Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ikinci Vatandaslik Alma Tutorial'i

nedanko

Öne çıkan mesajlar

TAFE programı ile ilgili 1-2 şey eklemek istiyorum. eğer bu programa katılıpda sonrasında orada kalmak istiyorsanız katılacağınız tafe kursunu iyi seçmeniz gerekiyor. çünkü eleman olarak sıkıntı çekilen bir mesleğin programına yazılırsanız alınmanız ve orada iş bulmanız çok daha kolay olur diye düşünüyorum. mesela ben burada turizm işletme bölümünden mezun olucam ama orada tafe bölümü olarak yazılım geliştirme seçtim, çünkü baktığım listede bilgisayar sektöründe eleman açığı gözüküyordu, turizmde ise elemana pek ihtiyaç yoktu. bi de fiyat olarak iki senelik programları 20.000 AUD civarı oluyor ( türk lirasına eşit gibi, 20.000ytl diyebiliriz yani) ama geri kalan yeme-içme-konaklama gibi giderleri part-time çalışarakda çıkarabiliyorsunuz (ben öyle yapıcam hehe)
Sosyal ağlarda paylaş

Eleman acigi olmasina varda her yerde oldugu gibi yaptigi isi bileni aliyorlar. Bir suru uni mezunu issizle karsilastim senin gibi dusunup tercih yapan. Ha bilgin varsa bilemem tabii ama is bulurum diye sectiysen o zor biraz.. Yinede basarilar ve bol sans.

Bu arada herkes default olarak okul haric tum masraflarini cikariyor.. Okul masrafinizi cikarmak ya da bi kismini cikarmak hedefiniz olmali..

[ Mesaj 13 Nisan 2007, Cuma - 13:48 tarihinde, nedanko tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
Ya şu sıralar acaip kafama yattı bu olay,

Lise Son'a gidiyorum,daha çok çok erken ikinci vatandaşlık için eminim ama danışmak istedim yine de,üniversite mezunu olmak,iş vs. şuan hepsi garanti gibi bir şey.

Şimdi bende Avustralya düşünüyorum,Avustralya'dan ziyade İspanya,İtalya,Yunanistan vs. ülkelere gidişte çok kolay vize alabileceğim,yolculukta sorun olmayacak bir ülkenin vatandaşlığını istiyorum.

Şuan az biraz dilim olmasına rağmen iyi bir dil gerektiğini biliyorum.

Sıfırdan başlayan biri için sırasıyla bu ülkede yapılması gereken,gittikten sonra yapılması gereken şeyleri madde madde detaylı sıralayabilecek var mı ? Nedanko'nun yazdıklarını okudum ama daha geniş bilgi lazım.

[ Mesaj 30 Mayıs 2007, Çarşamba - 23:01 tarihinde, DarKRideR tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra ...
Bende 2 sene Avustralya'da yasadim. Vatandasliga basvurma hakki kazandim, kiz arkadasim yanimdaydi, beraber gitmistik, gitmisken alalim bulunsun commonwealth countrydir dunya insani oluruz en azindan saga sola gittigimizda agiz kokusu cekmeyiz dedik ama vatandaslik alana kadar kalman gereken ekstra sure hosumuza gitmedi, zaten sikildik cok, Turkiyeden'de cok uzak. Es yok adam gibi aile yok, alistigimiz lezzetler yok. Cok modern, cok sosyal, cok medeni bir ulke ona hic supheniz olmasin, yani gecirebilen icin omur gecer oyle diyeyim ama bana gore degil, ben ulkemde mutluyum. Ama gidebilirseniz mutlaka gidin ve gorun super bir deneyim.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
said:
halı saha maçlarında top kacınca hep sınır dışına cıkıyormuş alamıyorlarmış

lol
bu avustralya olayı kafama yattı :P
mesela ben okulu bitirsem, inşaat mühendisi olarak gitsem oraya, ne gibi bi prosedürle karşılaşıcam?
herhalde burdan avusturalyada bi iş bulup sponsor geyiğiyle gitmek kasar, o tarlada çalışıp 2000 dolar kazanma olayınıda biraz açabilirmisiniz :)

[ Mesaj 19 Eylül 2007, Çarşamba - 04:33 tarihinde, EagleEye tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Kanada'nın puan sistemi en kolayı gibi gözüküyo. Üni diploması, diplomayla lakalı 1 ya da 2 yıl tecrübe. Çok iyi ingilizce ya da fransızca kabul edilmeye yetiyo gibi. Yetmezse yine ingilizce ya da fransızcadan ikincisini biraz öğrenmek yetiyo. Tabi bu 40 yaşından genç olanlar için sonra düşüyo puan.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bone 22 Haziran 2007, Cuma - 11:39 tarihinde demis ki:
isveç ve ingiltere işini detaylı anlatabilecek var mı?

said:
Greeny 29 Eylül 2007, Cumartesi - 05:33 tarihinde demis ki:
isveç ile ilgili bilgin var mı acep?

buyrun ben yardımcı olayım :p

[ Mesaj 29 Eylül 2007, Cumartesi - 08:33 tarihinde, Korax tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar genel olarak zaten aynı ülkelere gidiş yolları.
Norveç çok zor göçmen alıyor.Evlilikleri çok sıkı kontrol ediyor.Danimarkada aynı şekilde.24 yaşını doldurmuş falan olmak gerekiyo evlilik için.İçlerinde kolay olanları isveç ve finlandiya.Hernekadar kolayda desek onlarında dünya kadar zorluğu var.
Toefl'dan gerekli puanı tutturup isveçte bi üniversiteye başvurabilirsiniz mesela.Okul okumak ücretsiz..
Ukrayna ve slovenya zaten fakir çok zengin olmayan ülkeler.Çok tekin ülkeler değil yani.
İngilterenin de anlamsız zorlukları var diye hatırlıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...