Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

firefox için kullanışlı eklentiler hangileri?

xueshen

Öne çıkan mesajlar

aslında zevkine göre değişir bunlar.
yani mesela biri, "işaretlediğin yerin renk kodunu söyleyen" bir tane kullanır, başkası "hava durumunu veren" bir tane kullanır. yani zevkten zevke değişir kullanışlılık.

ama benim çok sevdiğim ve oldukça kullanışlı bulduğum şu:
stumbleupon
http://www.stumbleupon.com

bu, senin girdiğin her siteye oylama vermeni sağlıyor.
kendi "best of" listeni yaratabiliyorsun böylece.
her sitede, diğer stumbleupon kullanıcılarının yorumlarını okuyabiliyorsun.
onların beğendiği siteleri inceleyebiliyorsun.
"stumble" diyerek rasgele -senin seçtiğin kategorilere göre- sevebileceğin bir site açıyor.

yani surfçüler için birebir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Videoları indirmek için UnPlug kullanıyorum.

IE Tab 'da firefox içinde Microsoft Internet Explorer formatında tablar açıyor. Böylece firefox'a uyumsuz hiç bir site kalmıyor. Windows'u bile firefox'dan upgrade edebiliyorum.

Aşağıdakilere de bak(onlar olmadan yaşayamam):
MinimizeToTray
PermaTabs
Send Page By Email
ImageBot
Hyperwords
FlashGot
FireFTP
Gmail Space
Sosyal ağlarda paylaş

Ben;
FlashGot (flashgete uyarlamak için)
IE Tab (firefoxta ie tabı açar)
Tab Mix Plus (tab açma ayarları vs. örneğin aşağıda yeni ff açılmasın da yeni tab açılsın istiyorsan)
Forecastfox (hava durumu)
FFMyIP (statusbarda IPmi gösteriyor)
Image Zoom (isminden anlaşılıyor :p)
Foxgame (ogame eklentisi)
Adblock (reklam ve popuplar için)
Imageshack Extension (direk olarak imageshacka resim uploadı)
Fasterfox (ince ayar çekerek firefoxu hızlandırıyor :p)
DownloadHelper (youtube'dan video çekmek için birebir. videodownloaderdan daha kolay)
kullanıyorum :)

bu arada arkadaşlar, youtube videoları flv uzantısıyla kaydettiği için flv olarak indiriyoruz. mecburen çeviriceksiniz :p
Sosyal ağlarda paylaş

Copy Link Name // Linklenmis bir ismin üstüne gelince linki kopyalayabiliyorsun.

FireFTP // FTP iste bildiginiz

FootieFox // vazgecilmezim, mac sonuclarini gösteriyor gol olunca bagiriyor felan

Menu Editor // Bütün firefox menülerini editleyebiliyorsun mesela sik kullanilanlar yardim felan onlari silebiliyorsun yada sag tusu icerigini degistiriyorsun

Paste and Go // daha önceden kopyaladigin bir linke bir tus ile götürüyor Opera'dan geliyor bu özelliki

Quicknote // cok sirin cok seker bir not alma seyi

URL Link // link olarak verilmemisi url'leri link olarak algiliyor mesela paticikte olan problem sizi rahatsiz etmiyor

onun disinda kullandiklarim varda zaten vermisler arkadaslar
Sosyal ağlarda paylaş

teşekkürler.

şimdi :

click weather
adblock plus
download helper
fasterfox
foxytunes
gmail manager
ie tab
imagebot
radio eksen
stumbleupon

eklentilerini kurdum

en çok radio eksen eklentisi hoşuma gitti radio eksende çalan şarkının ismi hemen altta yazıyor.

gmail eklentisi çok şık. ve stumbleupon internetde yeni siteler keşfetmek isteyenler için birebir.

[ Mesaj 31 Mart 2007, Cumartesi - 04:50 tarihinde, xueshen tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Check4Change

Tab'a şag tıklıyoruz,Orada Check4Change diye yeni bir menü görüyoruz. Menüden zaman şeçiyoruz(15 dakka , 1 dakka , 1 saat , bunlar değiştirilebiliyor.) Eklenti X dakkada bir sayfayı yeniliyor , eğer bir değişiklik varsa isteğiniz şakilde haber veriyor(ses çıkartıyor , pop-up çıkartıyor , falan filan...) E-mail kontrol ederken de kullanılabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

direct link örneğin linklenmemiş olan www.paticik.com u c/p yerine seçiyorsun yeni tabda açabiliyosun.

faviconize tab tabları küçültüyor.

reminder fox hatırlatıcı. çok kullanışlı.

sozzluk.com ingilizce türkçe sözlük. metni seçip aratıyosun güzel.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
ben tab mix plus kullanıyorum ama

operadaki gibi 1-2 tuşlarıyla tablar arasında sağ tab sol tab geçişi yapabileceğim bir eklenti varsa ona geçmek isterim, var mıdır böyle bişi?

yani mesela 1e basınca soldaki taba 2ye basınca sağdaki taba geçecek.. çok kullanışlıydı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...