Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mount & Blade

Nosfe

Öne çıkan mesajlar

İsteyen bir şekilde yapar Sam, bunu anlamamakta ısrar ediyorsun. Multiplayer campaign gibi köklü bir değişiklik tabiiki beraberinde başka değişiklikler getirecektir. İmkansız birşey değil, yarın öbür gün mod olarak yaparlar şaşarsın.

Bu arada yapan kadroyu credits'e tıklayıp görebilirsiniz, spekülasyonluk bir durum yok yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

sevgili ardeth stratejiyle ne alakası var, senin dediğin sistem olmaz bir kere çünkü oyunun senkronizasyonu gerçekleşemez bir kere. strateji mp oyunlarındaki "out of sync" durumu direkt. sen bir savaşı bitirene kadar aylar geçer senaryo akıp gittiği için. daha 10 looter öldürene kadar atı alan üsküdar'ı geçer.

3 mesaj yuakrda konustuk zaten, campaing map yavaşlatılır diye.

ayrıca bi taraf 10 looter keserken, öbür tarafda 10 looter kesmeden nasıl geciyoki üsküdarı. maden kazıp strmi kasıcak?
Sosyal ağlarda paylaş

e iyi arcane, yapsınlar o zaman hakkınızı veririm. "isteyen yapar" diyorsunuz da mod olarak yapılabilen birşey değil zaten mp'si olmayan oyun modunu sıfırdan yaratmak. yapsınlar ben kendim sevinirim ayrıca. inatlaşmıyoruz, mantığını tartışıyoruz.

cüce olay yavaşlatmak değil, durmazsa tümden bütün sync gider. looter kesmez adam gider spice taşıyıp ordu kurar, gelir başına yıkar gene kasabanı heh.

kaldı ki olmaz yani o, dediğim sync meselesinden ötürü. yapılabilse zaten başka oyunlar yapmıştı şimdiye kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

valla ben öyle senkronizasyon sorunu olmayan oyunlar oynamıştım, harita büyüktü ve yavaş ilerliyordu ordular fakat orda tabi tek bir adamı yönetmekten başka işin olduğu için sıkılmıyordun. Burda da işin şehir yönetimini veya ordu yönetimini biraz daha detaylandırsalar bence sıkılmayabilir insanlar haritada üzerinde yavaş hareket eden tiplerle. ama oyun tamamen değişmiş olur tabi. işte en basit çareyi denemek yerine bütün alternatifleri düşünmek lazım radikal değişiklik gerektirenleri bile belki iyi bir fikir bulunabilir, yapılsa bu zamana kadar yapılırdı mantığı son derece geçersiz. tabi finansal ve zamansal kısıtlar nedir bilmiyorum ama böyle kısıtlar engelliyor olmasa ben elimde böyle bir oyun olduğu takdirde en bariz multiplayer moduna gideceğime biraz düşünür eder yukardaki gibi bir şey yapmaya çalışırdım.

üstüne ayrıca benim ilk dediğimle ilgili bir sorun atmadınız hala ortaya yani savaş avantajı bariz yüksek olan durumlarda auto-resolve, diğer durumlarda ise karşı tarafın savaşa katılması. Değişik değişik askerlerle savaşa girmek eğlenceli olur ayrıca.
Sosyal ağlarda paylaş

şöyle olur.
combat area küçük tutulur, ordular da büyük. öyle 3-5 looter gelme karşınıza.

her round, "mini round", misal 20v20 bi savaş yapılır. bu savaş worldmapte 1.5 saate denk gelir. savaşını yaparsın. sonra worldmap 1.5 saat kıpraşır başkalarıda katılır vs, ve sonraki rounda geçilir.

olabilir?
(ama 2. oyuncu katılmıcaksa gene bi ton bekler, aynı factionda olursa 2 oyuncu daha mantıklı)
Sosyal ağlarda paylaş

Deşeleyebilecek, araştırabilecek birileri varsa sevinirim.

M&B için samurai/japonya modu arıyorum.

Bir şunu gördüm:
http://mbx.streetofeyes.com/index.php/board,42.20/sort,replies/desc.html
Ama en son 0.903 için yapılmış sonra iptal edilmiş.

Bir de grafik arttırıcı bir mod arıyorum.

Mesela şu grafik arttirici bir mod mudur,
yoksa nedir bu:
http://forums.taleworlds.net/index.php/topic,57641.0.html
Ya da şu:
http://forums.taleworlds.net/index.php/topic,42331.0.html
grafiklerde bir gelişme yapıyor mu bunlar?

Bir de 0.903 kurmam gerekicek yukardaki mod için,
yanında mount & blade'in en son versiyonu da kursam çalışır mı ikisi birlikte (mesela Steam üzerinden)?
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Campaign haritasında MP veya co-op bence de olmaz, zaten kale saldırıları ve meydan savaşları olacak botlarla beraber. Daha hala Quake, CS gibi bişi olacak demek biraz haksızlık oluyor oyuna.
Bu arada giydiğimiz zırhın, silahın ağırlıkları ve atın gücüne göre adamın ve atın yürüme, zıplama değerlerini düzenleseler çok güzel olur. Bazı modlarda bu geçiyor, ama tam bir sonuç yok ortada. Full plate giyen şovalye ile baldırı çıplak çapulcunun aynı hızda yürümemesi, zıplamaması lazım normal olarak.
Bir de bu native expansion modundaydı sanırım, hoplit stili pike, spear dikme olayını yani braced spear muhabbetini ekleseler çok iş görür, yoksa yayaların işi yaş.
Sosyal ağlarda paylaş

ben beta tester oldum fena değil ama bayar bir süre sonra bence. daha zeki biriyle kılıç dövüşü yapmanın ötesinde verdiği bir zevk yok. iki kalkanlı adam karşı karşıya gelince genelde kalkanlar kırılana kadar savaş devam ediyor. yerdeki mızraklı adam atlıları rahat alabiliyor böğrüne saplayarak. CS mantığı adam öldürdükçe para kazanıp alet alıyorsun ama öldüğün zaman aletlerin gidiyor vb
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...