D görselliğin atmosferin dibine vurup yıllarca batman e küfür ettirdi, allaaa belanı versin tim börtın, kabak kafa, emo! pis herif! jack nikılsın ın da allaa belasını versin,

koskoca batman i ''tele tabi'' yaptınız cehennemde yanın=D
Sosyal ağlarda paylaş

Şahsen ben çok umutluyum.
Herkes -belki de klişeleşmiş olduğu için- İlk filmdeki Jokerle kıyaslıyor.
Tamam her ne kadar ilk Batman filmi gerek kadro, gerek teknik, gerek senaryo açısından müthiş olsa da, Joker'i çizgi film/çizgi romanlardaki Jokerle kıyaslamalıyız, Jack'in oynadığı Jokerle değil.
O Joker biraz şişmandı ve psikopat olsa da gülüşü az psikopattı.
Bence bu filmde Joker gayet güzel olcak. Psikopatlığın dibine vurcak.

Ama ben şeye takıldım, o ne biçim motorsiklet öyle ya. Batman'e arabadan azı yakışmaz bir kere. Batmobil isteriz, Batmotor değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Acikcasi 2 jokeri karsilastirdigimda Heath Ledger'in Joker'i MUHTESEM olmus. Bu kadar harika olamaz. Tabi ki Jack Nicholson'in Joker'ide iyi, farkli bir yorumdu, ama orjinal joker'e daha yakin, daha piskopat Ledger'in ki. Ve acikcasi Christopher Nolan'in Batman'i gozumde Tim Burton'in Batman'ini gecti bile.

Bu kadar iyi yapilamaz bir Hero filmi heralde. En sevdigim kahramanin filmlerinin en iyi hero filmi olmasina bayiliyorum :).

Ilk Batman ciktiginda da Tim Burton sayesinde en iyiydi, Christopher Nolan'da seriyi harika bir sekilde gunumuze uyarladi.

Hollywood'da bir cok isim Ledger'in bu roluyle oscar'a aday olup, hayatta olmamasina ragmen odulu almasini istiyor. Michael Caine' Joker'le karsilastigi ilk sahnede Ledger o kadar muhtesem oynamis ki Caine repliklerini unutmus. Settekilerin kanini dondurmus adam.

Filmin ilk 6 dakikasinin 720p'sini izledim. Adamin yuzunde maske varken bile oyunculuk sergiliyor ya. Yazik oldu, Hollywood gercek bir yetenek kaybetti.
Sosyal ağlarda paylaş

Postlarin hepsini okumadim, bilmiyorum biri yazdi mi ama paylasmak istedim. New yorkta circut city adli elektronik aletler satilan bir dukkanda filmden yaklasik 5 dklik bir sahne gosteriliyor HD TV + home theater bolumunde, banka soygunu sahnesi ve inanilmaz begendim. Insanlar tekrar tekrar izlemek icin ac gibi bekliyor televizyonun basinda. Televizyonun nasil bir sey oldugunu soylemiyorum bile :p
Sosyal ağlarda paylaş

çizgi romanda kullanılan joker, The Man Who Laughs'dan esinlenildiğine ve filmden esinlenilen sahne de bu olduğuna göre

evet efenim, çizgi romanda çizilmek istenilen joker filmde ancak bu kadar güzel oturtulabilirdi.
aktör ise Conrad Veidt

batman serilerinin çocuk filmleri tadından (arnold'lu, clooney'li(?) batman) ağır ve daha doygun bir tada bürünmesi güzel. ama umarım bu seviyeden devamının gelmesi sağlanır ve film araları uzun sürmez.. [çok şey istedim sanki]

Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:
Postlarin hepsini okumadim, bilmiyorum biri yazdi mi ama paylasmak istedim. New yorkta circut city adli elektronik aletler satilan bir dukkanda filmden yaklasik 5 dklik bir sahne gosteriliyor HD TV + home theater bolumunde, banka soygunu sahnesi ve inanilmaz begendim. Insanlar tekrar tekrar izlemek icin ac gibi bekliyor televizyonun basinda. Televizyonun nasil bir sey oldugunu soylemiyorum bile :p

Bende 720p versiyonu var o 6 dakkalik acilis sahnesinin :)
Kral film geliyor kral...
Sosyal ağlarda paylaş

@dasaaa, Christopher Nolan'da bir zaman seriyi terk edecektir. 1 film daha yapsin istiyorum ben, sonra devam edecegini sanmiyorum. Ama WB ayni tarzi devam ettirecek 2. sinif bir yonetmen bulursa ayni tad devam eder diye dusunuyorum. Unlu bir yonetmen gelirse kendi tarzina cekmek isteyecegi icin icine edebilir bu guzelligin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...