Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mount & Blade

Nosfe

Öne çıkan mesajlar

Sam said:
iki tane yapay zeka kapışırken demedim ki, yapay zeka ve insan savaşırken öbür insan ne yapacak? looter ordusuna dahil edilip cüce'nin dediği gibi taş mı arayacak lol

Kaç kere söyliycem lan savaş avantajı çok yüksek savaşlar otomatik hesaplancak hiç savaş olmadan. zaten arkasından 100 adam olan birinin sahilde dolaşan 10 tane çapulcuyla savaşıp savaşmamayı çok önemseyeceğini sanmıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya da en kötü ihtimalle arcane'in dediği iki oyuncu yapay zeka ile savaşırken oyun normal seyrinde devam eder. Biri senin şehrine saldırırsa bu sırada sana mesaj gelir ve senin yaptığın savaştan çekilip geri dönme opsiyonun olur (savaş avantajına göre çekilirken kayıp verebilirsin ya da vermeyebilirsin). Biraz yaratıcı olun. diyeceksiniz savaş yaparken oyunda olan şeyleri takip edemem ama zaten normal haritada da bütün haritayı karış karış gezip bakmıyorsunuz ne oluyo diye, ekranın altında yazanlardan okuyorsunuz. Biraz yaratıcı olun.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

olmaz öyle ardeth, sen tam 300 kişilik npc orduyla savaşmaya başlamışken gelir kalene dalar adam. insanları yapay zeka kadar aptal sanmayalım rica ederim. (:P)

ee tamam bu gerçek dünyada da olan bir şey? sen sefere gittiğin zaman arkandan dalar adama sana sen de hay ulan diyip geri gelirsin.

o dediğine ancak bir yapay zeka çare bulamaz her şeyi adım adım anlatacak mıyım? Sürekli bunu yapan adam varsa, yani sen orduya daldığında şehrine giren, gidersin adamın 2-3 şehrini dağıtırsın bir daha yapmaz. Ha adamın şehrini dağıtabilecek durumda değilsen, yani çevrende senden daha güçlü tipler varsa zaten çok büyük savaşlara girmeden önce şehrini güçlendir.

hem bu diplomasi yapmak gibi seçenekler de ortaya çıkarak ve diplomasinin gerçek bir anlamı olacak. sen adamı diplomasi yoluyla ikna edeceksin sana saldırmamaya. yani bu tarz bir campaign oyunun yaratabileceği bunca imkan ve strateji olanağını göremezden gelmek ve sanki çaresizmiş gibi davranmak enteresan gerçekten.
Sosyal ağlarda paylaş

alternatif olarak harita çok büyük olabilir. yavaş hareket demek daha az iş yapmak, daha az encounter ve daha çok sıkılmak demek olur.

ilk versiyonlarda baya yavaştı zaten sonra hızlandı yanlış hatırlamıyorsam. bir oyun vardı adını hatırlamıyorum ama sen savaşırken oyun real time devam ediyordu dolayısıyla harita üzerinde orduların çok yavaş ilerliyordu. ben gayet zevk alıyordum valla oyundan ama burda bir sorun var, bir ordun değil birden fazla ordun olsa fena olmaz çünkü tek adama kısıtlısın ve şehir inşa seçeneklerin fazla değil dolayısıyla çok yavaş hareket eden tek bir adamla sıkılabilirsin gerçekten.
Sosyal ağlarda paylaş

sevgili ardeth stratejiyle ne alakası var, senin dediğin sistem olmaz bir kere çünkü oyunun senkronizasyonu gerçekleşemez bir kere. strateji mp oyunlarındaki "out of sync" durumu direkt. sen bir savaşı bitirene kadar aylar geçer senaryo akıp gittiği için. daha 10 looter öldürene kadar atı alan üsküdar'ı geçer.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...